KVĚTEN 2015 ČÍSLO 9 ROČNÍK 20 BÉDA 5,- ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY BEDŘICHA SMETANY MĚSTA LANŠKROUN

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KVĚTEN 2015 ČÍSLO 9 ROČNÍK 20 BÉDA 5,- ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY BEDŘICHA SMETANY MĚSTA LANŠKROUN"

Transkript

1 ČÍSLO 9 ROČNÍK 20 KVĚTEN 2015 BÉDA 5,- ŠKOLNÍ ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY BEDŘICHA SMETANY MĚSTA LANŠKROUN

2 Orázek, Lmd 3 Den Země 4 Pohádkové kvízy v penzionu pro seniory 4 Tělovičnu jsme vyměnili z zén 4 Stíny mlují 5 No s Andersenem 5 Školní kolo v přírodovědné soutěži 6 Měli jsme ve škole hdy 6 Okresní kolo v minikopné 7 Co mi dli (vzli) spolužái 8 Co mi škol dl (vzl) 8 Comenius - Rumunsko 9 Interview 10 Dějepisná luštěnk 10 Herní kvíz 11 Jrní luštěnk 11 Minikvíz pro žáky 1. stupně 11 Luštěnky 12 Oddehový kvíz pro žáky 2. stupně 13 Osmisměrk 13 Vyplňovčk 13 Angliké luštěnky 14 Zvířeí luštěnk 14 Stňte se kretivním týmem 15 Učitelé: Ev Dourvská Pvel Došíček Ivet Kntorová Miloslv Zuík Žái: IV. A: Mrkét Stejsklová Adél Šemerová IV. B: Zdeněk Hude Kteřin Chládková VI. A: Kristýn Hnzlová Ntálie Müllerová VI. B: Ann Kňová Vendul Koourková VII. A: Vlérie Ann Volosová VIII. B: Jn Kollert Ann Vvřínová ZŠ Al. Jirásk IX. A: Ev Cinková Iv Fiikrová Veronik Skliká IX. B: Terez Kupová Adél Kouová Nikol Piehulská Grfik: Petr Motl TG TISK S. R. O.

3 jméno: Tříd: Autor orázku: Veronik Skliká z IX. A. VyrvI dle liosti, Vhoď do édovy shránky možná vyhrješ. Neheš ýt zkoušen neo psát písemku? Lehká pomo! Zkus Lmdu! Doplň své jméno, příjmení třídu, vystřihni vhoď do Bédovy shránky LAM BA DA ČERVEN 2015 Jméno: Příjmení: Tříd:

4 Den země Ve středu 22. dun 2015 se oě čtvrté třídy ěhem elého vyučování věnovly ekologii životnímu prostředí v rámi mezinárodního Dne Země. S pojmem témtem ekologie seznámily děti n počátku dne pní učitelky pomoí provníh listů z pulike Blím, líš, líme od. s. EKO-KOM. Poté si čtvrťái správné třídění odpdů provičili v počítčové učeně při hře Odpdy útočí. (Hru si můžete tké vyzkoušet n stránkáh Ve třídáh yly děti rozděleny do skupin, ve kterýh dále plnily eko úkoly řešily křížovky, osmisměrky vyplňovly dlší provní listy týkjíí se třídění odpdu, výroy, reykle ppíru pod. Z elodenní projekt yl kždý čtvrťák odměněn oeněním z účst n Dni Země. POHÁDKOVÉ KVÍZY V PENZIONU PRO SENIORY N koni měsíe řezn jsme se opět vyprvili do penzionu pro seniory. Počsí si s námi ovšem ošklivě zlškovlo my tm dorzili n kost promrzlí mokří. Dostli jsme n zhřátí deky, teplé pití, dorou áovku dli se do práe. Tentokrát si pro nás připrviy pohádkový kvíz smy seniorky. Vytvořili jsme smíšené skupinky iček dětí pustili se do soutěžení. N leos si vzpomněly ičky hodně věděly i děti. Bičky děti edlivě pozorovly snd z nih měly i trohu rdost. Vítězi jsme se stli všihni, zzpívli jsme si Svěrákovo Dělání vydli se n zpáteční estu. Aprílové počsí se prostě zse jednou vytáhlo! TĚLOCVIČNU JSME VYMĚNILI ZA BAZÉN Žái I. B mjí z seou čtyři leke plvání, n olympijské hry to ztím nevypdá, le už jsme se nučili dýht do vody, splývt, krulové nohy, skákt šipku. A o se nám líí nejvíe? Když hodíme po vodě. Víte, jk se po vodě hodí? Jko vodník z pohádky Prinezn ze mlejn to neumíme, le pokud se n hldinu položí velké vičení podložky, tk si vykrčujeme lezeme jko ten vodník z pohádky. Mezi nše dlší olíené závy ptří sjíždění po skluzve, lovení vodolepek hry s plovouími hrčkmi. 4Autor: sist. Rent Špinlerová Autor: žái II. A p. uč. D. Kčerovská Autor: p. uč. Romn Prokopová

5 STÍNY MALUJÍ Všimli jste si někdy, o dokáží stíny? Nám se už několikrát stlo, že jsme pozorovli krásné stíny n tuli, n koeri, n stěnáh. Dokone je ve stínu možné vidět i proudění vzduhu. Když zsvítí slune přes pootevřené okno zčne se míht studený teplý vzduh, ývjí ve stíneh nádherné pohyujíí se vodopády. Zhráli jsme si jednou se stíny, které mlovly orzy po nših oličejíh rukáh. Fotili jsme se právě toho dne, kdy ylo ztmění Slune. Celý prostor yl nplněn zvláštním střírným světlem. Někde je n fotogrfiíh i vidět. Podívejte se, nevypdá to nádherně? Autor: žái II. A p. uč. D. Kčerovská Některé z rekí dětí, jk elou ki hodnotily: No s Andersenem Autor: p. uč. Ev Dourvská Ze středy 1. dun n čtvrtek 2. dun 2015 proěhl s 22 žáky VI. A nší školy ke s názvem No s Andersenem. Vše zčlo v h, kdy přiházeli první účstníi se svými spáky krimtkmi. Shromáždili jsme se ve třídě VI. A, kde yli všihni přivítáni seznámeni s připrveným progrmem. Po vyslehnutí důležitýh informí o průěhu Noi s Andersenem se děti rozdělily do pěti skupinek zčly plnit připrvené soutěže. Čekly je kvízy, luštěnky, ěhí soutěže smozřejmě i čtení Andersenovýh pohádek. Děti zkrátk prověřovly své znlosti. Po ukončení soutěží došlo i n promítání pohádky. Před půlnoí si klui i holky zhráli v tělovičně vyíjenou fotl, následovlo vyhlášení vítěznýh družstev pk už se všihni zčli připrvovt n spní, vyčistili si zuy zlezli do svýh spáků. Neznmenlo to všk, že všihni hned usnuli. Mnozí zrli ž někdy k ránu. Jsem velie rád, že se ke uskutečnil že jsem n ní mohl ýt. Nejvíe se mi líilo, když jsme ěhli po hodě hledli názvy knih do křížovky. A v tělovičně to tky ylo doré. Ovšem největší srnd yl, když jsme se hystli spát. Nejvíe se mi líil ěhí hr. Bylo to závné, hezké yly i réusy testy n A, B, C odpovědi. Nejvíe se mi líily hry v tělovičně. No super, korát pní učitelky z nás si yly unvené. Tto školní ke yl závná, poučná, prostě skvělá. Dost jsme se povili rozhodně jsme se nenudili. Woow! Ake yl skvělá! Mo se mi líilo to, jk se nikdo nerozčilovl 5 nd druhým. Byli jsme prostě prt, která ojovl z všehno! Byl to legre!

6 ŠKOLNÍ KOLO V PŘÍRODOVĚDNÉ SOUTĚŽI 3. ž 5. ročníků V jednotlivýh ročnííh se n stupníh vítězů umístili: 3. ročníky: 1. místo - Em Hejlová 66 odů 2. místo - Miroslv Mrtine 63 odů 3. místo - Apolen Bednářová 52 odů 4. ročníky: 1. místo - Stel Vníčková 95 odů 2. místo - Mrkét Stejsklová 93 odů - Luie Knápková 93 odů 3. místo - Andre Olenočinová 91 odů 5. ročníky: 1. místo - Anděl Bednářová 100 odů - Simon Higerová 100 odů 2. místo - Andre Kyselová 99 odů - Adél Mrtinová 99 odů 3. místo - Nel Huálková 94 odů - Melánie Klímová 94 odů Autor: vyučujíí I. A I. B Autor: p. uč. L. Zhřová Kždého člověk od jeho nrození provází elým jeho životem okolní přírod. Již od útlého dětství kldeme svým lízkým podoné otázky: Mmi, o je to z kytičku? Kdo nám po ránu tk krásně zpívá? Co je to z zvířátko? Jk se jmenuje tenhle krásný kámen? Otázky neerou kone. Všímvé děti se při toulkáh přírodou vyptávjí dodnes. Zároveň se hovjí tiše ohleduplně, y nevyplšily zvěř neponičily rostliny. Děti ze třetíh ž pátýh ročníků si vyzkoušely své znlosti v přírodovědné poznáví soutěži. Všihni soutěžíí museli uhodnout rodové i druhové jméno u 20 rostlin, 26 zvířt poznt 4 nerosty. Celkem mohli získt 100 odů. Některé odpovědi žáků yly i úsměvné. Dozvěděli jsme se npříkld, že v nší přírodě žije tygr (správně mělo ýt rys ostrovid), komár uvý (místo komár pisklvý) mlok yl puntíčkovný, kolečktý (mlok skvrnitý). Dále v přírodě potkáme nkondu (měl to ýt užovk oojková). Motýl se podle některýh dětí jmenuje zeleňásek (správně ělásek zelný). Čstou odpovědí yl tké vohomůrk. Ptám se: A kde je Křemílek? Správná odpověď je muhomůrk červená. A nkone perličk. Víte, kdo je ve skutečnosti elektrohd? Přee úhoř říční. MĚLI JSME VE ŠKOLE HADY Jk se sem dostli? Přivezl je pn Peháček z TERACENTRA, které sídlí v Dolní Čermné. Dozvěděli jsme se, že nejdelším hdem svět je KRAJTA MŘÍŽKOVANÁ, která dorůstá ž do délky 10 m. Krjt je škrtič, mohli jsme se jí dotýkt hldit ji. Kromě krjty jsme mohli vidět i ANAKONDU, největšího hd n světě, t už neyl tk mírumilovná, její síl nám trohu nháněl strh. Pro nás velmi neovyklým mzlíčkem, jk všehn zvířt nzývá pn Peháček, yl CHAMELEON, jeho mrštný jzyk vystřelí z potrvou m. Jeho oči mjí zvláštní shopnost, kždé se doslov koulí n jinou strnu. Hldili jsme si i LEGUÁNY Bohoušk Béďu. To už yl pořádný ještěr! Předstvte si, že yl strý jko my prvňái. Drli jsme ho n hlvě mo se mu to líilo. A kdo nám učrovl? Byl to veverk ustrlská neoli VAKOVEVERKA LÉTAVÁ. Mlinktý tvoreček, s krásným, korálkovým očim. Proč létvá? Mezi prsty má totiž lány, které se při letu otevřou. Doplhtí ž 60 m o je zvláštní n této veveruše? Je to včnte, svá mláďt vyhovává ve vku. Kždý prvňáček po ní hned ztoužil. OTÁZKY PRO ZVÍDAVÉ: Který hd je největší n světě? Kde nosí svá mláďt včnte? Kolik entimetrů vystřelí jzyk hmeleon z potrvou? Který hd dorůstá do nejdelší délky? 6 Proč může vkoveverk plhtit?

7 Nás sttečně držel (z tepláky) Zdeněk Vlček. Těsně před konem jsme prohrávli o jednu rnku. Dlouhý výkop, hostujíí rnkář neudržel míč mlý velký muž Dominik Kyselo pohodlně uprvil n konečný stv 3:3. Tento gól yl velmi důležitý pro vývoj turnje. Po relxční vířive jsme rozehráli poslední záps v turnji se ZŠ z Vysokého Mýt. Pouze velký rnkový rozdíl nám uhovávl šni n výhru v turnji. Po prvním poločse se remizovlo 2:2. Rozhodnutí n see musel vzít náš rnkář (Vlček Z.). Nutno podotknout, že mu vyšlo něo, o trénuje už od 6. třídy v tělovičně překopnout hřiště modlit se, y to yl rnk. Teď mu to vyšlo sluneční střel vedení 3:2. Poté se rozjel rnkostroj, kdy se dlší nši hráči trefovli z půlky hřiště. Konečný stv 6:2 pro nás příliš krutý pro soupeře. O nše rnky se postrli: Kyselo Roin, Rotter Filip 2x, Vlček Zdeněk, Toner Rdek, Bureš Tdeáš. V konečném hodnoení: 2 výhry, 1x remíz, 0 proher = POSTUP DO KRAJSKÉHO KOLA. Historiký Po vítězném podzimním okrsku v mlé kopné se okmžik pro nši školu. Děkujeme z reprezenti nši Los Glktikos předstvili v okresním kole v uvidíme, n o udou stčit nši Glktikos v Lihváh. Nvičili si krásné tři sestvy porot krjském soupeření. Kdo vyojovl primát? Kyselo jejih snhu oenil. I kostýmy hráčů se líily Roin, Kyselo Dominik, Vlček Zdeněk, Volf Romn, modro-žluté, to je nše rv (stejně jko zylýh tří Jurs Miroslv, Mrek Ondřej, Bureš Tdeáš, Toner týmů). Rdek, Rotter Filip, Brejš Vojtěh. Všihni zslouží Před prvním zápsem muselo dojít n tktikou uznání z oětvost herní projev. příprvu, kdy se vedouí týmu rozhodl, že hrát jko Brelon neudeme (příliš nudné). Štestí je, že mo hráčů z Brelony u nás není (pouze jediný... kdo to je?...poznáte n koni článku). Tktik zněl: vyčkávt, neht je přičuhnout pk přitvrdit (jko když loupete oříšky). V prvním zápse nás čekl škol z Králík. Brzy jsme prohrávli (nutno podotknout, že se spoust hlpů viděl pořád v kině), le pk se po efektní otoče (dojem rozhodčíh 9.6) trefil Romn Volf. Rán málem protrhl síť. Ke koni zápsu se prosdil Filip Rotter olouček hlvou, 2:1. Pk se už ni n výsledku nezměnilo. Během turnje se nelogiky hrály příprvné zápsy s jednou ze zákldníh škol z Ústí nd Orlií. Hlv mi to nerl, proč s nimi musíme hrát, le ož nějk se trpný poločs zvládl. Klui si zhráli to je důležité. Hlvní roli v tomto utkání hrál Jurs Miroslv tehniké fintičky lá Brelon. Z odměnu si odvezl pár gumiček ze hřiště v uhu. Komu čest, tomu čest. Ve druhém zápse nás čekl nejtěžší soupeř, domáí škol z Lihv. Po úvodním ryhlém vedení 2:0 (Kyselo Roin, Rotter Filip) se nepodřilo uránit ryhlý rejk Lihvy snížily, když si jeden náš oráne šel pro kfe (shodou náhod mu ještě k tomu vypdl ppírový kpesník). Znedlouho ylo srovnáno šne se přelévly ze strny n strnu. Okresní kolo v minikopné Autor: p. uč. Pvel Došíček 7

8 Co mi dli (vzli) spolužái Spolužái jsou výorní, je s nim dost srnd ž n nějké výjimky. Nučili mě jk se hovt, y mě lidé měli rádi. Mít kmrády je velmi důležité pro kždého z nás mými kmrády jsou právě moji spolužái. Chtěl yh se s nimi vídt, i když udeme n střední, přirostli mi k srdi. Mám je rád ž n některé výjimky, se kterým se nevím, protože skoro pořád mlčí. Mnohokrát mi pomohli s prolémy. Dli mi spoustu hodin srndy. Někdy mi vzli moje pomůky. Dli mi názor n lidi, že někteří jsou v pohodě někteří se zytečně předvádí. Vyryndli mi lepidlo, zničili gumu ztupili nůžky, le hlvně mi dli důvěru přátelství. Vždy se njde nějký ten expert, který to tdy rozveselí hned je ve třídě lepší tmosfér. Vždy mi pordí. Teď mám n kždého svůj názor, le ž se rozejdeme n jinou školu, řekneme si: to je můj ývlý spolužák udeme vzpomínt n stré čsy. My se jko kolektiv nehováme. Jsme rozdělení n skupinky. I když jsme rozdělení, stejně si spoň trošku udeme hyět. Když o tom tk přemýšlím, vlstně ty skupinky do see zpdjí jko puzzle. Neyli jsme super tříd, le lidi, se kterými se v životě setkáme, nám tké neudou vždy symptičtí. Po těh leteh už vím, o mohu od kterého spolužák čekt n koho si dát pozor. Dli mi mximálně njevo, že k nim neptřím. Vzli mi přirozenost. Spolužái, to je jeden z důvodů proč hodit do školy. Většinou se n ničem neshodneme nikdy neudeme fungovt jko kolektiv. Máme tu pár výjimek, které se nikdy do ničeho nezpojí neo neřeknou ni svůj názor. Někdy mi dli přes čumák, někdy přátelství. Dli mi mnoho zážitků, n které udu velmi rád vzpomínt, spoustu zkušeností. Hodně smíhu, tím mi prodloužili život. Někdy mi vzli nervy, le vždy jsem přes to nějk přešl. Tké jsem yl šiknovná. V tu dou jsem neměl s kým ýt, le nštěstí je to už pryč. N druhé strně jsou zde lidi, ez kterýh si život kždodenní setkávání neumím ni předstvit. Pohopil jsem, že člověk, který he ýt olíený, musí ýt vůči osttním lidem svině. Jk to myslím? Je to tk, že si s osttníh lidí musíte dělt srndu. Podle toho, o jsem pozorovl, je to nejdůležitější. Vzli mi soustředění ni mi nedli. Někteří se stli mými dorými přáteli s jinými jsem se nučil vyházet. Jsou jednou z věí, která mě táhl kždý den do školy. Dli mi hodně pozntků do život i to, že si musíme vyrt itvu, kterou heme vyhrát. Vzli mi hodně nervů, s některými ylo očs těžké vyházet. Někteří si hrjou n šéfy osttní, o s nimi htějí ýt, se musí přizpůsoit. Spoustu legre, rdosti, le i hádky. Když vidím kolem see své spolužáky, jk dostávjí šptné známky, tk spoň vím, že v ničem nejsem sám. Očs si z někoho vystřelí tomu dotyčnému už to není příjemné osttním tky ne. Co mi škol dl (vzl) Dl mi hodně zkušeností do život, le vzl mi spoustu čsu, který jsem mohl strávit závněji. Spoustu vědomostí, le tké nějké vrásky n čele. Budu n ni vzpomínt v dorém, dl mi kmrády, které mám rád. Nučil mě, jk se hovt n veřejnosti, o smím řít o ne. Nučil mě hodně věí, které ještě udu v životě potřeovt, některé mi le připdjí zytečné nikdy je nevyužiju. Nučil mě zodpovědnosti, yh si plnil své povinnosti myslel si n vše sám. Vzdělání, které k něčemu využiju, le i vzdělání, které nijk nevyužiju. Doré i šptné spolužáky. Vzl mi hodně čsu, který yh využil určitě jink. Dl mi toho stršně mo, nevím, kde zčít. Hodně vědomostí, které mi udou pomáht v udounosti tky hodně nezpomenutelnýh vzpomínek. N ZŠ udu vzpomínt v dorém, le poprvdě se těším, ž mě neudou učit někteří učitelé. Shopnost nd něčí se zmyslet. Vzl mi energii to hlvně kvůli neužitečným předmětům jko je Vv, Hv Pč. Dl mi zákldy různýh věd jzyků. Nučil jsem se sm ostrt vše zkoušet sm. Škol nám poskytne nejen vědomosti, které yhom měli mít, 8 le i komuniki, prái v kolektivu, spolehlivost, smosttnost tolerni.

9 Spíše mi dávl než rl. Měli yhom se zmyslet, zd yhom ten čs využili lépe, elodenní sledování televize není rozhodně lepší vyplnění čsu.nučil mě dávt si pozor n některé věi, ť již n správné odevzdávání domáíh úkolů neo n spolužáky. Nučil jsem zde rozeznávt lidi, kterým můžu či nemůžu věřit, toto je v normálním životě velmi důležité. Kdyyh sem nehodil, neuměl yh číst ni psát, ntož počítt, jsem oprvdu rád, že žiji v doě, kdy je povinná školní doházk. Vzl mi devět let mého život svoodu. Shopnost rozhodovt se, unést nápor řešit různé situe, le hlvně jsem nučil přemýšlet zjistil jsem své možnosti hrnie. Určitě mi získné Od vzpomínání k lízké udounosti Comenius návštěv Rumunsk Tento měsí nvštíví zástupi nší školy rumunskou prtnerskou školu, tk se i n stránkáh Bédy podíváme n některé zákldní údje o Rumunsku. V první tjene zjistíte rozlohu tohoto státu: 1 2m (m) = 2 13,5dm (m) = 3 0,58 dm (mm) = 4 3 km (m) = m (dm) = m (m) = Ve druhé tjene počet oyvtel: 1 1,5. 10 = 2 0, = (-5).(-1) = = 5 3,9. 10 = = = = 7 znlosti usndní život. Nučil mě smosttně uvžovt dorozumívt se s osttními lidmi. Ukázl mi v čem yh mohl vynikt čemu yh se měl rději vyhnout, tím mi pomohl zvolit si oor ke studiu n střední škole. Kvůli škole jsem přišel o respekt vůči utoritám. Nučil mě tké poznávt lidi komu mám nemám věřit. Nučil mě neát se řít svůj názor stále si z ním stát. Nučil jsem se vnímt jiné lidi než rodiče, hovt se, vážit si peněz, pozornosti poznání novýh lidí. Hlvně mi dl ezv kmrády kmrádky. Ve třetí tjene njdete jméno nového rumunského prezident: Rovinný útvr, který je určen středem poloměrem.. 2-1; -12 ; 0 ; 8 ; jsou čísl 3 2. písmenko v řeké eedě 4 Při počítání s úhly určujeme.. minuty 5 0,5 ; 1,25 ; 0,0147 jsou čísl.. 6 Část zlomku 7 Nejdelší strn v prvoúhlém trojúhelníku 8 Pomůk pro rýsování úhlů 9 1. písmenko řeké eedy 10 Kterým číslem nesmíme dělit 11 Část zlomku 9 12 Při počítání s úhly určujeme stupně.. 13 Čtvere má 4. souměrnosti Autor: p. uč. Ivet Kntorová

10 Interview Pní učitelk Jroslv UrnovÁ 1. Vzpomínáte rád n školní lét? Celkem no. Bylo to odoí poznávání stále nové informe, zážitky, dlouhé prázdniny, táory kmrádi, ičky dědové, hodní učitelé (npř. p. uč. Zhřová) 2. Jké ylo Vše vysněné povolání? Učitelk. 3. Co děláte ve volném čse? V součsné doě se ve volném čse věnuji především svým dětem. Ale jink mohu vypíhnout čtení, estování skuting. Co se týká čtení, nejvíe mám rád ngliky píšíí spisovtele, le očs si s hutí přečtu i knížku od českého utor. Co se týká estování, dříve jsem s kmrády vyrážel s tohem n hory české, slovenské, rumunské. Před studiem n univerzitě jsem žil dv roky v Anglii, ož ylo super. Během mteřské dovolené jsem s elou rodinou poývl několik měsíů v Budpešti, ož ylo úžsné. Dnes, když je příležitost, rádi estujeme n hrdy, zámky, rozhledny, kope pod. Olíili jsme si Jičín Český ráj, km jezdíme kždý rok. A o se týká skutů, tk s nimi právě jezdím n ty hory dále se podílím n příprvě relizi vzdělávíh kurzů pro (udouí) vedouí oddílů. 4. Jkou poslouháte hudu? Kterou zrovn hrjí v rádiu. 5. Co Vám vdí n osttníh lideh? Lži, přetvářk, vlstní důležitost. 6. Co yste si vzl n pustý ostrov? Spák, vřič ešus, nůž, sirky, vlstně si elý toh slený n nějkou expedii. 7. Zžil jste někdy nějký trps? Určitě, le snžím se rději trpsy ryhle vytěsnit z hlvy spíše myslet n něo, o se mi podřilo. 8. Jké je Vše životní krédo? I z mrky svítí slune. 9. Co yste vzkázl žákům nší školy? Když oprvdu udete htít něo dokázt, dřete n tom ono se to splní ť už se hete stát lékřem neo estovt kolem svět. Olíené jídlo: knedlo, zelo, vepřo Olíená filmová pohádk: S čerty nejsou žerty Olíený film: Kulový lesk Olíená knih z dětství: Děti z Bullerynu Olíený utor (knih): v poslední doě to jsou detektivky od Roert Glrith Olíený předmět ve škole: češtin, výtvrk Dějepisná luštěnk Děkujeme z rozhovor. 1. Velie jemná látk, vynález z Číny 2. Němeký nistiký vůde (žil ) 3. První římský ísř 4. Luxusní loď, ztroskotl při své první plvě 5. Jderná elektrárn, která vyouhl v r Stvěly se pro egyptské frony 7. Kolék člověk 8. Kolék evropské ivilize Autor kresy: Mrel Ptáček ze VII. B 10

11 1. Jk se jmenuje postv z MINECRAFTU? Steve Old Om 2. Jký je tvr Pou? Trojúhelník Šišk Čtvere 3. Jk se jmenuje jedn postv ze hry STRONGHOLD CRUSADR? Prse-ůh Prse-lnýž Krys-hd 4. Jk se říká postvě, která je ve hře THE SIMS? Simík Prezident Očn 5. O čem je hr GODGAME DISCO? O házení fresee O diskotée Soutěž v jídle Herní kvíz Autor: Zdeněk Hude z IV. B Autor: Veronik Skliká Z IX. A JARNÍ LUŠTĚNKA Autor: Mrkét Stejsklová ze IV. A Květin s ostny 2. Bílá květin s květy jko zvonky 3. Květin s dronými modrými kvítky, voní 4. Květin, o léčí kosti 5. Okrsná jrní květin 6. První jrní květin 7. Léčivá rostlin (vyjmenovné slovo) Minikvíz pro žáky 1. stupně 1. Kdo žere mouhy? Hlemýžď Kor Žá 2. O kom se říká, že je pánem noi? Klokn Muhomůrk Sov 3. Kdo má rád med? Vos Můr Medvěd 4. Rád louská oříšky. Včel Žá Veverk Autor: Kteřin Chládková ze IV. B 11

12 stránky plné 3oddehu internetová LUŠTĚNKA 1. N tuto stránku se dávjí fotky 2. Njdu tm, o neznám 3. Jko ikonu má tto stránk modrého ptáčk 4. Velmi známá stránk zčínjíí n f 5. Mozill. 6. Přenosný počítč 7. Elektroniká pošt 8. Stánk, n kterou se dávjí vide Autor: Kristýn Hnzlová ze VI. A Němeká luštěnk 1. Kmrád 2. Kočk 3. Hud 4. Jedn 5. Škol 6. Poliie 7. Pokldn Autor: Dominik Tesř ze VII. B luštěnk npiš OPAKY Autor: Ann Kňová z VI. B 1. den 2. nelepí 3. světlo 4. holk 12

13 Oddehový kvíz pro žáky 2. stupně Jk se jmenuje prezident ČR? ) Miloš Nmez ) Miloš Zemák ) Miloš Zemn Jk se nzývjí tři historiké země Koruny české? ) Modrv, Slezsko, Česko ) Rkousko - Uhersko, Slezsko, Modrv ) Morv, Slezsko, Čehy d) Skotsko, Wles, Anglie Osmisměrk k o k o s o s á h l j r o m y l A á ý y š i š k A s k o m á m ů s í l m á k u l KOŠ, KOS, ŠIŠKA, KOKOS, MÁK, KUS, SÁHL, SÝR, LAK, OKO, OMYL, KŮL, MY Autor: Krolín Sklová z VI.B Jké jsou národní rvy ČR? ) červená, modrá, zelená ) žlutá, černá, červená ) modrá, ílá, červená Co je npsáno n vlje prezident? ) Prvd prohrává ) Čest vítězí ) Prvd vítězí Jk se píše ngliky hlvní město ČR? ) Prh ) Prgue ) Prg Kdy se ČR oddělil od Slovensk? ) ) ) Vyplňovčk čs Zkusíš to ez klkulčky? Týden má dnů. Jeden den má hodin. Jedn hodin má minut. Jedn minut má sekund. 1/3 hodiny má minut. Jeden den má minut. 20 minut má sekund. 1/6 minuty má sekund. 2/12 hodiny má minut. N koni 2. světové války nás osvoodili Sedm dnů má hodin. od r znovu okupovli 24 hodin má minut. ) Američné Rusové ) Němi Autor: Jn Kollert z VIII. B ) Rusové Autor: Jn Kollert z VIII. B 13

14 Angliké luštěnky 1. kůň 2. pes 3. lev 4. ry 5. khn 6. hd 7. den 1. Kočk 2. Opie 3. Slepie 4. Divoký kůň 5. Zer 6. Lev 7. Hd Autor: Ann Kňová z VI. B Autor: Mrtin Šemer z VI.B Zvířeí luštěnk Autor: Tomáš Málek z VIII. B 1. Hlodve v dománosteh 2. Medvídek žijíí v Číně 3. Létá v dománosti, zučí 4. Líný jko. 5. Pták, který létá nd vodou loví ryy 6. Ry, která se jí n Vánoe 7. Léčí stromy 8. Mzný jko. 9. Přehod pro hode jink 10. Jméno here - Válv 11. Přídvné jméno od slov orel 12. Hlodve hovný v klei 13. Domáí mzlíček - pes. 14. Pták žijíí n jižním pólu 15. Dostáváme od ní mléko. 14

15 Stňte se n moment Kretivním týmem čsopisu Béd Vymyslete jednoduhé logo či logotyp (logo, skládjíí se pouze z písmen) všeho školního čsopisu. Ti nejlepší udou oeněni udou se moi koht svým dílem v příštím čísle čsopisu. Jedn z oeněnýh prí ude vyrán jko ofiiální logo čsopisu Béd neo ude použit jko inspire pro vytvoření log nového. Ay ylo vše tvoření jednodušší, je zde připrven šlon do tvru kruhu neo čtvere, do které můžete svůj nápd nkreslit. Snžte se nepřethovt, le ni nenehávt příliš mnoho volného míst. SVé práe vhoďtě uď do Bédovy shránky neo pokuď jste se rozhodli pro počítčovou kresu, pošlete n emil édy: 15

16 SPON ZO ŘI Distriui školního čsopisu žáků ZŠ B. Smetny zjištuje pro veřejnost trfik n utousovém nádrží Výheri z minulého čísl Veškerá řešení soutěží vhzujte do Bédovy shránky nejpozději do 27. května Pozor: Řešení kždého úkolu pište n smosttný ppír, uveďte své jméno příjmení. Str. 3 Orázek 1. místo: Agát Křivohlávková, III. A 2. místo: Kteřin Sommerová, III. A 3. místo: Terez Boháčová, I. B Str. 3 Lmd 1. místo: Šárk Hejlová, IV. B 2. místo: Dominik Tesř, VII. B 3. místo: Ann Kňová, VI. B Str. 7 Angliká luštěnk (Dolphin) 1. místo: Bror Břízová, VI. B 2. místo: Monik Černovská, III. A 3. místo: Sin Oešlová, V. A Str. 10 Skrývčky (dtel, sov, strk, lišk, opie, kol, pes, kpr) 1. místo: Elišk Skliká, I. A 2. místo: Veronik Skliká, IX. A 3. místo: Tomáš Beneš, IV. B Str. 10 Kvíz o nší škole (1, 2, 3, 4d, 5, 6, 7) 1. místo: Petr Skliká, IV. B 2. místo: Lenk Melihrová, VIII. A 3. místo: Jku Knápek, III. A Str. 11 Luštěnk (Pnd) 1. místo: Adm Joák, II. B 2. místo: Dn Ščučk, II. A 3. místo: Apolen Bednářová, III. B Str. 11 Němeká luštěnk (Ih mg Musik) 1. místo: Adél Klimešová, III. A 2. místo: Lind Vondrová, III. B 3. místo: Petr Vlček, IV. A Str. 11 Velikonoční ngliká luštěnk (Ester) 1. místo: Petr Šípek, IV. B 2. místo: Nikol Vondrová, VI. B 3. místo: Niole Pzderková, VI. B

{ } ( ) ( ) 2.5.8 Vztahy mezi kořeny a koeficienty kvadratické rovnice. Předpoklady: 2301, 2508, 2507

{ } ( ) ( ) 2.5.8 Vztahy mezi kořeny a koeficienty kvadratické rovnice. Předpoklady: 2301, 2508, 2507 58 Vzth mezi kořen koefiient kvdrtiké rovnie Předpokld:, 58, 57 Pedgogiká poznámk: Náplň zřejmě přeshuje možnost jedné vučoví hodin, příkld 8 9 zůstvjí n vičení neo polovinu hodin při píseme + + - zákldní

Více

pro čajovou ligu družstev Č l á n e k I. - O r g a n i z a c e soutěže

pro čajovou ligu družstev Č l á n e k I. - O r g a n i z a c e soutěže H r í ř á d pro čjovou ligu družstev Č l á n e k I. - O r g n i z e soutěže I-1. Vymezení soutěže Soutěž je pořádán pro družstv složená z hráčů, kteří hrjí go pro zpestření svého volného čsu htějí změřit

Více

1.3.5 Řešení slovních úloh pomocí Vennových diagramů II

1.3.5 Řešení slovních úloh pomocí Vennových diagramů II 1.3.5 Řešení slovníh úloh pomoí Vennovýh igrmů II Přepokly: 1304 Pegogiká poznámk: Ieální je poku tto hoin vyje n vičení. Postup stuentů je totiž velmi iniviuální ěljí velké množství hy, oěht elou tříu

Více

visual identity guidelines Česká verze

visual identity guidelines Česká verze visul identity guidelines Česká verze Osh 01 Filosofie stylu 02 Logo 03 Firemní rvy 04 Firemní písmo 05 Vrice log 06 Komince rev Filosofie stylu Filozofie společnosti Sun Mrketing vychází ze síly Slunce,

Více

Modelový test 1. č e s k ý j a z y k. www.telc.net

Modelový test 1. č e s k ý j a z y k. www.telc.net Modelový test 1 č e s k ý j z y k B1 www.tel.net OBSAH Pokyny pro účstníky kurzu 3 Přehled o zkouše 4 Písemná zkoušk 5 Čtení s porozuměním 6 Jzykové prvky 12 Posleh 15 Písemný projev (dopis) 19 Odpovědní

Více

Studijní informační systém. Elektronický zápis předmětů a rozvrhu. I. Postup zápisu předmětů a rozvrhu

Studijní informační systém. Elektronický zápis předmětů a rozvrhu. I. Postup zápisu předmětů a rozvrhu Studijní informční systém Elektronický zápis předmětů rozvrhu V odoí elektronického zápisu předmětů proíhá tzv. předěžný zápis. Student má předměty zpsné ztím pouze předěžně může je po celé odoí elektronického

Více

E V R O P S K Á Ú M L U V A O K R A J I NĚ

E V R O P S K Á Ú M L U V A O K R A J I NĚ E V R O P S K Á Ú M L U V A O K R A J I NĚ Sdělení Ministerstv zhrničníh věí č. 13/2005 S.m.s. Ministerstvo zhrničníh věí sděluje, že dne 20. říjn 2000 yl ve Florenii přijt Evropská úmluv o krjině. Jménem

Více

Stavební firma. Díky nám si postavíte svůj svět. 1.D Klára Koldovská Šárka Baronová Lucie Pancová My Anh Bui

Stavební firma. Díky nám si postavíte svůj svět. 1.D Klára Koldovská Šárka Baronová Lucie Pancová My Anh Bui Stvební firm Díky nám si postvíte svůj svět. 1.D Klár Koldovská Šárk Bronová Lucie Pncová My Anh Bui Obsh 1) Úvod 2) Přesvědčení bnky 3) Obchodní jméno, chrkteristik zákzník, propgce 4) Seznm mjetku 5)

Více

Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420. Šablony Mendelova střední škola, Nový Jičín

Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420. Šablony Mendelova střední škola, Nový Jičín Projekt OP VK č. CZ.1.07/1.5.00/34.0420 Šblony Mendelov střední škol, Nový Jičín NÁZEV MATERIÁLU: Trojúhelník zákldní pozntky Autor: Mgr. Břetislv Mcek Rok vydání: 2014 Tento projekt je spolufinncován

Více

PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING

PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING PŘEDSTAVENÍ APLIKACE SMARTSELLING CO JE TO SMARTSELLING SmartSelling je první kompletní nástroj n[ českém [ slovenském trhu, který pod jednou střechou spojuje všechny nezbytné nástroje moderního online

Více

Organizační řád Fyzikální olympiády

Organizační řád Fyzikální olympiády Č.j.: MSMT-32 435/2014-1 Orgnizční řád Fyzikální olympiády Ministerstvo školství, mládeže tělovýhovy v souldu s 3 odst. 5 vyhlášky č. 55/2005 S., o podmínkáh orgnize finnování soutěží přehlídek v zájmovém

Více

3 Algebraické výrazy. 3.1 Mnohočleny Mnohočleny jsou zvláštním případem výrazů. Mnohočlen (polynom) proměnné je výraz tvaru

3 Algebraické výrazy. 3.1 Mnohočleny Mnohočleny jsou zvláštním případem výrazů. Mnohočlen (polynom) proměnné je výraz tvaru Algerické výrz V knize přírod může číst jen ten, kdo zná jzk, ve kterém je npsán. Jejím jzkem je mtemtik jejím písmem jsou mtemtické vzorce. (Glileo Glilei) Algerickým výrzem rozumíme zápis, ve kterém

Více

3.4.12 Konstrukce na základě výpočtu II

3.4.12 Konstrukce na základě výpočtu II 3.4. Konstruk n záklě výpočtu II Přpokly: 34 Př. : J án úsčk o jnotkové él úsčky o élkáh,, >. Nrýsuj: ) úsčku o él = +, ) úsčku o él Při rýsování si élky úsčk, vhoně zvol. =. Prolém: O výrzy ni náhoou

Více

Ulice Agentura sociální práce, o. s. Účetní závěrka za rok 2012

Ulice Agentura sociální práce, o. s. Účetní závěrka za rok 2012 Ulice Agentur sociální práce, o. s. Účetní závěrk z rok 2012 Osh: I. OBECNÉ INFORMACE... 2 1. POPIS ÚČETNÍ JEDNOTKY... 2 2. ZAMĚSTNANCI A OSOBNÍ NÁKLADY... 2 3. POSKYTNUTÉ PŮJČKY, ZÁRUKY ČI JINÁ PLNĚNÍ...

Více

SPS SPRÁVA NEMOVITOSTÍ

SPS SPRÁVA NEMOVITOSTÍ SMLOUVA O REZERVACI POZEMKU A SMLOUVA O BUDOUCÍ SMLOUVĚ O DÍLO Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli: 1. EURO DEVELOPMENT JESENICE, s.r.o., IČ 282 44 451, se sídlem Ječná 550/1, Prh 2, PSČ 120 00, zpsná

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220. Název materiálu VY_32_INOVACE / Matematika / 03/01 / 17

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL. Název školy SOUpotravinářské, Jílové u Prahy, Šenflukova 220. Název materiálu VY_32_INOVACE / Matematika / 03/01 / 17 DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL Číslo projektu CZ07/500/4076 Název školy SOUpotrvinářské, Jílové u Prhy, Šenflukov 0 Název mteriálu VY INOVACE / Mtemtik / 0/0 / 7 Autor Ing Antonín Kučer Oor; předmět, ročník

Více

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník)

Mgr. Dana Walterová. Pracovní list. interaktivita. 9-11 let (3. - 5.ročník) VY_ 32_INOVACE_10 Anotace Materiál obsahuje pracovní list, na kterém žáci doplňují i, í, y, ý, postupně ve vyjmenovaných a příbuzných slovech po B, L, M a pak v souhrnném cviření Autor Mgr. Dana Walterová

Více

ALGEBRA, ROVNICE A NEROVNICE

ALGEBRA, ROVNICE A NEROVNICE ALGEBRA, ROVNICE A NEROVNICE Gymnázium Jiřího Wolker v Prostějově Výukové mteriály z mtemtiky pro nižší gymnázi Autoři projektu Student n prhu 1. století - využití ICT ve vyučování mtemtiky n gymnáziu

Více

3.2.7 Příklady řešené pomocí vět pro trojúhelníky

3.2.7 Příklady řešené pomocí vět pro trojúhelníky ..7 Příkldy řešené pomocí ět pro trojúhelníky Předpokldy:, 6 Pedgogická poznámk: U následujících příkldů ( u mnoh dlších příkldů z geometrie) pltí, že nedílnou součástí řešení je nápd (který se tké nemusí

Více

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA V ZJEDNODUŠENÉM ROZSAHU

ÚČETNÍ ZÁVĚRKA V ZJEDNODUŠENÉM ROZSAHU ÚČETNÍ ZÁVĚRKA V ZJEDNODUŠENÉM ROZSAHU ke dni 31. prosine 2013 ( údje jsou vyčísleny v elýh tisííh Kč ) sestvená v souldu se zákonem č. 563/1991 S. o účetnitví, ve znění pozdějšíh předpisů, s vyhláškou

Více

Word praktická cvičení

Word praktická cvičení Předmět: Ročník: Vytvořil: Dtum: Informční.. Ing. Andre komunikční (podle ooru Květen 03 Modrovská tehnologie změření) Název zprovného elku: Textový proesor Word prktiká vičení Word prktiká vičení Tento

Více

Test PO otázky pro ročník 2009-2010

Test PO otázky pro ročník 2009-2010 Test PO otázky pro ročník 2009-2010 Okruh 1 represe Č. Otázk Správná odp. 1. Proudnii hsič přenáší: ) z opskem huií dolů, pod prvou pží neo v levé rue ) z opskem huií dolů, pod levou pží neo v levé rue

Více

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem objemu rotačního tělesa.

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem objemu rotačního tělesa. .. Ojem rotčního těles Cíle Seznámíte se s dlší plikcí určitého integrálu výpočtem ojemu rotčního těles. Předpokládné znlosti Předpokládáme, že jste si prostudovli zvedení pojmu určitý integrál (kpitol.).

Více

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test Souor otázek pro písemnou část zkoušky - test Profesní kvlifike 1 Strážný J. 2. 1. 99 Aplikování právníh zákldů ezpečnostní činnosti skupin otázek Ústvní právo zákon č. 1/1993 S., Ústv České repuliky,

Více

LINEÁRNÍ DIFERENCIÁLNÍ ROVNICE 2.ŘÁDU

LINEÁRNÍ DIFERENCIÁLNÍ ROVNICE 2.ŘÁDU LINEÁRNÍ DIFERENCIÁLNÍ ROVNICE 2.ŘÁDU ZDENĚK ŠIBRAVA 1. Obecné řešení lin. dif. rovnice 2.řádu s konstntními koeficienty 1.1. Vrice konstnt. Příkld 1.1. Njděme obecné řešení diferenciální rovnice (1) y

Více

APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ

APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ APLIKACE METODY RIPRAN V SOFTWAROVÉM INŽENÝRSTVÍ Brnislv Lcko VUT v Brně, Fkult strojního inženýrství, Ústv utomtizce informtiky, Technická 2, 616 69 Brno, lcko@ui.fme.vutbr.cz Abstrkt Příspěvek podává

Více

DOTAZNÍK. (Stav k 31. březnu v 24 hodin) KRUH SČÍTANIA OBYVATELSTVÍ BYTŮ. Datum narozeni. ženatý/vdaná. vdovec/vdova. rozvedený/rozvedená

DOTAZNÍK. (Stav k 31. březnu v 24 hodin) KRUH SČÍTANIA OBYVATELSTVÍ BYTŮ. Datum narozeni. ženatý/vdaná. vdovec/vdova. rozvedený/rozvedená CHORVÁTSKA REPUBLIKA STÁTNÍ STATISTICKÝ ÚŘÁD DOTAZNÍK (Stv k 31. březnu v 4 hodin) Formulář P-1 Všechny údje v tomto formuláři jsou úředním tjemstvím budou použité jenom n sttistické účely. 1. Příjmení

Více

5. Konstrukce trojúhelníků Konstrukce trojúhelníků podle vět sss, sus, usu, Ssu (ssu):

5. Konstrukce trojúhelníků Konstrukce trojúhelníků podle vět sss, sus, usu, Ssu (ssu): 5. Konstruke trojúhelníků Konstruke trojúhelníků podle vět sss, sus, usu, Ssu (ssu): 1. Nrýsuj trojúhelník ABC, je-li dáno: AB = 7,6 m, BC = 4,2 m, AC = 5,6 m Řešení: Pro strny trojúhelníku musí pltit

Více

PRŮZKUM NÁZORŮ ŢÁKŮ, UČITELŮ A RODIČŮ NA HODNOCENÍ VE ŠKOLE

PRŮZKUM NÁZORŮ ŢÁKŮ, UČITELŮ A RODIČŮ NA HODNOCENÍ VE ŠKOLE Pegogiká fkult OU v Ostrvě Kter pegogiky nrgogiky PRŮZKUM NÁZORŮ ŢÁKŮ, UČITELŮ A RODIČŮ NA HODNOCENÍ VE ŠKOLE NÁMĚTY NA ÚPRAVY VNITŘNÍCH NOREM PRO KLASIFIKACI ŢÁKŮ seminární práe Pegogiká ignostik KPD/3PEDI

Více

( ) 7.3.16 Další metrické úlohy II. Předpoklady: 7315. Př. 1: Najdi přímku rovnoběžnou s osou I a III kvadrantu vzdálenou od bodu A[ 1;2 ] 2 2.

( ) 7.3.16 Další metrické úlohy II. Předpoklady: 7315. Př. 1: Najdi přímku rovnoběžnou s osou I a III kvadrantu vzdálenou od bodu A[ 1;2 ] 2 2. 76 Další metriké úlohy II Předpoklady: 7 Př : Najdi přímku rovnoěžnou s osou I a III kvadrantu vzdálenou od odu A[ ; ] Osou I a III kvadrantu je přímka y = x přímky s ní rovnoěžné mají rovnii x y + = 0

Více

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni...

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni... Oshuje závzný výčet informí uvedený ve vyhláše MF / S. Účetní jednotk doručí účetní závěrku součsně s doručením dňového přiznání z dň z příjmů x příslušnému finnčnímu úřdu ROZVAHA v plném rozshu ke dni...

Více

GRAFY SOUVĚTÍ. AUTOR Mgr. Jana Pikalová. OČEKÁVANÝ VÝSTUP procvičování souvětí a jejich grafických znázornění

GRAFY SOUVĚTÍ. AUTOR Mgr. Jana Pikalová. OČEKÁVANÝ VÝSTUP procvičování souvětí a jejich grafických znázornění GRAFY SOUVĚTÍ AUTOR Mgr. Jn Piklová OČEKÁVANÝ VÝSTUP procvičování souvětí jejich grfických znázornění FORMA VZDĚLÁVACÍHO MATERIÁLU prcovní list pro žák POMŮCKY ppír kopírk OBSAH 1. Prcovní list s grfy

Více

2.9.11 Logaritmus. Předpoklady: 2909

2.9.11 Logaritmus. Předpoklady: 2909 .9. Logritmus Předpokld: 909 Pedgogická poznámk: Následující příkld vždují tk jeden půl vučovcí hodin. V přípdě potřeb všk stčí dojít k příkldu 6 zbtek jen ukázt, což se dá z jednu hodinu stihnout (nedoporučuji).

Více

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem obsahu pláště rotačního tělesa.

Seznámíte se s další aplikací určitého integrálu výpočtem obsahu pláště rotačního tělesa. .4. Obsh pláště otčního těles.4. Obsh pláště otčního těles Cíle Seznámíte se s dlší plikcí učitého integálu výpočtem obshu pláště otčního těles. Předpokládné znlosti Předpokládáme, že jste si postudovli

Více

ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015/2016

ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015/2016 ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINY 2015/2016 Roční téma: POJĎTĚ S NÁMI DO POHÁDKY Žáky bude celý rok provázet toto téma, jednotlivé měsíce budou mít názvy pohádkových království a hry, činnosti i akce budou inspirované

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test

Soubor otázek pro písemnou část zkoušky - test Souor otázek pro písemnou část zkoušky - test Dílčí kvlifike 1 Strážný J.2.1.99 Aplikování právníh zákldů ezpečnostní činnosti skupin otázek Ústvní právo zákon č. 1/1993 S., Ústv České repuliky, č. 2/1999

Více

Příručka k portálu. Katalog sociálních služeb v Ústeckém kraji. socialnisluzby.kr-ustecky.cz

Příručka k portálu. Katalog sociálních služeb v Ústeckém kraji. socialnisluzby.kr-ustecky.cz Příručk k portálu Ktlog sociálních služeb v Ústeckém krji socilnisluzby.kr-ustecky.cz Uživtelská příručk k portálu socilnisluzby.kr-ustecky.cz 0 BrusTech s.r.o. Všechn práv vyhrzen. Žádná část této publikce

Více

Fyzikální kabinet GymKT Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy

Fyzikální kabinet GymKT Gymnázium J. Vrchlického, Klatovy Fzikální kbinet GmKT Gmnázium J. Vrchlického, Kltov stženo z http:kbinet.zik.net Optické přístroje Subjektivní optické přístroje - vtvářejí zánlivý (neskutečný) obrz, který pozorujeme okem (subjektivně)

Více

Hygiena dutiny ústní u dospělých. aneb Čistěte si pouze ty zuby, které si chcete zachovat!!

Hygiena dutiny ústní u dospělých. aneb Čistěte si pouze ty zuby, které si chcete zachovat!! Hygien utiny ústní u ospělýh ne Čistěte si pouze ty zuy, které si hete zhovt!! Prevene ve stomtologii znmená přeevším přeházení vzniku lšímu rozvoji zuního kzu, hronikého zánětu ásní, tím tké vzniku proontitiy,

Více

Procvičování učiva periodizace politických a kulturních dějin raného středověku

Procvičování učiva periodizace politických a kulturních dějin raného středověku Procvičování učiv periodizce politických kulturních dějin rného středověku Autor: Mgr. Přemysl Dvorský, Ph.D. Dtum tvorby: červen 2012 Ročník: sedmý Vzdělávcí oblst: dějepis Anotce: Digitální učební mteriál

Více

3.2.11 Obvody a obsahy obrazců I

3.2.11 Obvody a obsahy obrazců I ..11 Obvody obshy obrzců I Předpokldy: S pomocí vzorců v uvedených v tbulkách řeš následující příkldy Př. 1: Urči výšku lichoběžníku o obshu 54cm zákldnách 7cm 5cm. + c Obsh lichoběžníku: S v Výšk lichoběžníku

Více

ROZVAHA. ke dni... BAB mont s.r.o. Klíčovská 805/11 Praha 9 190 00 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0

ROZVAHA. ke dni... BAB mont s.r.o. Klíčovská 805/11 Praha 9 190 00 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 +0 Minimální závzný výčet informcí podle vyhlášky č. 500/2002 S. Písemnost yl podán elektronicky dne: 20.6.2012 Podcí : 2172526 Heslo zjištění stvu: c3d895fe Stv podání: vyřízeno ROZVAHA ke dni... 3 1. 1

Více

3. APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU

3. APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU APLIKACE URČITÉHO INTEGRÁLU V mtemtice, le zejmén v přírodních technických vědách, eistuje nepřeerné množství prolémů, při jejichž řešení je nutno tím či oním způsoem použít

Více

KVĚTEN Jarní měsíc byl ve znamení výjezdů a výletů tříd a také sportovních úspěchů. Naši žáci úspěšně završili projekt Comenius v Polsku. COMENIUS V POLSKU Na začátku května proběhl poslední výměnný pobyt

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí

Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Program stimulace vývoje jazykových schopností dětí Univerzita Hradec Králové Pedagogická fakulta Katedra speciální pedagogiky a logopedie Vývoj jazykových schopností u dětí předškolního věku Diplomová

Více

Á Á Ě ĺ ć É Í řč Áľ Á Á ř č ě ě ě š ř ů ä č š ě ě ĺ ě ě š ř ů č č ý ě ř ý ě ě š ř ů ě š ř ž Ú š ě š ě ř Ú š ě Š ě Č ĺ č úč ě ĺ ž ě ĺ ě řč ä š ě ě ř Úř Č Í Í Č ě ří ě č úě ď Š ě ý Ú ľĺ ě ř ř ř ř š ě ř ä

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS VŠÍMÁLEK ZNÁTE SE NAVZÁJEM? KOMIKS OŽIVLÉ POMŮCKY. ZŠ a MŠ Osvětimany. Co chválí a co kárá? Co nás baví? Jaké jsou naše koníčky?

ŠKOLNÍ ČASOPIS VŠÍMÁLEK ZNÁTE SE NAVZÁJEM? KOMIKS OŽIVLÉ POMŮCKY. ZŠ a MŠ Osvětimany. Co chválí a co kárá? Co nás baví? Jaké jsou naše koníčky? ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ MŠ Osvětimny Jro 2013 VŠÍMÁLEK Co chválí co kárá? ZNÁTE SE NAVZÁJEM? Co nás bví? Jké jsou nše koníčky? KOMIKS Co je to vlstně komiks? Ukázk tvorby žáků 8. třídy. OŽIVLÉ POMŮCKY Co stne,

Více

O jednom mučedníkovi nebo mučednici

O jednom mučedníkovi nebo mučednici 1. nešpory spočné texty O dnom mučedníkov nebo mučednc Jkub Pvlík 1. nt. - VI.F (Žlm 118-I.II) já Ke kž dé mu, př znám před svým kdo cem v neb. ke mně j. př zná před ld m, 2. nt. - VI.F (Žlm 118-III) ž

Více

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3707

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3707 Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3707 Šablona: III/2 Č. materiálu: VY_32_INOVACE_158 Jméno autora: Mgr. Pavla Nesvadbová Datum

Více

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI

TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI TECHNICKÁ UNIVERZITA V LIBERCI FAKULTA PEDAGOGICKÁ Ktedr sociálních studií speciální pedgogiky Studijní progrm: Studijní oor: Kód ooru: Sociální práce Sociální prcovník 7502R022 Název klářské práce: NÁHRADNÍ

Více

ROZVAHA. v plném rozsahu. (v celých tisících Kč) 60193549 186 07 Praha 8. AKTIVA b. označ. a. řád. c Brutto 1. Běžné účetní období Korekce 2

ROZVAHA. v plném rozsahu. (v celých tisících Kč) 60193549 186 07 Praha 8. AKTIVA b. označ. a. řád. c Brutto 1. Běžné účetní období Korekce 2 Minimální závzný výčet informí uvedený ve vyhláše č. 500/00 S. Účetní jednotk doručí účetní závěrku součsně s doručením dňového přiznání z dň z příjmů ROZVAHA v plném rozshu k 3..03 (v elýh tisííh Kč)

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

Hokejbal proti drogám - 2014 okresní kolo

Hokejbal proti drogám - 2014 okresní kolo Hokejbal proti drogám - 2014 okresní kolo Finální verze k 11.4.2014 1. a 3. třídy 4. a 5. třídy 6. a 7. třídy 8. a 9. třídy 1. až 4.ročníky SŠ I. Kategorie II. Kategorie III. Kategorie IV. Kategorie V.

Více

00GR_AV500P_EEuro.book Page 1 Thursday, December 13, 2007 6:06 PM. AV50* Series

00GR_AV500P_EEuro.book Page 1 Thursday, December 13, 2007 6:06 PM. AV50* Series GR_AV5P_EEuro.ook Pge 1 Thursdy, Decemer 13, 27 6:6 PM AV5* Series GR_AV5P_EEuro.ook Pge 3 Thursdy, Decemer 13, 27 6:6 PM sh NASTAVENÍ Bezpečnostní zásdy...4 Instlce důležité informce ohledně instlce...5

Více

Test studijních předpokladů Varianta B2 FEM UO, Brno 2014 1

Test studijních předpokladů Varianta B2 FEM UO, Brno 2014 1 Test studijních předpokladů Varianta B2 FEM UO, Brno 2014 1 Příklad 1. Z uvedených možností vyerte tu, která odpovídá dané větě (je s danou větou ekvivalentní): Jestliže v sootu neude pěkně, koncert se

Více

"Kancionálové" nedělní nešpory

Kancionálové nedělní nešpory "Kncionálové" nedělní nešpory Jkub Pvlík Jednotný kncionál obshuje pod č. 084 nedělní 2. nešpory zhudebněné Zdeňkem Pololáníkem. Většin textů je z neděle 1. týdne žltáře, ntifon k Mgnifict je schválně

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

1. třída Pohádka o řepě

1. třída Pohádka o řepě 1. třída Pohádka o řepě Seznamovat děti s pohádkou udržet u dětí pozornost Pohádka o řepě Envir. Vývoj psyc sebep V září H2 sa.10 Seznamovat děti se zdrav. Cviky plnit úkol učitel Cvičení na poli psych

Více

zájemce, kterým službu nemůžeme nabídnout a vedeme je v seznamu čekatelů. Tento

zájemce, kterým službu nemůžeme nabídnout a vedeme je v seznamu čekatelů. Tento V Slovo úvodem Vážení spoluprcovníci, přátelé příznivci Textilní dílny Gwin, připrvili pro Vás výroční zprávu z rok 2009. Co všechno v tomto roce zžili? Zčl bych nšimi uživteli nší služby, protože pro

Více

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI představuje letní adaptační kurz pro žáky z Vietnamu i z Čech PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI 11. 8. 15. 8. 2014 Jizerské hory penzion U Kačáka Obsah: 1. Cíl projektu 2. Realizace projektu Přípravná

Více

Zhoubný novotvar ledviny mimo pánvičku v ČR

Zhoubný novotvar ledviny mimo pánvičku v ČR Aktuální informce Ústvu zdrvotnických informcí sttistiky České repuliky Prh 8.1.2004 1 Zhouný novotvr ledviny mimo pánvičku v ČR Počet hlášených onemocnění zhouným novotvrem ledviny mimo pánvičku (dg.

Více

Úvod do politiky soudržnosti EU pro období 2014-2020

Úvod do politiky soudržnosti EU pro období 2014-2020 Úvod do politiky EU pro období 2014-2020 Politik Červen 2014 Co je politik? Politik je hlvní investiční politik EU Cílí n všechny měst v Evropské unii. Jejím cílem je podpor vytváření prcovních míst, konkurenceschopnosti

Více

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Betahistin Mylan 8 mg Betahistin Mylan 16 mg tablety (betahistini dihydrochloridum)

PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE. Betahistin Mylan 8 mg Betahistin Mylan 16 mg tablety (betahistini dihydrochloridum) Sp.zn. sukls56597/2012, sukls56641/2012 PŘÍBALOVÁ INFORMACE: INFORMACE PRO UŽIVATELE Bethistin Myln 8 mg tblety (bethistini dihydrochloridum) Přečtěte si pozorně celou příblovou informci dříve, než zčnete

Více

Cesta za povoláním... rok 2015

Cesta za povoláním... rok 2015 Cest z povoláním... rok 0 Dobrá rozhodnutí znmenjí správný výsledek NEPA S.R.O., AUTORIZOVANÝ DISTRIBUTOR SHARP PURKYŇOVA, 00 BRNO, TEL.: +0-0,, FAX: +0-0 NEPA PRAHA, REVOLUČNÍ, HOVORČOVICE, 0 MĚŠICE U

Více

5.4.2 Objemy a povrchy mnohostěnů I

5.4.2 Objemy a povrchy mnohostěnů I 5.. Objemy orchy mnohostěnů I Předokldy: 51 Význm slo objem i orch je intuitině jsný. Mtemtická definice musí být oněkud řesnější. Okoání z lnimetrie: Obsh obrzce je kldné číslo, řiřzené obrzci tk, že

Více

Maturitní příklady 2011/2012

Maturitní příklady 2011/2012 Mturitní příkldy 0/0 Výroková logik, množiny, důkzy Ve třídě je 0 dívek 5 hohů Jedn čtvrtin dívek nosí rýle elkem 0% žáků ve třídě má rýle Kolik hohů nenosí rýle? Ze 00 studentů se 0 učí němeky, 8 špnělsky

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Úvod 1. Pojetí canisterapie 1.1 Zvířata lidem 1.2 Vznik canisterapie ve světě 1.3 Rozvoj canisterapie v ČR 1.4 Metody a formy canisterapie

Úvod 1. Pojetí canisterapie 1.1 Zvířata lidem 1.2 Vznik canisterapie ve světě 1.3 Rozvoj canisterapie v ČR 1.4 Metody a formy canisterapie Obsh Úvod 1. Pojetí cnisterpie 1.1 Zvířt lidem 1.2 Vznik cnisterpie ve světě 1.3 Rozvoj cnisterpie v ČR 1.4 Metody formy cnisterpie 1. Shrnutí 2. Zákldní terminologie indikce cnisterpie v sociální práci

Více

Ke schválení technické způsobilosti vozidla je nutné doložit: Musí být doložen PROTOKOL O TECHNICKÉ KONTROLE? ANO NE 10)

Ke schválení technické způsobilosti vozidla je nutné doložit: Musí být doložen PROTOKOL O TECHNICKÉ KONTROLE? ANO NE 10) ÚTAV INIČNÍ A MĚTKÉ DPRAVY.s., Prh 4,Chodovec, Türkov 1001,PČ 149 00 člen skupiny DEKRA www.usmd.cz,/ Přehled zákldních vrint pltných pro dovoz jednotlivých vozidel dle zákon č.56/2001b. ve znění zákon

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 www.zspelechovska.cz skola@zspelechovska.cz V letošním roce vyučujeme 172 žáků v 9 ročnících, máme 15 učitelů a dvě vychovatelky školní družiny. O bezproblémový

Více

ACHENBACH CZ s.r.o. 31.12.2014 v celých tisících K. Fialková 23 2.049-638 1.411 2.387 814-638 176 1.224 1.224 2.203 987 987 1.573

ACHENBACH CZ s.r.o. 31.12.2014 v celých tisících K. Fialková 23 2.049-638 1.411 2.387 814-638 176 1.224 1.224 2.203 987 987 1.573 Minimální závzný vý et informí ROZVAHA Jméno p íjmení, ohodní firm neo jiný podle vyhlášky. 500/00 S. ve zjednodušeném rozshu název ú etní jednotky ve zn ní pozd jšíh p edpis ACHENBACH CZ s.r.o. ke dni

Více

Duhové listí. Speciál z Duhové brány. Slovo prezidenta věnované Duhové bráně

Duhové listí. Speciál z Duhové brány. Slovo prezidenta věnované Duhové bráně Duhové listí 11. - 13.4. 2008 Speciál z Duhové brány Slovo prezident věnovné Duhové bráně Milí duhoví přátelé, mám velkou rdost, že mohu psát tento příspěvek do speciálu Duhového listí. Znmená to, že se

Více

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni...

ROZVAHA v plném rozsahu ke dni... Oshuje závzný výčet informí uvedený ve vyhláše MF 500/2002 S. Účetní jednotk doručí účetní závěrku součsně s doručením dňového přiznání z dň z příjmů x příslušnému finnčnímu úřdu ROZVAHA v plném rozshu

Více

SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT

SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT POLICEJNÍ AKADEMIE ČESKÉ REPUBLIKY V PRAZE AKADÉMIA POLICAJNÉHO ZBORU V BRATISLAVE pořádjí ČTVRTOU VIRTUÁLNÍ VĚDECKOU KONFERENCI s mezinárodní účstí SCIENTIFIC REFLECTION OF NEW TRENDS IN MANAGEMENT PRAHA

Více

NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013,

NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013, EVROPSKÁ KOMISE V Bruselu dne 30.4.2013 C(2013) 2420 finl NAŘÍZENÍ KOMISE V PŘENESENÉ PRAVOMOCI (EU) č. /.. ze dne 30.4.2013, kterým se mění nřízení (ES) č. 809/2004, pokud jde o poždvky n zveřejňování

Více

smlouvu o složení finanční částky do advokátní úschovy Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřeli

smlouvu o složení finanční částky do advokátní úschovy Níže uvedeného dne, měsíce a roku uzavřeli Níže uvedeného dne, měsíce roku uzvřeli 1. Zdeněk Berntík, nr. 14.5.1954 Jrmil Berntíková, nr. 30.12.1956 ob bytem Stroveská 270/87, Ostrv-Proskovice ob jko Smluvní strn 1 2. Tělovýchovná jednot Petřvld

Více

Smlouva o ustájení a zajišťování veterinární péče pro toulavá a opuštěná zvířata odchycená na území města Česká Lípa

Smlouva o ustájení a zajišťování veterinární péče pro toulavá a opuštěná zvířata odchycená na území města Česká Lípa Smlouv o ustájení zjišťování veterinární péče pro toulvá opuštěná zvířt odchycená n území měst Česká Líp Smluvní strny Objedntel: Město Česká Líp, náměstí TGM 1,47001 Česká Líp Zstoupené : p. Jiřím Pzourkem,

Více

Vysoký vrch. Přístup

Vysoký vrch. Přístup Vysoký vrch Vysoký vrch (427 m) je spolu s Ostrým kopcem, Malým a Velkým Beškovským kopcem původu vulkanického, což vysvětluje přítomnost nezvykle tvrdého pískovce. Tohoto úkazu si všiml i kameník neznámého

Více

Informace pro rodiče

Informace pro rodiče Informace pro rodiče časopis MŠ Brouček duben 2015 Vydává: Mateřská škola Brouček Prackovice nad Labem Tel: 416 539 112 http://www.msbroucek.eu e-mail: msbroucek@seznam.cz Platby v MŠ Platbu inkasem provedeme

Více

5. Učební osnovy. 5. 1 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

5. Učební osnovy. 5. 1 Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace 5. Učební osnovy 5. 1 Vzdělávcí oblst Jzyk jzyková komunikce 5. 1. 1 Chrkteristik vzdělávcí oblsti Vzdělávcí oblst Jzyk jzyková komunikce je relizován v povinných vyučovcích předmětech český jzyk litertur,

Více

Školní časopis 3/1.ročník

Školní časopis 3/1.ročník Školní časopis 3/1.ročník 6.6.2013 Obsah NAŠE ŠKOLA Schůze Školního parlamentu 1 Interiéry tříd I. stupně 2 Fotosoutěž 3 Rekonstrukce školy 4 PŘÍRODA Kur domácí 5 SPORT A ZDRAVÍ Fotbal 6 KULTURA Verše

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

10. Nebezpečné dotykové napětí a zásady volby ochran proti němu, ochrana živých částí.

10. Nebezpečné dotykové napětí a zásady volby ochran proti němu, ochrana živých částí. 10. Nebezpečné dotykové npětí zásdy volby ochrn proti němu, ochrn živých částí. Z hledisk ochrny před nebezpečným npětím rozeznáváme živé neživé části elektrického zřízení. Živá část je pod npětím i v

Více

č č č ř ě č ř ě ý ž Č Č úř Č ě Č č č č ě ě ŠÍ ř Ů ú ě ú Ú ý č č Ú ě Ú ě ř ě ž ý Ů ý ř ě ě ž ó ů ý Ú ě ý ý ě ě Ž ě č ž ž Ú ě ý č ž ž ý č ě ě ě Í Ž ě ě ž ě č ý ě ůž ě ý Č ý ř ú ů ě ě ý Č Č ě ý ý Ú ě ý ý

Více

š ř ý é č ú ý ř Ó ó ř í ř ě Ž á Í á ší á é ý ě á ň ě ý í ř ě á á í ŘÍ Í Á Ž É Ř É ŘÍŠ ěž á á ě ě ů š ž á í ž ž ě ř č é á ě í ř ž ý í ášé ú ý íž š é í š á ů é é ř é ří ř ž ý á ž ý á é í ý ě á é ž é éž ě

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5

VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 VŠEZNÁLKOVY NOVINY č.5 Třídy 5.A Ahoj děti, podařilo se a my jsme po jarních prázdninách zase zpátky s Všeználkovými novinami. Toto číslo bude ještě zimní, ale najdete v něm i něco z jarního období, které

Více

Z600 Series Color Jetprinter

Z600 Series Color Jetprinter Z600 Series Color Jetprinter Uživtelská příručk pro Windows Řešení prolémů s instlcí Kontrolní seznm pro řešení ěžných prolémů při instlci. Zákldní informce o tiskárně Informce o částech tiskárny softwru

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

1 den v MŠ. Psych-poz. Soc. MŠ. bio-tělo. Psych-prož. Vím, kde mám značku. Bio- sebe Inter. -kom

1 den v MŠ. Psych-poz. Soc. MŠ. bio-tělo. Psych-prož. Vím, kde mám značku. Bio- sebe Inter. -kom Září 1. třída Míša jde do MŠ Seznamování s novým prosředím 1 den v MŠ Psych-poz Vzáří... D1 str.10 D32/D1.3 posilování vztahu k MŠ Začlenění dětí do třídy Radost v MŠ psych-sebep radostný vstup do MŠ Seznamování

Více

e Stavby pro reklamu podle 3 odst. 2. f

e Stavby pro reklamu podle 3 odst. 2. f Jenouhé stvy, terénní úprvy uržoví práe vyžujíí ohlášení 104 ost. 1 stveního zákon Stvení záměr Formulář Umístění Stvy pro ylení pro roinnou rekrei o 150 m 2 elkové zstvěné plohy, s jením pozemním polžím

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 55 Obsah: Slovo ředitele školy, Jaro, příroda kolem nás, divadelní představení, recitační soutěž. Vyhodnocení sběru,

Více

Komplexní čísla. Pojem komplexní číslo zavedeme při řešení rovnice: x 2 + 1 = 0

Komplexní čísla. Pojem komplexní číslo zavedeme při řešení rovnice: x 2 + 1 = 0 Komplexní čísl Pojem komplexní číslo zvedeme př řešení rovnce: x 0 x 0 x - x Odmocnn ze záporného čísl reálně neexstuje. Z toho důvodu se oor reálných čísel rozšíří o dlší číslo : Všechny dlší odmocnny

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku. vystoupení v domově důchodců vyhodnocení sběru, bludiště a malování.

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Plán práce školní družiny školní rok 2013/2014

Plán práce školní družiny školní rok 2013/2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA, Čs. armády 210 Veselí nad Lužnicí Září, říjen, listopad Plán práce školní družiny školní rok 2013/2014 - seznámení se řádem ŠD a poučení o bezpečnosti v ŠD, s provozem a řádem na školním

Více

NABÍDKA VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ

NABÍDKA VÝUKOVÝCH PROGRAMŮ Místa konání programů: učebna ekologické výchovy v budově Správy NP a CHKO Šumava okolí Vimperka Délka programů: MŠ 45-60 minut ostatní stupně škol 90 minut terénní programy trvají 1,5 až 4 hodiny. Objednávka

Více