GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU"

Transkript

1 GRAFICKÝ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého v Olomouci

2 0.00 / ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ PRVEK 0.0 / ZNAČKA 0.0 / FOTOGRAFIE 0.0 / HLAVIČKY 0.00 / ZÁKLADNÍ TISKOVINY 0.0 / DOPISNÍ PAPÍR 0.0 / OBÁLKA C4 0.0 / VIZITKA 0.00 / PLACHTY A CEDULE / CEDULKA NA DVEŘE A UPOZORŇENÍ / LETÁKY / PLAKÁTY / POWERPOINT / NEWSLETTER 08.0 / TITULNÍ STRANA 08.0 / DVOUSLOUPCOVÁ SAZBA 08.0 / TŘÍSLOUPCOVÁ SAZBA / INZERÁT 09.0 / VERTIKÁLNÍ 09.0 / HORIZONTÁLNÍ 0.00 / APLIKACE ZNAČKY.00 / BARVY.0 / ZÁKLADNÍ.0 / DOPLŇKOVÉ.00 / PÍSMO OBSAH

3 Značka / logo česká verze 0.0 / ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ PRVKY ZNAČKA

4 0.0 / ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ PRVKY ZNAČKA 0.0 / ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ PRVKY FOTOGRAFIE UŽITÍ Výzkum, měření a analýzy pro firmy na zakázku UŽITÍ Poradenské služby pro firmy UŽITÍ Podnikatelský inkubátor UŽITÍ Pronájem prostor Značka / logo anglická verze Dalším stavebním prvkem vizuálního stylu jsou fotografie a kresba. Jsou to fotografie tří osob, které reprezentují různá odvětví. Žena výzkumnice, muž podnikatel a dítě původně vytvořené pro prezentaci Podnikatelského inkubátoru a kresba budovy reprezentující pronájem prostor. Tyto čtyři symboly je možné prezentovat jako doplňkové, avšak pouze pro daná odvětví.

5 0.0 / ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ PRVKY HLAVIČKY 0.0 / ZÁKLADNÍ STAVEBNÍ PRVKY HLAVIČKY Výzkum, měření a analýzy pro firmy na zakázku Research, measurement and analysis for companies Poradenské služby pro firmy Consultancy services for companies Podnikatelský inkubátor Business Incubator Pronájem prostor Offices and manufacturing space for rent Hlavičky česká verze. Hlavičky anglické verze.

6 0.0 / ZÁKLADNÍ TISKOVINY DOPISNÍ PAPÍR 0.0 / ZÁKLADNÍ TISKOVINY OBÁLKA C4 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů / 78 7 Olomouc E: T: Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů / 78 7 Olomouc E: T: Dopisní papír A4 obsahuje v záhlaví logotyp a v zápatí pod je doplněn kontakty. Odsazení od krajů je 0 mm. Arial CE Regular (velikost písma 8 b, proklad 7 b) Arial CE Bold (velikost písma 8 b, proklad 7 b) Obálka C4 pro vnější komukaci se setává v levém horním rohu přední strany z logotypu pod níž jsou v levém spodním rohu uvedeny kontakty. Odsazení od krajů je 0 mm. Arial CE Regular (velikost písma 8 b, proklad 7 b) Arial CE Bold (velikost písma 8 b, proklad 7 b)

7 0.04 / ZÁKLADNÍ TISKOVINY VIZITKA 0.04 / ZÁKLADNÍ TISKOVINY VIZITKA Silvie Polánková projektový manažer Silvie Polankova project manager 4 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů / 78 7 Olomouc E: T: M: Science and Technology Park, Palacký University Olomouc Slechtitelu / 78 7 Olomouc / Czech Republic E: T: M: Vizitka je oboustranná a je tvořena upravenou hlavičkou. Její formát je 85 x 55 mm. Arial CE Bold (velikost písma 9 b) Arial CE Regular (velikost písma 7 b, proklad 7 b) Arial CE Regular (velikost písma 7 b, proklad 7 b) 4 Arial CE Bold (velikost písma 7 b, proklad 7 b) Vizitka anglická verze

8 0.00 / PLACHTY A CEDULE / CEDULKA NA DVEŘE A UPOZORNĚNÍ Vítejte u nás! Vědeckotechnický park Univerzity Palackého Ing. Radek Žilka projektový manažer Silvie Polánková projektová manažerka 4 05 Karla Pustějovská odborná referentka František Novák odborný referent V případě zjištění nedostatků (chybějící papír, mýdlo, nebo nepořádek ) nahlaste je, prosím, na recepci. Děkujeme Vám. 5 6 Cedulka na dveře má čtvercový formát 48 x 48 mm. V horní části je umístěna hlavička s obecným textem a číslem dveří, Níže pak název pracoviště, či firmy sídlící na daném místě. Spodní část je vyhrazena konkrétním jménům a pozicím pracovníků. Plachty ( x m) s obecným použitím jsou doplněny texty, které jsou pro dané umístění žádoucí (v horním případě jde o plachtu, která vítá návštěvníky u hlavní brány při vjezdu do VTPUP, spodní určuje směr). Texty lze tedy měnit, avšak vždy pouze ve stejném fontu a barevnosti a vždy tak, aby nebyla narušena jednotná vizuální podoba VTPUP. Plachty lze také používat specificky pouze pro danou oblast, je tedy ale nutné zaměnit barvy, tak jak je uvedeno v příslušné kapitole. Arial CE Bold (velikost písma 0 b) Palatino Regular (velikost písma 8 b, proklad b) Arial CE Bold (velikost písma 0 b, proklad 4 b) 4 Arial CE Regular (velikost písma 5 b, proklad 8 b) 5 Arial CE Bold (velikost písma 0 b, proklad b). Poslední řádek Děkujeme Vám má proklad 6 b) 6 Arial CE Regular (velikost písma 7 b, proklad b)

9 05.00 / LETÁKY / LETÁKY Výzkum, měření a analýzy pro firmy na zakázku Most mezi vědeckým a podnikatelským světem Velké měřící přístroje do terénu pro vás Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci poskytuje pronájem kanceláří a výrobních prostor, poradenské služby, využití přístrojů a know-how Univerzity Palackého pro firmy za výhodných podmínek Využití přístrojů a know-how Univerzity Palackého v Olomouci za výhodných podmínek 4 PODNIKATELSKÝ INKUBÁTOR Pronájem kanceláří a výrobních prostor na dobré adrese pro firmy s ojedinělým nápadem a zaměřením. Pomoc s rozjezdem podnikání zdarma, nebo za výhodných podmínek. K pronájmu 600 m. Dotační poradenství a příprava žádostí o dotaci 4 PORADENSKÉ SLUŽBY VÝZKUM, MĚŘENÍ A ANALÝZY PRO FIRMY NA ZAKÁZKU Nabídka špičkového přístrojového vybavení a know-how Univerzity Palackého zejména z oborů farmacie, chemie, biotechnologie, optiky a nanotechnologie ve vaší firmě. Přenos vědomostí mezi firmami a Univerzitou Palackého umožňuje vývoj nových výrobků, služeb a technologií. Začátky v podnikání Rizikový kapitál Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU Letáky A4 jsou koncipovány jako prezentace jednotlivých oborů čiností VTPUP. Lze je rozložit horizontálně do několika sektorů. Hlavička (viz. příslušná kapitola tohoto manuálu), obor hlavní činnosti, další členení oboru, vlastní textové sdělení s možným obrázkem, logotypy, patička s webovou adresou. Barvy jsou vždy voleny dle hlaviček. Palatino Regular (velikost písma 45 b, proklad 48 b) Arial CE Bold (velikost písma b, proklad 8 b) Palatino Regular (velikost písma 8 b, proklad,6 b) 4 Arial CE Regular (velikost písma b, proklad 8 b) Palatino Regular (velikost písma 50 b, proklad 48 b) Arial CE Bold (velikost písma 6 b, proklad 0 b) Palatino Regular (velikost písma 4 b, proklad 8,8 b) 4 Arial CE Regular (velikost písma 8 b, proklad,6 b)

10 05.00 / LETÁKY / LETÁKY Poradenské služby pro firmy Podnikatelský inkubátor Poradenské služby pro firmy Podnikatelský inkubátor pro studenty Radíme v oblastech, kterým rozumíme Místo pro studenty se zajímavým nápadem. Z nápadu uděláme produkt, z produktu peníze. Podnikatelský inkubátor poskytuje výhodný nájem kanceláří a poradenské služby pro podnikání. Dotační poradenství a příprava žádostí o dotaci Začátky v podnikání Rizikový kapitál 4 Dotační poradenství a příprava žádostí o dotaci Začátky v podnikání Rizikový kapitál 4 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU Palatino Regular (velikost písma 50 b, proklad 48 b) Arial CE Bold (velikost písma 0 b, proklad 8 b) Palatino Regular (velikost písma 4 b, proklad 8,8 b) 4 Arial CE Regular (velikost písma 8 b, proklad,6 b) Palatino Regular (velikost písma 45 b, proklad 48 b) Arial CE Bold (velikost písma b, proklad 8 b) Palatino Regular (velikost písma 4 b, proklad 8,8 b) 4 Arial CE Regular (velikost písma 8 b, proklad,6 b)

11 05.00 / LETÁKY / PLAKÁTY Pronájem prostor Pronájem prostor pro začínající firmy Prostory k podnikání za zvýhodněné nájemné a poradenské služby pro začínající firmy s ojedinělým nápadem a zaměřením Dotační poradenství a příprava žádostí o dotaci Začátky v podnikání Rizikový kapitál 4 Tet id que rem elest dolupis istrum quuntti. SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU PALACKÉHO V OLOMOUCI Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. SPOLUPRÁCE S ODBORNÍKY Lidé na pracovištích Univerzity Palackého vašemu problému rozumí a poradí vám, jak jej efektivně řešit. PRESTIŽ Spolupráce vaší firmy s Univerzitou Palackého je vhodnou referencí pro vaše obchodní partnery. DOHLED NAD REALIZACÍ KONTRAKTU Projektoví manažeři VTP UP dohlížejí na přípravu a hladký průběh realizace zakázky. JEDNORÁZOVÁ I DLOUHODOBÁ SPOLUPRÁCE Využitím kapacit Univerzity Palackého se pro vás otevírají možnosti hlubší spolupráce. CENÍME SI VAŠICH DŮVĚRNÝCH INFORMACÍ Je pro nás samozřejmostí chránit je stejně, jako byste to dělali vy sami. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU Palatino Regular (velikost písma 48 b, proklad 48 b) Arial CE Bold (velikost písma b, proklad 8 b) Palatino Regular (velikost písma 4 b, proklad 8,8 b) 4 Arial CE Regular (velikost písma 8 b, proklad,6 b) Plakáty A4 stejně jako letáky jsou koncipovány jako prezentace jednotlivých oborů čiností VTPUP. Lze je rozložit horizontálně do několika sektorů. Hlavička (viz. příslušná kapitola tohoto manuálu), obor hlavní činnosti, další členení oboru, vlastní textové sdělení s možným obrázkem, patička s kontakty a logy institucí spolufinancující tento projekt. Barvy jsou vždy voleny dle hlaviček. Palatino Regular (velikost písma 48 b, proklad 48 b) Palatino Regular (velikost písma 4 b, proklad 6,8 b) Arial CE Regular (velikost písma 0 b, proklad 4 b)

12 06.00 / PLAKÁTY / PLAKÁTY Podnikatelský inkubátor Tet id que rem elest dolupis istrum quuntti. Podnikatelský inkubátor je místo pro studenty se zajímavým nápadem. Poskytuje výhodný pronájem kanceláří a poradenské služby pro podnikání. AKTUÁLNĚ PRO STUDENTY SLUŽBY ZDARMA SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU PALACKÉHO V OLOMOUCI Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU PALACKÉHO V OLOMOUCI Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM FONDEM PRO REGIONÁLNÍ ROZVOJ A MINISTERSTVEM PRŮMYSLU A OBCHODU Oznamovací plakát A s prostorem pro umístění aktuálních letáčků. Palatino Regular (velikost písma 48 b, proklad 48 b) Palatino Regular (velikost písma 4 b, proklad 6,8 b) Arial CE Regular (velikost písma 0 b, proklad 4 b) Arial CE Bold (velikost písma 0 b, proklad 6 b) Arial CE Bold (velikost písma 0 b, prostrkání 50 b) Arial CE, první řádek Regular, druhý Bold (velikost písma 48 b, proklad 57,6 b)

13 07.00 / POWERPOINT 08.0 / NEWSLETTER TITULNÍ STRANA NEWSLETTER leden 009 BRIDGE BETWEEN SCIENCE AND BUSINESS WORLD Zasedací místnost 47A SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU PALACKÉHO V OLOMOUCI Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB VIRTUAL BUSINESS INCUBATOR FOR STUDENTS Výzkum, měření a analýzy pro firmy na zakázku Business Plan Start a company Financing Marketing and promotion Virtual office Free of charge for students Spolupráce s Univerzitou Palackého v Olomouci text: František Novák foto: archiv Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. Iriustrud dolessit wisl do commy nonsed dunt vulla faccumsan ute exerost isisi. Ecte commy niam quat la facinci eugue dolortionse velit adiamet ad do do commolor in euis adignibh eraessequam, sequipit am vel dolessi. Et wis nullandreet, sim verostrud te feugait, quismodigna consequat, sit praesse niscin henim irit lam in vullutpatie moluptat aut prat delisit, susci te consequisim quat. Faciduisi. Ullamet dipsumsan enim zzrit lortismod elit ut laore feugue et, suscipit alis er sum veliquamet iriliquat adit dolut augiam, venit do euissit prat. Sequis adiamet lam, sis aut ulput ipit lutpat iuscip etumsandre dolorer sustrud mincinci blandiamet aliquat uercill utatuerostis elenibh documsan ex euguerci tat lorero odolore vulla conullan heniscilit adit vel dolesed diamet atuercin esectetue veniam, sustrud tin henibh eu facilit aut la feugiam ad ting esequis modiam. Commolorting et nonseniam zzriustis et ip eui bla alissisci tissequatisl utpatin ex eu feuissequi tatue vulput illaor sed dolobore doluptat. Utem venim iliqui blam, consenissed delit ver sit do consequis duip erosto odit inissequisl ipit iusto ercipsummy nonsequi eros nim nisi blaore mincidunt loreet, quisciduis del in velenis nostrud tiniamc onulput prat, conum deliquam zzril euis. nulla con ulla feu feugait il inim irit, quis alit accummo lortis augiam veniscidui blaorpercip. Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. SPOLUPRÁCE S ODBORNÍKY Lidé na pracovištích Univerzity Palackého vašemu problému rozumí a poradí vám, jak jej efektivně řešit. PRESTIŽ Spolupráce vaší firmy s Univerzitou Palackého je vhodnou referencí pro vaše obchodní partnery. DOHLED NAD REALIZACÍ KONTRAKTU Projektoví manažeři VTP UP dohlížejí na přípravu a hladký průběh realizace zakázky. JEDNORÁZOVÁ I DLOUHODOBÁ SPOLUPRÁCE Využitím kapacit Univerzity Palackého se pro vás otevírají možnosti hlubší spolupráce. CENÍME SI VAŠICH DŮVĚRNÝCH INFORMACÍ Je pro nás samozřejmostí chránit je stejně, jako byste to dělali vy sami. Titulní strana powerpointu a následující strana obsahující informace o výzkumu a měření. Palatino Regular (velikost písma 60 b, proklad 7 b) Palatino Regular (velikost písma 0 b, proklad 6 b) Arial CE Regular (velikost písma 4 b, proklad 8,8 b) Titulní strana se sestává z hlavičky. Pod ní je prostor pro text nápis NEWSLETTER a konkrétní měsíc a rok vydání. V levé části hlavního bloku textu se nachází hlavní článek v jednom sloupci. Vpravo od článku jsou umístěny nejdůležitější náhledy článků, popřípadě krátká sdělení. Obrázky, pokud mají popisek, jsou zakončeny v dolní části barevným rámem ve kterém je popisek uveden. Obrázek může mít maximální velikost do šířky sloupce. Minimalní šíře, velikost a umístění obrázku není stanoveno. Velikosti písem viz. data.

14 08.0 / NEWSLETTER DVOUSLOUPCOVÁ SAZBA 08.0 / NEWSLWTTER TŘÍSLOUPCOVÁ SAZBA NEWSLETTER leden 009 NEWSLETTER leden 009 Spolupráce s Univerzitou Palackého v Olomouci text: František Novák foto: archiv Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. Zasedací místnost 47A Iriustrud dolessit wisl do commy nonsed dunt vulla faccumsan ute exerost isisi. Ecte commy niam quat la facinci eugue dolortionse velit adiamet ad do do commolor in euis adignibh eraessequam, sequipit am vel dolessi. Et wis nullandreet, sim verostrud te feugait, quismodigna consequat, sit praesse niscin henim irit lam in vullutpatie moluptat aut prat delisit, susci te consequisim quat. Faciduisi. Ullamet dipsumsan enim zzrit lortismod elit ut laore feugue et, suscipit alis er sum veliquamet iriliquat adit dolut augiam, venit do euissit prat. Sequis adiamet lam, sis aut ulput ipit lutpat iuscip etumsandre dolorer sustrud mincinci blandiamet aliquat uercill utatuerostis elenibh documsan ex euguerci tat lorero odolore vulla conullan heniscilit adit vel dolesed diamet atuercin esectetue veniam, sustrud tin henibh eu facilit aut la feugiam ad ting esequ. Commolorting et nonseniam zzriustis et ip eui bla alissisci tissequatisl utpatin ex eu feuissequi tatue vulput illaor sed dolobore doluptat. Utem venim iliqui blam, consenissed delit ver sit do consequis duip erosto odit inissequisl ipit iusto ercipsummy nonsequi eros nim nisi blaore mincidunt loreet, quisciduis del in velenis nostrud tiniamc onulput prat, conum deliquam zzril euis nonulla con ulla feu feugait il inim irit, quis alit accummo lortis augiam veniscidui blaorpercip euipit et wis endignit aci erostrud tie vero exeros auguera essenibh ex eraessed tin. Set esequam, velisl incil ut duipsum ex elese ea faci eu feugiam consecte eugiamcoreet lumsan velessisis accum quatummolor alisim dolore eros niat duissit vendipsusci ent nullaore ex ea corting eumsandiat wisl eros augiat, si bla faccum dolore feu facidunt iustrud eugiate feuipis ese dolorpe riurem aut faccum iureet la faciliquisis nonulpute Dohled nad realizací kontraktu text: František Novák foto: archiv Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. Iriustrud dolessit wisl do commy nonsed dunt vulla faccumsan ute exerost isisi. Ecte commy niam quat la facinci eugue dolortionse velit adiamet ad do do commolor in euis adignibh eraessequam, sequipit am vel dolessi. Et wis nullandreet, sim verostrud te feugait, quismodigna consequat, sit praesse niscin henim irit lam in vullutpatie moluptat aut prat delisit, susci te consequisim quat. Faciduisi. Ullamet dipsumsan enim zzrit lortismod elit ut laore feugue et, suscipit alis er sum veliquamet iriliquat adit dolut augiam, venit do euissit prat. Sequis adiamet lam, sis aut ulput ipit lutpat iuscip etumsandre dolorer sustrud mincinci blandiamet aliquat uercill utatuerostis elenibh et ver sum quat. Ut ullan venit wis niam, qui tet ullamco nsequat. Ud min ullan et irit velit, veros documsan ex euguerci tat lorero odolore vulla conullan heniscilit adit vel dolesed diamet atuercin esectetue veniam, sustrud tin henibh eu facilit aut la feugiam ad ting esequis. modiam volor sum veros augiam, commolorting et nonseniam zzriustis Olobor irit nim ver si. Na augait ing eugiam quis am nos dolore consequat. Hent lan exer sim in hent euipisis adiam ip euisl delesen isisi. Modolore eu feuipisi tat. Andion ullan heniam, quis ad eum vercincipsum dolor sequatis adip eugue doloreet vel dolorpe raeming et, corer augiam vel estrud magna adipis nim vel illa feum dignim zzriusting eugue dipsustrud min vulluptat nibh euis alit alismol essequipit nit am, sequat. Uscincil dolum zzrilit loreet Spolupráce s Univerzitou Palackého v Olomouci text: František Novák foto: archiv Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. Zasedací místnost 47A Iriustrud dolessit wisl do commy nonsed dunt vulla faccumsan ute exerost isisi. Ecte commy niam quat la facinci eugue dolortionse velit adiamet ad do do commolor in euis adignibh eraessequam, sequipit am vel dolessi. Et wis nullandreet, sim verostrud te feugait, quismodigna consequat, sit praesse niscin henim irit lam in vullutpatie moluptat aut prat delisit, susci te consequisim quat. Faciduisi. Ullamet dipsumsan enim zzrit lortismod elit ut laore feugue et, suscipit alis er sum. Celiquamet iriliquat adit dolut augiam, venit do euissit prat. Sequis adiamet lam, sis aut ulput ipit lutpat iuscip etumsandre dolorer sustrud mincinci blandiamet aliquat uercill utatuerostis elenibh documsan ex euguerci tat lorero odolore vulla conullan heniscilit adit vel dolesed diamet atuercin esectetue veniam. Sustrud tin henibh eu facilit aut la feugiam ad ting esequ. Commolorting et nonseniam zzriustis et ip eui bla alissisci tissequatisl Olore num eiciatiorio. Nam ab idus cuptass equamus magniat ut elitem dolecup tatiur adit omnis et audam, tem. Et quas doluptum experfe rrovita quaepel enimus dolupta spienem fugia earum et Dohled nad realizací kontraktu text: František Novák foto: archiv Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. Iriustrud dolessit wisl do commy nonsed dunt vulla faccumsan ute exerost isisi. Ecte commy niam quat la facinci eugue dolortionse velit adiamet ad do do commolor in euis adignibh eraessequam, sequipit am vel dolessi. Et wis nullandreet, sim verostrud te feugait, quismodigna consequat, sit praesse niscin henim irit lam in vullutpatie moluptat aut prat delisit, susci te consequisim quat. Faciduisi. Ullamet dipsumsan enim zzrit lortismod elit ut laore feugue et, suscipit alis er sum veliquamet iriliquat adit dolut augiam, venit do euissit prat. Sequis adiamet lam, sis aut ulput ipit lutpat iuscip etumsandre dolorer sustrud mincinci blandiamet aliquat uercill utatuerostis elenibh et ver sum quat. Ut ullan venit wis niam, qui tet ullamco nsequat. Ud min ullan et irit velit, veros documsan ex euguerci tat lorero odolore vulla conullan heniscilit adit vel dolesed diamet atuercin esectetue veniam, sustrud tin henibh eu facilit aut la feugiam ad ting esequis modiam volor sum veros augiam, commolorting et nonseniam zzriustis et ip eui bla alissisci tissequatisl utpatin ex. Seu feuissequi tatue vulput illaor sed dolobore doluptat. Utem venim iliqui blam, consenissed delit ver sit do consequis duip erosto odit inissequisl ipit iusto ercipsummy nonsequi eros nim nisi blaore mincidunt loreet, quisciduis del in velenis nostrud tiniamc onulput prat, conum deliquam zzril euis nonulla con ulla feu feugait il inim irit, quis alit accummo lortis augiam veniscidui blaorpercip euipit et wis endignit aci erostrud tie vero exeros auguera essenibh ex eraessed tin et esequam, velisl incil ut duipsum ex elese ea faci eu feugiam consecte eugiamcoreet lumsan velesem iusto exer aut augiamcon henim dignim dunt autpat. Ommolorper suscipsum irit, consed min venis non et, quisi. Ipisim nonulla cor ipit eliquam volessi blaorer susto dolor si. It lutat wis autatue delendiam quam niatue veril dolore magna faccums a Sandit molorest modi voluptur sit accus ressum sit, omnissit, cum facepero maxima sin nonsequi asimus et molut ium sit venis enem quam quas sequi ut et, qui sintecaborit eate nectibus et ulparum, iunt landignis dolendi asped quis dis qui am qui nonecatus ratiae venet reribeat quuntiatquam quas eos dipsundit occaboreici omnis voluptatur? Inctae nus, sit, quo destin ne quam voluptaquis aut officiuntis alit aute provit vellauta quidis et eici atur? Essunt id modio quiae is is magniscidit est, quissim illuptat odi solo eum fugiaer fuga. Obitaquis audit harum illaborecae pero voloribus. Olobor irit nim ver si. Na augait ing eugiam quis am nos dolore consequat. Hent lan exer sim in hent euipisis adiam ip euisl delesen isisi. Modolore eu feuipisi tat. Andion ullan heniam, quis ad eum vercincipsum dolor sequatis adip eugue doloreet vel dolorpe raeming et, corer augiam vel estrud magna adipis nim vel illa feum dignim zzriusting eugue dipsustrud min vulluptat nibh euis alit alismol essequipit nit am, sequat. Uscincil dolum zzrilit loreet Obit verferrumqui re, cusam, iderunt est, vel iniatur, occus et quat. Vid exces modi atium ad que nes reius persper itibea quod qui atur? Neque consedi tiatem vel il moloribusam, corecusa cum ipsae lationes re voluptae inulparchil modis dendi sequoste esti te nulparum, autatae a se voluptatur sumquiam fuga. Estium hil is reprere omnis ea volorum iliqui optas eliquia sus volumquae que dunt. Genim aligenit, solupit a doluptatemo magnisi minvell atempor erorestia es con et rempos repel molupta vollab id untur reperatur, cum reium que nossitiis deliatiis eum est et, et venime quo mi, serecuptatis aut. Digendi incit rem re nit Sum expernatiam quia volendi onsequi ant offic tem quodition re eici verferum aciendebis alicidus re consequ atiassit, sincto moluptam fugit, sunt. Rores voloresecae eos simaxima earis sus. Ullendes eaturem quis molenis ut adiscimus, commodia sitio tem ipsum. Ukázka vnitřní dvousloupcové sazby. Hlavička změní velikost. Stránky lze doplňovat o další zvýrazněné texty v barevných obdelnících. Barvy jsou však dané (viz. kapitola Barvy). Ukázka vnitřní trojsloupcové sazby. Stránky lze doplňovat o další zvýrazněné texty v barevných obdelnících. Barvy jsou však dané (viz. kapitola Barvy).

15 09.0 / INZERÁT VERTIKALNÍ 09.0 / INZERÁT HORIZONTÁLNÍ Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Hledáte profesionální zázemí? SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU PALACKÉHO V OLOMOUCI Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. Hledáte profesionální zázemí? SPOLUPRÁCE S UNIVERZITOU PALACKÉHO V OLOMOUCI Využití špičkového technického vybavení vám umožní inovovat produkt či vyřešit problém, se kterým se potýkáte, a získat tak konkurenční výhodu. Díky kapacitám Univerzity Palackého můžete využít přístroje, které jsou vám jinak finančně nedostupné nebo není efektivní si je pořizovat. 4 Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. KATALOG PŘÍSTROJŮ A SLUŽEB Vždy aktuální seznam přístrojů a služeb odborných pracovišť Univerzity Palackého, která mají zájem o zpřístupnění svého vybavení firmám. Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci Šlechtitelů, 78 7 Olomouc Inzeráty jsou opět jako letáky členěny do několika částí. Upravená hlavička, samotný blok (text, obrazky atd.) sdělení a patička s kontakty. Inzeráty mohou být orientovány jak horizontálně, tak vertikálně dle potřeby daného média. Ukázka velikosti 70 x 97 mm. Palatino Regular (velikost písma 4,8 b, proklad 7,76 b) Arial CE Bold (velikost písma 4 b, proklad 6,8 b) Palatino Regular (velikost písma b, proklad, b) 4 Arial CE Regular (velikost písma 9 b, proklad 0,8 b) Ukázka horizontálně orientovaného inzerátu DL (0 x 99 mm). Palatino Regular (velikost písma b, proklad, b) Arial CE Regular (velikost písma 9 b, proklad 0,8 b) Arial CE Bold (velikost písma b, proklad 6,4 b)

16 0.00 / APLIKACE ZNAČKY.0 / BARVY ZÁKLADNÍ CMYK: 00/8/0/5 RGB: 0//75 Pantone: 945 CVC CMYK: 0/0/0/80 RGB: 88/88/88 Pantone: 45 C CMYK: 5/55/0/0 RGB: 96/7/8 Pantone: 748 C Vybrané ukázky aplikací značky na dárkové předměty. Hlavní barvy jsou modrá, šedá a fialová.

17 .0 / BARVY DOPLŇKOVÉ.00 / PÍSMO Výzkum a měření CMYK: 80/0/0/0 RGB: 0/77/0 Pantone: 06 C ABCDEFGHIJKLMNOPQRTUVWXYZ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz &%()* Poradenství CMYK: 0/60/60/0 RGB: 8//96 Pantone: 65 C Inkubátor CMYK: 50/0/00/0 RGB: 5/9/ Pantone: 76 C ABCDEFGHIJKLMNOPQRTUVWXYZ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz &%()* ABCDEFGHIJKLMNOPQRTUVWXYZ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz &%()* ABCDEFGHIJKLMNOPQRTUVWXYZ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz &%()* ABCDEFGHIJKLMNOPQRTUVWXYZ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz &%()* Pronájem CMYK: 0/0/00/0 RGB: 50/87/0 Pantone: 5 C Další užívané barvy, především u oborů činností VTPUP. Základní písma jsou Palatino () a Arial ().

18 0

DTP1. Zrcadlo stránky. Zrcadlo stránky. Kniha. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 7 / Konstrukce dokumentu ČÁSTI KNIHY

DTP1. Zrcadlo stránky. Zrcadlo stránky. Kniha. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 7 / Konstrukce dokumentu ČÁSTI KNIHY DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 7 / Konstrukce dokumentu Zrcadlo stránky vzor pro sazbu zákres jednotlivých prvků tiskové stránky (dvojstránky) předem dané v periodickém tisku, v akcidenci

Více

ilharmonie Brn ikony značky pro všechny národy srozumitelný odkaz srozumitelná vizuální komunikace, odkaz přímo v logotypu

ilharmonie Brn ikony značky pro všechny národy srozumitelný odkaz srozumitelná vizuální komunikace, odkaz přímo v logotypu Značka ilharmonie Brn ilharmonie Brn ikony značky pro všechny národy srozumitelný odkaz srozumitelná vizuální komunikace, odkaz přímo v logotypu Logotyp základní barevná podoba logotypu základní černobílá

Více

1 2 3 4 5 6 7 Hotel Restaurace Gondola Plzeň Pallova 12, 301 00 Plzeň Česká republika Hotel Restaurace Gondola Plzeň Pallova 12, 301 00 Plzeň Česká republika Jméno a Příjmení Ulice číslo Město PSČ 000

Více

Typografi cký manuál TIŠNOVSKO

Typografi cký manuál TIŠNOVSKO TIŠNOVSKO Typografi cký manuál Tento manuál byl vytvořen v rámci projektu Tvorba produktů cestovního ruchu Tišnovska a jejich marketing, za fi nanční spoluúčasti EU a Jihomoravského kraje OBSAH Typografický

Více

najíždíme na jednotný vizuální styl

najíždíme na jednotný vizuální styl najíždíme na jednotný vizuální styl Západočeská univerzita v Plzni, 2007 JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL 1.0 LOGO 1.1 ZÁKLADNÍ TVAR 1.2 VARIANTY 1.3 BARVA 1.4 PÍSMO ZÁKLADNÍ 1.5 PÍSMO DOPLŇKOVÉ 2.0 ZÁKLADNÍ TISKOVINY

Více

DETAIL PRAHA 2 017 SVĚTLA KOUZLO KRAJINY7. Vytvořte si vlastní originální autorský kalendář na míru MAGIE KRAJ NÁLADY ČESKÉ KRAJINY

DETAIL PRAHA 2 017 SVĚTLA KOUZLO KRAJINY7. Vytvořte si vlastní originální autorský kalendář na míru MAGIE KRAJ NÁLADY ČESKÉ KRAJINY Vytvořte si vlastní originální autorský kalendář na míru DETAIL Zaostřeno na HRA SVĚTLA NÁLADY ČESKÉ KRAJINY MAGIE KRAJ KOUZLO KRAJINY7 2 01 INY PRAHA 2 017 Nástěnné kalendáře na míru Vytvořte si vlastní

Více

+420 800 177 177 info@realitydne.cz

+420 800 177 177 info@realitydne.cz OBÁLKY - FORMAT DL - BRNO REAL Nova, s.r.o. OBÁLKY - FORMAT DL - POBOČKY Karlovo náměstí 559/28 120 00 Praha Hlubinská 1378/36 702 00 Ostrava-Moravská Ostrava OBÁLKY - FORMAT C5 - BRNO REAL Nova, s.r.o.

Více

GRAFICKÝ MANUÁL. urban. czech art model

GRAFICKÝ MANUÁL. urban. czech art model GRAFICKÝ MANUÁL OBSAH ZNAČKA základní varianta 4 základní firemní barvy 5 černobílé a inverzní provedení 6 použití na barevné a černobílé ploše 7 použití v milimetrové síti 8 minimální velikost 9 ochranná

Více

návrh zrcadla běžné strany, mřížky dokumentu, volba grafického stylu vychází z účelu tiskoviny návrh titulní strany, obalu, přebalu apod.

návrh zrcadla běžné strany, mřížky dokumentu, volba grafického stylu vychází z účelu tiskoviny návrh titulní strany, obalu, přebalu apod. DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 4 / Konstrukce dokumentu Petr Lobaz, 5. 3. 2008 Účel tiskoviny identifikace typického čtenáře určuje základní podobu vzhledu nekonfliktní přístup: vzhled

Více

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 7 / Konstrukce dokumentu

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 7 / Konstrukce dokumentu DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 7 / Konstrukce dokumentu Petr Lobaz, 28. 3. 2007 Zrcadlo stránky vzor pro sazbu zákres jednotlivých prvků tiskové stránky (dvojstránky) předem dané v periodickém

Více

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Petr Lobaz, 6. 4. 2005

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Petr Lobaz, 6. 4. 2005 DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 8 / Konstrukce dokumentu Petr Lobaz, 6. 4. 2005 Zrcadlo stránky vzor pro sazbu zákres jednotlivých prvk tiskové stránky (dvojstránky) p edem dané v periodickém

Více

VĚSTNÍK MĚSTA A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŘÍČANY

VĚSTNÍK MĚSTA A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŘÍČANY Věstník města a MěÚ Říčany vychází měsíčně v nákladu 6.00 kusů a je doručovaný zdarma do poštovních schránek v Říčanech, Pacově, Strašíně, Kuří, Jažlovicích a Voděrádkách. Vydavatel: Mediální a komunikační

Více

Obsah. 1 Městský znak... 3. 2 Turistická značka... 15. 3 Písmo... 25. 4 Merkantilní tiskoviny... 31. 5 Reklamní předměty... 51

Obsah. 1 Městský znak... 3. 2 Turistická značka... 15. 3 Písmo... 25. 4 Merkantilní tiskoviny... 31. 5 Reklamní předměty... 51 Obsah 1 Městský znak............................... 3 2 Turistická značka........................... 15 3 Písmo.................................... 25 4 Merkantilní tiskoviny......................... 31

Více

Konstrukce a ochranná zóna loga na šířku 3 Konstrukce a ochranná zóna loga na výšku 4 Konstrukce a ochranná zóna značky 5

Konstrukce a ochranná zóna loga na šířku 3 Konstrukce a ochranná zóna loga na výšku 4 Konstrukce a ochranná zóna značky 5 LOGOMANUÁL OBSAH LOGO Konstrukce a ochranná zóna loga na šířku 3 Konstrukce a ochranná zóna loga na výšku 4 Konstrukce a ochranná zóna značky 5 BARVY Barevnost loga 6 Barevné a černobílé varianty loga

Více

AKTUALIZACE KE DNI 14. 02. 2009. firemní manuál jednotného vizuálního stylu

AKTUALIZACE KE DNI 14. 02. 2009. firemní manuál jednotného vizuálního stylu firemní manuál jednotného vizuálního stylu Úvod Představení jednotného vizuálního stylu Značka Logotyp Logotyp základní provedení A. Logotyp černobílé provedení (pozitiv, negativ) A. Logotyp černobílé

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU Základní 1/6/2011 Jen pro vnitřní potřebu 02 EXPLIKACE O tváři naší strany TOP 09 Manuál aneb pravidla Prezentujeme se v moderní, kultivované grafice, důraz klademe na

Více

VĚSTNÍK MĚSTA A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŘÍČANY

VĚSTNÍK MĚSTA A MĚSTSKÉHO ÚŘADU ŘÍČANY ceník 2015 1/6 Věstník města a MěÚ Říčany vychází měsíčně v nákladu 6.700 kusů a je doručovaný zdarma do poštovních schránek v Říčanech, Pacově, Strašíně, Kuří, Jažlovicích a Voděrádkách. Vydavatel: Mediální

Více

GRAFICKÝ MANUÁL K JEDNOTÍCÍM PRVKŮM

GRAFICKÝ MANUÁL K JEDNOTÍCÍM PRVKŮM Verze logotypu Grafický manuál definuje tři varianty logotypu Pionýr. 1. vertikální varianta loga (kombinace znaku a nápisu Pionýr na výšku) 2. horizontální varianty loga (kombinace znaku a nápisu Pionýr

Více

DESIGN MANUAL KONSTRUKTIVA BRANKO, a.s.

DESIGN MANUAL KONSTRUKTIVA BRANKO, a.s. DESIGN MANUAL Jednotný vizuální styl společnosti KONSTRUKTIVA BRANKO, a.s. Obsahuje definici logotypu společnosti a všech jeho použitelných variant, definici barevnosti, definici grafických konstant a

Více

Zoo Praha Pravidla korporátní identity

Zoo Praha Pravidla korporátní identity Zoo Praha Pravidla korporátní identity Každá organizace vyzařuje navenek svou specifickou identitu, na které se podílí i vzhled tištěných materiálů, televizní reklama podoba webových stránek, apod. Každý

Více

firemní manuál jednotného vizuálního stylu Telekom Austria Group

firemní manuál jednotného vizuálního stylu Telekom Austria Group firemní manuál jednotného vizuálního stylu Telekom Austria Group Úvod Představení jednotného vizuálního stylu Značka Logotyp Logotyp základní provedení A.1 Logotyp černobílé provedení (pozitiv, negativ)

Více

0.0 OBSAH. 1. Logotyp. 3. Tiskoviny

0.0 OBSAH. 1. Logotyp. 3. Tiskoviny 0.0 OBSAH 1. Logotyp 1.1 Základní prvky 1.2 Základní barevné provedení 1.3 Černobílé provedení 1.4 Podklad 1.5 Síťový rozkres 1.6 Ochranná zóna 1.7 Minimální velikost 1.8 Zakázané varianty 2. Typografie

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu Celostátní sítě pro venkov

Manuál jednotného vizuálního stylu Celostátní sítě pro venkov Manuál jednotného vizuálního stylu Celostátní sítě pro venkov Obsah 1 Úvod 3 1.1 Jednotný vizuální styl 4 1.2 Použití grafi ckého manuálu 5 2 Logo 6 2.1 Logo základní barevné provedení 7 2.2 Logo jednobarevné

Více

manuál pro používání loga Slavoj Bruntál

manuál pro používání loga Slavoj Bruntál manuál pro používání loga Slavoj Bruntál Značka Slavoj Bruntál 1 Značka Slavoj Bruntál základní varianta loga verze pro použití na malé ploše Barevné provedení značky Slavoj Bruntál 2 Barevné provedení

Více

j e d n o t n ý vizuální styl vimperk

j e d n o t n ý vizuální styl vimperk j e d n o t n ý vizuální styl vimperk obsah 1 logo 2 písmo 3 tiskoviny 4 orientační systém 5 propagační materiály 1logo logo 1 1 PANTONE 124 C CMYK 4 31 95 0 RGB 243 181 40 PANTONE black C CMYK 100 100

Více

Manuál logotypu VILA LANNA

Manuál logotypu VILA LANNA Manuál logotypu VILA LANNA Předmluva Vážení kolegové, dostává se Vám do rukou materiál, který slouží jako souhrn pravidel jak logo Vily LANNA použít v daném případě, formou vizuální grafické prezentace.

Více

AmbiPur 3Volution koncept BTL launchovací kampaně pro jaro 2007. DÍLNA Design, s.r.o.

AmbiPur 3Volution koncept BTL launchovací kampaně pro jaro 2007. DÍLNA Design, s.r.o. AmbiPur 3Volution koncept BTL launchovací kampaně pro jaro 2007 DÍLNA Design, s.r.o. INZERTNÍ VIZUÁL > obsahuje: základní vizuál flakónů podrobné vysvětlení funkcí a výhod produktu info o soutěži PRVNÍ

Více

Manuál logotypu Kongresové centrum Praha

Manuál logotypu Kongresové centrum Praha Manuál logotypu Kongresové centrum Praha Předmluva Vážení kolegové, dostává se Vám do rukou materiál, který slouží našemu společnému zájmu: dalšímu posilování identity a dobrého jména společnosti Kongresové

Více

Design manuál. Grep brand agency, Vážného 10, 602 00 Brno, Czech Republic, www.grep.cz, Matěj Ryšávka matej.rysavka@grep.cz. Všechna práva vyhrazena.

Design manuál. Grep brand agency, Vážného 10, 602 00 Brno, Czech Republic, www.grep.cz, Matěj Ryšávka matej.rysavka@grep.cz. Všechna práva vyhrazena. Design manuál Grep Obsah Značka... 3 Barevnost... 4 Ochranná zóna... 5 značka - rozšířená verze... 6 Typografie základní font... 7 substituční font... 8 Vizuální styl... 9 Merkantilní tiskoviny hlavičkový

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu Jihomoravského kraje

Manuál jednotného vizuálního stylu Jihomoravského kraje Manuál jednotného vizuálního stylu Jihomoravského kraje Obsah 01 Logo, Logotyp 06 Tištěné materiály 02 03 04 05 01 Logo Jihomoravského kraje 02 Logo v základním barevném provedení 03 Logo v základním černobílém

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu Finanční poradenství pro Evropu Obsah Úvodní slovo 3 1. Obchodní jméno a značka 1.1 Obchodní jméno 5 1.2 Značka 6 1.3 Varianty značky 7 1.4 Barevné provedení značky 8

Více

Grafický manuál AFO MANUÁL COPYRIGHT REDESIGN 2010

Grafický manuál AFO MANUÁL COPYRIGHT REDESIGN 2010 00 Grafický manuál 1 graf manual-afo.indd 1 10/14/10 3:12:22 PM 00 Obsah Intro 3 01 Logo základní 4 Logo základní velikostní varianty 5 Logo s názvem 6 Logo s názvem velikostní varianty 7 Logo v negativním

Více

CID. & packaging. etc. Stani Rohan 1012-744 Proudfoot Lane London Ontario N6H 5H8 519-473-5527 cell 519-851-9951 stani@mydesign4u.

CID. & packaging. etc. Stani Rohan 1012-744 Proudfoot Lane London Ontario N6H 5H8 519-473-5527 cell 519-851-9951 stani@mydesign4u. CID & packaging etc. just what you need Stani Rohan 1012-744 Proudfoot Lane London Ontario N6H 5H8 519-473-5527 cell 519-851-9951 stani@mydesign4u.ca 2 3 ochranná zóna Ochranná zóna logu pomáhá neztratit

Více

Priessnitzovy léčebné lázně. Jeseník MODERNÍ SLUŽBY LÁZEŇSKÁ TRADICE

Priessnitzovy léčebné lázně. Jeseník MODERNÍ SLUŽBY LÁZEŇSKÁ TRADICE Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník MODERNÍ SLUŽBY LÁZEŇSKÁ TRADICE všeobecné informace Historie vzniku lázní a lázeňské léčby Za svou existenci a pozdější proslulost vděčí Priessnitzovy léčebné lázně

Více

O P P O P P OPERAČNÍ PROGRAM PRAHA

O P P O P P OPERAČNÍ PROGRAM PRAHA OPERČNÍ PROGRM OPERČNÍ PRH PROGRM PRH DPTBILITONURENCESCHOPNOST g r a f i c k ý m a n u á l z n a č e k a j e d n o t n é h o v i z u á l n í h o s t y l u o p e r a č n í c h p r o g r a m ů P R a h a

Více

Komplexní vizuální styl města Šumperka

Komplexní vizuální styl města Šumperka Komplexní vizuální styl města Šumperka Úvodní slovo Vážení a milí přátelé! Již jsem napsal mnoho úvodních slov k mnoha publikacím, brožurám a programům různých akcí. Za tím tiskem se ale vždy skrývali

Více

LOGO MANUÁL ZELENÁ HVĚZDA

LOGO MANUÁL ZELENÁ HVĚZDA LOGO MANUÁL ZELENÁ HVĚZDA 1 LOGO, JEHO VARIANTY A POUŽITÍ Logo společnosti Zelená hvězda se skládá ze 3 částí: piktogramu osmiramenné zelené hvězdy, nápisu ZELENÁ HVĚZDA a claimu Váš dodavatel zdravotnických

Více

MĚSTO VELKÉ MEZIŘÍČÍ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MĚSTO VELKÉ MEZIŘÍČÍ MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU VYHOTOVIL ROMAN POŠVIC POSVIC@TISKPOSVIC.CZ +420 777 671 156 JAK ZACHÁZET S GRAFICKÝM MANUÁLEM, ABY JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL MĚL OČEKÁVANÝ ÚČINEK I. OBECNÁ USTANOVENÍ a)

Více

MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU ROP STŘEDNÍ ČECHY

MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU ROP STŘEDNÍ ČECHY MANUÁL VIZUÁLNÍHO STYLU ROP STŘEDNÍ ČECHY obsah 01 jednotný vizuální styl ROP Střední Čechy 02 značka, barevnost, písmo 02.01 grafický symbol 02.02 značka základní varianta plnobarevná 02.03 značka proporční

Více

manuál grafického stylu společnosti ASEKOL

manuál grafického stylu společnosti ASEKOL manuál grafického stylu společnosti ASEKOL 0. manuál grafického stylu společnosti ASEKOL Jednotný grafický styl je stručným a viditelným vyjádřením filozofie a marketingového konceptu společnosti. Pravidla

Více

JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL

JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL 1 OBSAH LOGOTYP... 4 Základní znaky logotypu... 5 Základní podoba loga... 6 Plnobarevná varianta... 7 Logotyp v černobílé variantě... 8 Plnobarevná varianta bez linky... 9 Logotyp v černobílé variantě

Více

PROFI CREDIT Czech, a. s. MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 01/2008

PROFI CREDIT Czech, a. s. MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 01/2008 PROFI CREDIT Czech, a. s. MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 01/2008 Obsah manuálu jednotného vizuálního stylu 0 1 [Obsah] 0 [Obsah] 0 1 Obsah manuálu jednotného vizuálního stylu 0 2 Obsah manuálu jednotného

Více

Církev bratrská. Církev bratrská. Církev bratrská. Církev bratrská. Vážený pane,

Církev bratrská. Církev bratrská. Církev bratrská. Církev bratrská. Vážený pane, info@cb.cz, www.cb.cz Vážený pane, T +420 123 456 789 M +420 123 456 789 E t.pospichal@cb.cz www.cb.cz Ut ipiene nullab im fugit fuga. Puda parcia soloremporem id millabo ribust aspitios ilia conectures

Více

Václav Svěrkoš Ostravské srdce With Ostrava in his heart OSTRAVA. Jak tančí andaluští koně The dancing horses of Andalucia

Václav Svěrkoš Ostravské srdce With Ostrava in his heart OSTRAVA. Jak tančí andaluští koně The dancing horses of Andalucia podzim/zima autumn/winter 2009/2010 OSTRAVA Metropolitan Magazine minimální vzdálenost: výška OSTRAVA METROPOLITAN MAGAZINE Václav Svěrkoš Ostravské srdce With Ostrava in his heart strana/page 8 Jak tančí

Více

průvodce logotypem společnosti Stachema

průvodce logotypem společnosti Stachema průvodce logotypem společnosti Stachema představení logotypu Logotyp Stachema je základním prvkem vizuální identity společnosti. Logotyp se skládá z grafické a textové části. Grafická část logotypu je

Více

MANUÁL LOGA A JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5

MANUÁL LOGA A JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5 MANUÁL LOGA A JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5 LOGO MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 5 Logo městské části Praha 5 vychází z tvaru číslice pět. Ta je stylizována tak, aby vytvářela přátelskou tvář s

Více

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 2 / Hladká sazba. Petr Lobaz, 26. 2. 2009 PROČ MÁME TYPOGRAFICKÁ PRAVIDLA?

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 2 / Hladká sazba. Petr Lobaz, 26. 2. 2009 PROČ MÁME TYPOGRAFICKÁ PRAVIDLA? DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 2 / Hladká sazba Petr Lobaz, 26. 2. 2009 Typografie umění neviditelnosti PROČ MÁME TYPOGRAFICKÁ PRAVIDLA? zlepšení čitelnosti štábní kultura, lepší spolupráce

Více

DTP1. Tisková zakázka. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 12 / Tisk

DTP1. Tisková zakázka. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 12 / Tisk DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 12 / Tisk Petr Lobaz, 9. 5. 2007 Tisková zakázka definice požadavků poptávka objednávka příprava podkladů předtisková příprava imprimatur tisk dokončovací

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Město Třeboň Manuál jednotného vizuálního stylu Předpokladem efektivní moderní prezentace města je jednotný vizuální styl komunikace, jehož základem je značka (logo). Zavedení a dodržování vizuálního

Více

corporate design manual

corporate design manual corporate design manual obsah úvod 3 logotyp 4 základní logotyp 4 jednobarevné varianty logotypu 4 konstrukce základního logotypu 5 minimální velikost logotypu 5 ochranný prostor logotypu 6 zakázané varianty

Více

Grafický manuál značky ELI Beamlines

Grafický manuál značky ELI Beamlines Grafický manuál značky ELI Beamlines Obsah Úvod....4 Základní barevná verze loga....6 Černobílá verze loga...8 Zakázané tvarové a barevné varianty loga.... 10 Konstrukce a ochranná zóna loga... 12 Minimální

Více

LOGOMANUÁL. Husův rok 2015

LOGOMANUÁL. Husův rok 2015 LOGOMANUÁL Husův rok 2015 LOGOMANUÁL Husův rok 2015 OBSAH 01 LOGOTYP BAREVNÝ POZITIV NA SVĚTLÉM POZADÍ 4 02 LOGOTYP JEDNOBAREVNÝ POZITIV NA SVĚTLÉM POZADÍ 5 03 LOGOTYP BAREVNÝ POZITIV NA ZLATÉM POZADÍ

Více

OBSAH 1. PREZENTACE ZNAÈKY 1.1 FIREMNÍ ZNAÈKA (LOGO) KONSTRUKCE LOGA BARVY V LOGOTYPU POUŽITÍ LOGOTYPU NESPRÁVNÉ POUŽIT

OBSAH 1. PREZENTACE ZNAÈKY 1.1 FIREMNÍ ZNAÈKA (LOGO) KONSTRUKCE LOGA BARVY V LOGOTYPU POUŽITÍ LOGOTYPU NESPRÁVNÉ POUŽIT CORPORATE DESIGN OBSAH 1. PREZENTACE ZNAÈKY 1.1 FIREMNÍ ZNAÈKA (LOGO)...4 1.2 KONSTRUKCE LOGA...5 1.3BARVY V LOGOTYPU...6 1.4 POUŽITÍ LOGOTYPU...7 1.5 NESPRÁVNÉ POUŽITÍ LOGOTYPU...8 2. BARVY 2.1 FIREMNÍ

Více

VÍTÁME VÁS U NEJMLADŠÍHO LOĎSTVA NA SVĚTĚ LODNÍ PROGRAMY

VÍTÁME VÁS U NEJMLADŠÍHO LOĎSTVA NA SVĚTĚ LODNÍ PROGRAMY VÍTÁME VÁS U NEJMLADŠÍHO LOĎSTVA NA SVĚTĚ LODNÍ PROGRAMY 50 Zkušenost MSC Cruise je založena na osobitosti každé z lodí. Naše lodě jsou nejmodernější na světě a každá z nich se pyšní řemeslným mistrovstvím,

Více

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 12 / Tisk

DTP1. (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 12 / Tisk DTP1 (příprava textu pomocí počítače) Kapitola 12 / Tisk Petr Lobaz, 9. 5. 2007 Tisková zakázka definice požadavků poptávka objednávka příprava podkladů předtisková příprava imprimatur tisk dokončovací

Více

Obsah. Manuál jednotného vizuálního stylu VŠB Technické univerzity Ostrava

Obsah. Manuál jednotného vizuálního stylu VŠB Technické univerzity Ostrava Obsah Obsah 1 Úvod...3 1.1 O univerzitě...4 1.2 Jednotný vizuální styl, používání manuálu...5 2 Znak univerzity...6 2.1 Skladba znaku...7 2.2 Název univerzity...8 2.3 Rozměrová řada...9 2.4 Rozkres znaku...10

Více

01 Jednotný vizuální styl města Dobříše

01 Jednotný vizuální styl města Dobříše 01 Jednotný vizuální styl města Dobříše 02 Logo, barevnost, písmo 02.01 Logo základní varianta 02.02 Logo negativní varianta 02.03 Logo jednobarevné provedení 02.04 Logo černobílá varianta 02.05 Logo proporční

Více

corporate design manual

corporate design manual corporate design manual obsah úvod 3 logotyp 4 základní logotyp 4 jednobarevné varianty logotypu 4 konstrukce základního logotypu 5 minimální velikost logotypu 5 ochranný prostor logotypu 6 zakázané varianty

Více

Národní informační centrum pro mládež jednotný vizuální styl

Národní informační centrum pro mládež jednotný vizuální styl Národní informační centrum pro mládež jednotný vizuální styl obsah koncepce vizuálního stylu... 7 značka, logotyp a základní pravidla... 9 logo...10 logotyp...13 minimální velikost...18 zákres do čtvercové

Více

Mnohé z jednoho. Velké fotky mají v sobě spoustu malých. Ukážeme vám, jak z jedné původní dostat několik nových.

Mnohé z jednoho. Velké fotky mají v sobě spoustu malých. Ukážeme vám, jak z jedné původní dostat několik nových. Techniky Mnohé z jednoho Velké fotky mají v sobě spoustu malých. Ukážeme vám, jak z jedné původní dostat několik nových. Uvědomujete si, že velké fotky ve svých detailech skrývají malé fotky límeček, kno

Více

vizuální STANDARTY PRO POUŽÍVÁNÍ INGREDIENTNÍ ZNAČKY JAKO VĚTNÉ FORMY

vizuální STANDARTY PRO POUŽÍVÁNÍ INGREDIENTNÍ ZNAČKY JAKO VĚTNÉ FORMY vizuální STANDARTY PRO POUŽÍVÁNÍ INGREDIENTNÍ ZNAČKY JAKO VĚTNÉ FORMY OBSAH 1.0 1.1 1.2 2.0 2.1 2.2 2.3 2.4 3.0 3.1 3.2 3.3 3.4 3.5 3.6 PRAVIDLA PRO LOGOTYP POPISNÉ LOGO UPOZORNĚNÍ NA REGISTROVANOU OCHRANNOU

Více

OBSAH 01 LOGOTYP 02 BAREVNOST 03 PÍSMO

OBSAH 01 LOGOTYP 02 BAREVNOST 03 PÍSMO Logo manuál OBSAH 01 LOGOTYP Barevná varianta 2 Barevná negativní varianta 3 Černá varianta 4 Bílá varianta 5 Ochranná zóna 6 Minimální velikost 7 02 BAREVNOST Základní 8 Doplńková 9 03 PÍSMO Primární

Více

EP ENERGY TRADING CORPORATE DESIGN MANUAL V. 01.2

EP ENERGY TRADING CORPORATE DESIGN MANUAL V. 01.2 EP ENERGY TRADING CORPORATE DESIGN MANUAL V. 01.2 18 / 9 / 2012 Používání identifikačních znaků společnosti (přesný zápis identifikačních znaků společnosti, odchylka od zápisu nepřípustná) Zápis obchodního

Více

Obsah. Základní podmínky pro použití loga 3. Firemní tiskoviny 16 2 GRAFICKÝ MANUÁL ELEKTROWIN. Hlavičkový papír 17. Konstrukce logoznaku 4

Obsah. Základní podmínky pro použití loga 3. Firemní tiskoviny 16 2 GRAFICKÝ MANUÁL ELEKTROWIN. Hlavičkový papír 17. Konstrukce logoznaku 4 GRAFICKÝ MANUÁL Obsah Základní podmínky pro použití loga 3 Konstrukce logoznaku 4 Ochranná zóna 5 Barevná pozitivní a negativní varianta 6 Povolené barevné použití jiného podkladu příklady 7 Zakázané barevné

Více

Logomanuál značky Slavnosti ptačích budek Vypracovala Hana Fialová

Logomanuál značky Slavnosti ptačích budek Vypracovala Hana Fialová Logomanuál značky Slavnosti ptačích budek Vypracovala Hana Fialová Obsah 1. Logo 1.1 Základní verze loga 5 1.2 Inverzní varianta loga 6 1.3 Užití základního loga vůči pozadí 7 1.4 Užití inverzního loga

Více

PORTFOLIO. 01 04 webdesign 07-09 catalogs 13 photography. 05 packaging design 10-11 logos 14 illustration. 06 car design 12 mercantils 15 free times

PORTFOLIO. 01 04 webdesign 07-09 catalogs 13 photography. 05 packaging design 10-11 logos 14 illustration. 06 car design 12 mercantils 15 free times PORTFOLIO Veronika Barankova / graphic designer Prague, Czech Republic m: +420 774 74 54 54 skype: veronikabarankova vbarankova@seznam.cz 01 04 webdesign 07-09 catalogs 13 photography 05 packaging design

Více

Ukázka pro klienty Podnikatelského portálu AXIGON.CZ

Ukázka pro klienty Podnikatelského portálu AXIGON.CZ Firemní logo Sum eationsedi ra sam, harum que quid et et dolestis rem aut ad quunt aut aut lia imilia quisitatur, cuptatiae rest, nimusae ssimi, quid qui blam alitisit es as et, cum dolendi scillor underei

Více

lícní část č.12356 č.12356 č.12356 č.12356 č.12356

lícní část č.12356 č.12356 č.12356 č.12356 č.12356 lícní část g o l d g o l d s i l v e r s i l v e r b r o n z e rubová část Věrnostní karta opravnuje jeho držitele k neomezenému odběru zboží... Její vlastník získává prostřednictvím nakupovaného zboží

Více

LOGO MANUÁL VAR. II. září 2013

LOGO MANUÁL VAR. II. září 2013 LOGO MANUÁL VAR. II. září 2013 LOGOMANUÁL SCHRÖDINGEROVA INSTITUTU Manuál byl vytvořen za účelem definování logotypu a sjednocení jeho užívání. Chceme tímto podpořit jednotnost Corporate Identity (CI),

Více

ERV Evropská pojišťovna, a. s. Corporate Design. verze platná od 07/2014

ERV Evropská pojišťovna, a. s. Corporate Design. verze platná od 07/2014 ERV Evropská pojišťovna, a. s. Corporate Design verze platná od 07/04 Úvod Logomanuál ERV Evropské pojišťovny obsahuje závazné pokyny, které platí pro použití prvků značky ERV Evropská (logo, barvy, písmo

Více

Itae simpore peribus. Jan Knobloch je novým designérem. Nové designy krytů na iphone v prodeji! přihlásit. hledat. můj košík / o položek

Itae simpore peribus. Jan Knobloch je novým designérem. Nové designy krytů na iphone v prodeji! přihlásit. hledat. můj košík / o položek Itae simpore peribus iligent lam nonserro beaquodis nulliqu ataescid quia quia im adi qui volo occum... Jan Knobloch je novým designérem Ouberi: iligent lam nonserro nulliqu ataescid quia quia im adi qui

Více

DESIGN MANUÁL autor logotypu a zpracovatel manuálu - Jiří Skalský, AIR design

DESIGN MANUÁL autor logotypu a zpracovatel manuálu - Jiří Skalský, AIR design DESIGN MANUÁL autor logotypu a zpracovatel manuálu - Jiří Skalský, AIR design Obsah manuálu Úvodem k design manuálu Komunikace v dnešním světě Charakter informací předávaných vizuálně Vizuální styl firmy

Více

CHODÍME SPOLU. Sport. Každodenní péče. Volný čas. Business Móda. Styl. VIZUAL PRO PROJEKT KIWI GALILEO koncept barkety

CHODÍME SPOLU. Sport. Každodenní péče. Volný čas. Business Móda. Styl. VIZUAL PRO PROJEKT KIWI GALILEO koncept barkety čas VIZUAL PRO PROJEKT KIWI GALILEO koncept barkety KONCEPT PROMOSTOLKU KIWI PRO HOSTESKY varianta 6 topper boční strana boční strana boční strana čas topper čas čas lišta VIZUAL PRO PROJEKT KIWI GALILEO

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU FIRMY KP-SYS

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU FIRMY KP-SYS MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU FIRMY OBSAH 1 OBSAH 2 3 ÚVOD 4 KONCEPCE LOGA 5 BAREVNOST LOGA 6 LOGO 7 ochraná zóna loga 8 LOGOTYP 22 sazební schéma dopisu s adresou 23 sazební schéma dopisu bez adresy

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu

Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu Obsah 01 Úvod 1.01 Značka OTE, a. s. 1.02 Obchodní jméno společnosti OTE, a. s. 1.03 Jak a proč pracovat s tímto manuálem 02 Logotyp 2.01 Základní provedení logotypu

Více

MANUAL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MANUAL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUAL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 1 1 1 ROZKRES LOGA 1 2 OCHRANÁ ZÓNA LOGA 1 3 LOGO ČERNOBÍLÉ PROVEDENÍ 1 4 LOGO NA PODKLADOVÉ PLOŠE 10% 20% 30% 40% 50% 60% 70% 80% 90% 100% ZÁKLADNÍ BAREVNOST LOGA JE

Více

Obsah Logotyp Lutos Doplňkový grafický prvek Lutos Písmo Akcidence Merkantilie LUTOS

Obsah Logotyp Lutos Doplňkový grafický prvek Lutos Písmo Akcidence Merkantilie LUTOS GRAFICKÝ MANUÁL Obsah Logotyp Lutos Barevnost 2 Konstrukce v síti 4 Přesná konstrukce logotypu 5 Ochranný prostor 6 Nejmenší použitelná velikost 7 Zakázané varianty 8 Doplňkový grafický prvek Lutos Barevnost

Více

GRAFICKÝ MANUÁL SMP CZ

GRAFICKÝ MANUÁL SMP CZ GRAFICKÝ MANUÁL SMP CZ 2017 OBSAH 01 / Úvod...3 02 / Logotyp...4 > 01 Primární varianty logotypu > 02 Sekundární varianty logotypu > 03 Ochranná zóna logo > 04 Dodatkové logo > 05 Logo Společně 03 / Písmo...9

Více

VIZUÁLNÍ ST YL. VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky

VIZUÁLNÍ ST YL. VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky VIZUÁLNÍ ST YL VŠB-TU Ostrava Fakulta elektrotechniky a informatiky vizuální styl grafický prvek Vizuální styl VŠB-TU Ostrava Fakulty Elektrotechniky a Informatiky (dále jen FEI) je vytvářen vzájemným

Více

grafika obecně základní barevná charakteristika

grafika obecně základní barevná charakteristika 2.3 grafika obecně základní barevná charakteristika 21 grafický manuál praha 11 Manuál je tématicky členěn do jednotlivých kapitol, od užití logotypu po ukázky komplexních grafických řešení. Pravidla stanovená

Více

obsah Tie dolore tio commy nulla

obsah Tie dolore tio commy nulla Tie dolore tio commy nulla Laor iusci tem aut adipit luptat. Unt duis adiamet do core vullamet, secte doloreet, susciduisim nulputpatum duipismod tie tisi bla feugait nis dolor sum quam, sim venibh et

Více

grafický manuál značka barvy písmo

grafický manuál značka barvy písmo grafický manuál značka barvy písmo grafický mauál rozměry značky Tato ilustrace definuje ochrannou zónu značky, tj. minimální rozměry pole, ve kterém je logo umístěno. Výška grafické části se udává v plošných

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU 1 UVOD Jednotný vizuální styl je velmi důležitou součástí prezentace organizace na veřejnosti. Kvalitní zpracování podporuje její jednotu a stabilitu, zvyšuje povědomí

Více

ÚPRAVA GRAFICKÉHO MANUÁLU

ÚPRAVA GRAFICKÉHO MANUÁLU ADAM & FRIENDS, Str. 2 l Dopisní papír I. - Plzeňský kraj Faccusd antiat porem faccus et eum re doluptasped qui verci quaesci asperovidiae dest aut aut pos maios am il inctiam, to consecti sed uta volesedia

Více

GRAFICKÝ LOGO MANUÁL

GRAFICKÝ LOGO MANUÁL GRAFICKÝ LOGO MANUÁL OBSAH Základní varianta loga logo 01 4 Základní varianta loga doplněná o slogan logo 02 5 Inverzní barevná varianta loga logo 01 6 Monochromatická varianta loga doplněná o slogan logo

Více

Manuál jednotného vizuálního stylu. Město Proseč

Manuál jednotného vizuálního stylu. Město Proseč Město Proseč Manuál jednotného vizuálního stylu Manuál jednotného vizuálního stylu je souborem závazných pravidel a doporučení pro užití jednotlivých prvků vizuálního stylu města Proseč. Pro přímou reprodukci

Více

Logotyp DCHB Varianty logotypu

Logotyp DCHB Varianty logotypu design manual Diecézní charia Brno design manual Logoyp DCHB Variany logoypu 1 Základní logoyp Obdélník, dělící čára a ex DIECÉZNÍ CHARITA BRNO jsou v barvě CHARITA červená, znak a ex Charia Česká republika

Více

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU EDUPONT. (výňatek LOGOMANUÁL)

MANUÁL JEDNOTNÉHO VIZUÁLNÍHO STYLU EDUPONT. (výňatek LOGOMANUÁL) (výňatek LOGOMANUÁL) obsah JEDNOTNÝ VIZUÁLNÍ STYL LOGOTYP 1 základní varianta logotypu barevné provedení 1.1 základní varianta logotypu černobílé provedení 1.2 ochranná zóna LOGOTYPU 1.3 jazyková mutace

Více

Logo manuál je souborem předpisů, které slouží k práci s jednotným vizuálním stylem logotypu Správy státních hmotných rezerv ČR.

Logo manuál je souborem předpisů, které slouží k práci s jednotným vizuálním stylem logotypu Správy státních hmotných rezerv ČR. LOGO MANUÁL o logo manuálu Logo manuál Logo manuál je souborem předpisů, které slouží k práci s jednotným vizuálním stylem logotypu Správy státních hmotných rezerv ČR. Obsahuje závazná pravidla a doporučené

Více

ZNAČKA DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ. Základním prvkem jednotného vizuálního stylu je značka, která je zároveň i registrovanou ochrannou známkou.

ZNAČKA DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ. Základním prvkem jednotného vizuálního stylu je značka, která je zároveň i registrovanou ochrannou známkou. ZNAČKA Základním prvkem jednotného vizuálního stylu je značka, která je zároveň i registrovanou ochrannou známkou. Značka se užívá pro veškerá označení týkající se činnosti hokejového klubu. Její aplikace

Více

magazine Kdo bude pánem na Libáni? Jak dobře uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí Výjimečná investice!

magazine Kdo bude pánem na Libáni? Jak dobře uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí Výjimečná investice! Název rubriky magazine Kdo bude pánem na Libáni? Výjimečná investice! Zima 2007 Jak dobře uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí Podle čeho vybrat kvalitní realitní kancelář Nízkoenergetické bydlení Aktuální

Více

design manuál e21 energy21

design manuál e21 energy21 design manuál e21 energy21 obsah 1. Úvod 7. doplňkové firemní písmo 2. vizitka energy21 8. vizitka e21 3. dopisní papír energy21 9. dopisní papír e21 4. obálka energy21 10. obálka e21 5. kartička s pozdravem

Více

Grafický manuál SAZKA 1. Grafický manuál

Grafický manuál SAZKA 1. Grafický manuál Grafický manuál SAZKA 1 Grafický manuál obsah obsah 3 Úvod 5 1.00 logotyp sazka 7 1.01 primární horizontální barevný logotyp 8 1.02 konstrukce horizontálního barevného logotypu 9 1.03 primární vertikální

Více

GRAFICKÝ MANUÁL K JEDNOTÍCÍM PRVKŮM

GRAFICKÝ MANUÁL K JEDNOTÍCÍM PRVKŮM Verze logotypu Grafický manuál definuje tři varianty logotypu Pionýr. 1. vertikální varianta loga (kombinace znaku a nápisu Pionýr na výšku) 2. horizontální varianty loga (kombinace znaku a nápisu Pionýr

Více

Grafický manuál k firemnímu stylu. CobraDesign. Firemní styl CobraDesign

Grafický manuál k firemnímu stylu. CobraDesign. Firemní styl CobraDesign Grafický manuál k firemnímu stylu CobraDesign 1 LOGOTYP 2 PÍSMO 4 ADMINISTRATIVA 1.1 BARVY LOGOTYPU 1.1.1 Základní barvy logotypu 1.1.2 Šedoškálové a černobílé provedení logotypu 1.1.3 Negativní varianta

Více

Grafický manuál značky Národního zemědělského muzea

Grafický manuál značky Národního zemědělského muzea Grafický manuál značky Národního zemědělského muzea Tento manuál slouží jako základní informační zdroj o značce Národního zemědělského muzea a jejím použití. Je nezbytné jej důsledně dodržovat, a tím zabránit

Více

DESIGN MANUÁL. Správa sportovních zařízení Olomouc

DESIGN MANUÁL. Správa sportovních zařízení Olomouc DESIGN MANUÁL Správa sportovních zařízení Olomouc 1 2 OBSAH Konstrukce & proporce základní varianty logotypu 2 Základní varianta logotypu 4 Inverzní základní varianta logotypu 5 Horizontální varianta logotypu

Více

Vizuální styl kernun

Vizuální styl kernun Vizuální styl kernun Korporátní fonty (kontrast, čitelnost) Barevnost Logo (změna barevnosti do nové palety a změna poměru symbolu vůči textu) Ikony Fotografie Ilustrace GUI dashboard Kombinace písem reflektuje

Více

d e s i g n m a n u á l

d e s i g n m a n u á l d e s i g n m a n u á l 1 Jednotný vizuální styl... 4 1.1 Jednotný vizuální styl... 6 1.2 Logo znak - barevné provedení... 7 1.3 Logo znak - černobíle provedení... 6 1.4 Logo znak - kontury... 7 2 Logotyp...10

Více

ZNAČKA. Variata s domintním textem Jižní Valašsko je plnhodnotná podoba loga a lze ji dle potřeby používat.

ZNAČKA. Variata s domintním textem Jižní Valašsko je plnhodnotná podoba loga a lze ji dle potřeby používat. LOGOMANUÁL ZNAČKY ZNAČKA Logotyp projektu Trnková stezka se skládá z piktogramu a textové části. Tyto dva základní prvky vystupují v komunikaci vždy dohromady. Nelze tedy jednotlivé symboly používat samostatně.

Více