Nastavení firewallu pro AVG 7.5

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nastavení firewallu pro AVG 7.5"

Transkript

1 Nastavení firewallu pr AVG 7.5 Revize dkumentu 75.2 ( ) Cpyright GRISOFT, s.r.. Všechna práva vyhrazena. Tent prdukt pužívá RSA Data Security, Inc. MD5 Message-Digest Algrithm, Cpyright (C) , RSA Data Security, Inc. Created Tent prdukt bsahuje kód knihvny C-SaCzech, Cpyright (c) Jarmír Dleček Tent prdukt pužívá kmpresní knihvnu zlib Cpyright (C) Jean-lup Gailly and Mark Adler Všechny statní bchdní značky jsu majetkem jejich registrvaných vlastníků.

2 2 Obsah 1. Úvd Brána firewall pr Windws XP (Centrum zabezpečení) Keri Persnal Firewall Zne Alarm Pr Micrsft ISA Server Agnitum Outpst Firewall Sygate Persnal Firewall Keri Winrute Firewall Technická pdpra... 31

3 3 1. Úvd Máte-li na svém pčítači nainstalván AVG a sučasně pužíváte firewall, mhu nastat prblémy při desílání / přijímání ů neb při stahvání aktualizací AVG. Tent průvdce ppisuje nastavení parametrů firewall pžadvané pr zpřístupnění všech funkcí AVG. Dkument zahrnuje knfigurační instrukce a dpručení k následujícím typům firewallů: Brána firewall pr Windws XP (Centrum zabezpečení) Keri Persnal Firewall Zne Alarm Pr firewall Micrsft ISA Server Agnitum Outpst Firewall Sygate Persnal Firewall Keri Winrute Firewall

4 4 2. Brána firewall pr Windws XP (Centrum zabezpečení) Za nrmálních pdmínek je výchzí knfigurace Brány firewall pr Windws XP nastavena tak, že nedchází ke klizi s knfigurací prgramu AVG. Pravděpdbně se s žádnými prblémy nesetkáte. Pkud k tmu však djde, pstupujte následvně: Knfigurace Brány firewall pr Windws XP Otevřete dialgvé kn knfigurace Windws Firewall: Start / Nastavení / Ovládací panel / Brána Firewall. Na zálžce Obecné věřte, že není vybrána plžka Nepvlvat výjimky. Definujte výjimky Přejděte na zálžku Výjimky, kde najdete seznam aplikací, které nemají pvlen přístup k internetu. Je ptřeba pvlit přístup k internetu všem aplikacím AVG. Th dsáhnete značením všech plíček vztažených k jedntlivým AVG aplikacím v seznamu prgramů a služeb (viz následující brázek).

5 5 Pr AVG musí být v seznamu pvleny tyt aplikace: AVG pr Windws AVG Cntrl Center avgemc.exe (puze v případě, že je nainstalván becný scanner AVG EMS) avginet.exe Nejsu-li tyt aplikace v seznamu výjimek uvedeny, je nutné je d něj ručně přidat pmcí tlačítka Přidat prgram (viz předchzí brázek). Přidání nvéh prgramu Nvé dialgvé kn se tevře s nabídku seznamu prgramů, které lze přidat d seznamu výjimek Brány Firewall. Ze seznamu vyberte všechny AVG aplikace a jejich přidání d seznamu výjimek Brány firewall ptvrďte tlačítkem OK (viz následující brázek):

6 6 Pkud v seznamu prgramů dialgu Přidat prgram nenajdete žádné AVG aplikace, je třeba je přidat d seznamu výjimek ručně. Stiskem tlačítka Prcházet tevřete dialg se strukturu adresářů lkálníh disku a vyhledejte uvedené subry (avgw.exe, avgcc.exe, avginet.exe a avgemc.exe) v prgramvém adresáři AVG7 (výchzí nastavení C:\Prgram Files\Grisft\AVG7): Přidání zvlených subrů d seznamu výjimek Brány firewall ptvrďte stiskem tlačítka OK v dialgu Přidat prgram. Vzdálená správa AVG Pkud je stanice, na níž nastavujete knfiguraci AVG, sučástí Vzdálené správy AVG a zárveň je stanice zapjena d Vzdálené správy AVG a připjena k AVG DataCenter;

7 7 je na stanici spuštěn prgram AVGADMIN a AVG TCP Server; je na stanici spuštěn prgram AVGADMIN; je nutné specifikvat, které prty mají být v Bráně firewall pr Windws XP tevřeny. Čísla prtů zadejte v dialgu Přidat prt, který vyvláte stiskem tlačítka Přidat prt a zálžce Výjimky: Je nutné zadat následující čísla prtů:

8 8 3. Keri Persnal Firewall U Keri Persnal Firewall bude pravděpdbně nutné nastavit knfiguraci tak, aby byl AVG (a jeh aplikacím) pvlen připjvat se k internetu (desílat a přijímat data) a spuštět další aplikace (prvádět aktualizaci). Při nastavení knfigurace Keri Persnal Firewall pstupujte takt: Spusťte Keri Persnal Firewall Ve vaší systémvé liště by měla být zbrazena ikna Keri Persnal Firewall ve tvaru štítu. Pklepáním na tut iknu tevřete knfigurační kn Keri Persnal Firewall. Pkud v systémvé liště takvá ikna není, je nutné spustit aplikaci Firewall Engine ve slžce Všechny prgramy / Keri / Persnal Firewall X z hlavníh menu Windws Start. Čísl X značuje verzi prduktu (například 4). Pté již bude ikna Keri Persnal Firewall v systémvé liště přítmna. Síťvá bezpečnst Vlbu plžky Síťvá bezpečnst (levé menu), zálžka Aplikace (hrní menu) zbrazíte přehled prgramů splu s infrmací tm, zda jedntlivé prgramy mají pvlen připjit se k internetu. V tmt seznamu věřte, že všechny aplikace AVG jsu značeny pvlit ve všech plích (Důvěryhdné Příchzí/Odchzí a Internet Příchzí/Odchzí). Zde je seznam aplikací AVG, pr které je třeba pvlit síťvu kmunikaci vždy: avginet.exe aplikace, zajišťující aktualizace AVG z internetu (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgemc.exe Scanner pr antivirvu kntrlu elektrnické pšty (implicitně umístěn v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Následující dvě aplikace musí mít pvlen přístup k síti, pkud je stanice sučástí systému Vzdálené správy AVG: avgmsvr.exe kmpnenta Správce událstí AVG (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgcc.exe aplikace AVG Cntrl Center (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Knečně, pkud jsu na stanici instalvány hlavní řídící sučásti Vzdálené správy AVG, musí mít síťvu kmunikaci pvleny také tyt aplikace: avgadmin.exe prgram AVGADMIN, hlavní aplikace Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/AvgAdmin7) avgtcpsv.exe aplikace AVG TCP Server systému Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server) avginetl.exe aplikace AVG InetLite (pkud je instalvána, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server)

9 9 Pkud má některá z AVG aplikací zakázán připjvat se k internetu, je nutné změnit její status. Klikněte na knkrétní plžku v seznamu pravým tlačítkem myši a z kntextvéh menu vyberte mžnst Pvlit. Pr ulžení změn v nastavení bezpečnstní plitiky stiskněte tlačítk Pužít v kně Keri Persnal Firewall / Síťvá bezpečnst (pkud změny neulžíte ihned, na ulžení budete psléze dtázáni). Pkud nějaká aplikace AVG na seznamu chybí, bude přidána, jakmile ji spustíte a/neb ve chvíli, kdy se pkusí kmunikvat p síti. V takvém případě se bjeví příslušné varvání systému Keri Persnal Firewall, vztahující se k dané aplikaci AVG:

10 10 Zde klikněte na tlačítk Pvlit a pak bnvte seznam aplikací v kně Keri Persnal Firewall / Síťvá bezpečnst (pmcí tlačítka Obnvit v pravém dlním rhu). Nyní můžete příslušné aplikaci pvlit síťvu kmunikaci tak, jak je ppsán na začátku tét části. Bezpečnst systému Vlbu plžky Bezpečnst systému (levé menu), zálžka Aplikace (hrní menu) zbrazíte přehled prgramů splu s infrmací, zda mají jedntlivé prgramy pvlen spuštět další aplikace (například aktualizace). Ujistěte se, že všechny AVG aplikace mají tut mžnst pvlenu tj. jsu značeny termínem pvlit. Pkud má některá z AVG aplikací zakázán spuštět další aplikace, je nutné změnit její status. Klikněte pravým tlačítkem myši na knkrétní prgram v seznamu a z kntextvéh menu zvlte mžnst Pvlit pr všechna ple (Spuštění, Změna a Spuštění jiných aplikací).

11 11 Pr ulžení změn v nastavení bezpečnstní plitiky stiskněte tlačítk Pužít v kně Keri Persnal Firewall / Bezpečnst systému (pkud změny neulžíte ihned, na ulžení budete psléze dtázáni). Pkud nějaká aplikace AVG na seznamu chybí, bude přidána pté, c se pkusí spustit jinu aplikaci. V takvém případě se bjeví příslušné varvání systému Keri Persnal Firewall, vztahující se k dané aplikaci AVG:

12 Zde klikněte na tlačítk Pvlit a pak bnvte seznam aplikací v kně Keri Persnal Firewall / Bezpečnst systému (pmcí tlačítka Obnvit v pravém dlním rhu). Nyní můžete příslušné aplikaci pvlit příslušné akce tak, jak je ppsán na začátku tét části. 12

13 13 3. Zne Alarm Pr U Zne Alarm Pr bude pravděpdbně ptřebné nastavit knfiguraci tak, aby se aplikace AVG mhly připjvat k internetu (psílat a přijímat data) a spuštět další aplikace (prvádět aktualizace). Chcete-li knfigurvat Zne Alarm Pr, pstupujte následvně: Spusťte Zne Alarm Pr Ve vaší systémvé liště by měla být přítmna ikna ZneAlarm Pr. Pklepáním na tut iknu tevřete knfigurační kn ZneAlarm Pr. Pkud v systémvé liště takvá ikna není, je nutné spustit aplikaci Zne Labs Security ve slžce Všechny prgramy / Zne Labs z hlavníh menu Windws Start. Pté již bude ikna ZneAlarm Pr v systémvé liště zbrazena. Okn Prgram Cntrl Vlbu plžky Prgram Cntrl (levé menu), zálžka Prgrams (hrní menu) zbrazíte seznam prgramů splu s infrmací tm, zda mají tyt prgramy pvlen připjvat se k internetu. V seznamu věřte, že všechny AVG aplikace jsu značeny jak pvlené (zelená značka). Pkud AVG aplikace nemají přístup i internetu pvlen, je třeba změnit jejich status: na pžadvanu plžku klikněte pravým tlačítkem myši a z kntextvéh menu vyberte mžnst cnfirmatin mark. Zde je seznam aplikací AVG, pr které je třeba pvlit síťvu kmunikaci vždy:

14 14 avginet.exe aplikace, zajišťující aktualizace AVG z internetu (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgemc.exe Scanner pr antivirvu kntrlu elektrnické pšty (implicitně umístěn v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Následující dvě aplikace musí mít pvlen přístup k síti, pkud je stanice sučástí systému Vzdálené správy AVG: avgmsvr.exe kmpnenta Správce událstí AVG (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgcc.exe aplikace AVG Cntrl Center (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Knečně, pkud jsu na stanici instalvány hlavní řídící sučásti Vzdálené správy AVG, musí mít síťvu kmunikaci pvleny také tyt aplikace: avgadmin.exe prgram AVGADMIN, hlavní aplikace Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/AvgAdmin7) avgtcpsv.exe aplikace AVG TCP Server systému Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server) avginetl.exe aplikace AVG InetLite (pkud je instalvána, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server) Přidání prgramu Pkud kterákli z ptřebných aplikací výše uvedenéh seznamu chybí v zálžce Prgram kna ZneAlarm Pr / Prgram Cntrl, je nutné ji přidat manuálně. Stiskněte tlačítk Add v pravém dlním rhu tht kna: V následujícím dialgu vyberte všechny ptřebné aplikace:

15 15 Odpvídající subry jsu implicitně umístěny v prgramvém adresáři Grisft (Prgram Files/Grisft/AVG7, Prgram Files/Grisft/AvgAdmin7 neb Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server), jak je ppsán v seznamu v předchzí části tht dkumentu. Ochrana elektrnické pšty V dialgu tevřeném vlbu plžky Prtectin (levé menu), zálžka Main (hrní menu) deaktivujte chranu příchzí a dchzí elektrnické pšty implementvanu v Zne Alarm Pr. Vypnutím tét mžnsti chrany umžníte aktivaci mnitrvání elektrnické pšty kmplexním nástrjem kntrly AVG.

16 16 4. Micrsft ISA Server Veškerý síťvý prvz je p instalaci ISA Serveru implicitně blkván. Pkud chcete aplikacím AVG pvlit síťvu kmunikaci, musíte vytvřit v prstředí ISA Serveru alespň jedn dpvídající pravidl. Pr vytvření pravidla pstupujte pdle následujících krků: Otevřete hlavní knfigurační kn Micrsft ISA Server Spusťte průvdce New Access Rule Wizard V hlavním navigačním strmě na levé straně kna zvlte plžku Micrsft internet Security and Acceleratin Server Zde by měl být zbrazen jmén vašeh pčítače. Rzbalte tut větev (například pklepáním na iknu pčítače v navigačním strmě) a zvlte plžku Firewall Plicy: Na zálžce Tasks v pravé části kna zvlte akci Create New Access Rule. Otevře se kn průvdce. Pkračujte v průvdci New Access Rule Wizard Zadejte jmén nvéh pravidla (např. AVG):

17 17 V následujícím kně zvlte mžnst Allw (účelem pravidla je prpuštět síťvu kmunikaci aplikací AVG): V následujícím kně Prtcls zvlte mžnst Selected prtcls v pli This rule applies t:

18 18 Pužijte tlačítk Add k tevření strmvé nabídky s prtkly, jež je mžné přidat: Zvlte prtkly HTTP a HTTPS pmcí tlačítka Add v kně Add Prtcls.

19 19 Pkud je stanice sučástí systému Vzdálené správy AVG, neb pkud na stanici běží prgramy AVGADMIN či AVG TCP Server, je nutné přidat také prtkl TCP. Kterákli stanice může nicméně v určitých případech (např. při prvádění aktualizace z lkálníh webvéh serveru) kmunikvat pmcí TCP, prt dpručujeme spjení pmcí TCP prtklu přidat vždy! Tent prtkl není na seznamu, je tedy nutné vytvřit pr něj nvý záznam pmcí tlačítka New v hrní blasti kna Add Prtcls. Pté je spuštěn průvdce New Prtcl Definitin Wizard. Zadejte jmén pr záznam nvéh prtklu (např. AVGADMIN). Stiskněte tlačítk New. Objeví se kn New/Edit Prtcl Cnnectin: Pr jedntlivá ple v tmt zadejte tyt hdnty: Prtcl type TCP Directin Outbund Prt Range d 4156 d 4156 Pr ptvrzení změn stiskněte tlačítk OK. Pté stejný pstup vytvření nvéh spjení zpakujte ještě jednu. Všude zadejte stejné hdnty, všem vyjma rzsahu prtů zde je nyní nutné zadat d 6051 d Okn průvdce New Prtcl Definitin Wizard by pté měl vypadat takt:

20 20 Pr pkračvání stiskněte tlačítk Next. V dalším kně s výzvu pr druhtná spjení (secndary cnnectins) zvlte mžnst N a pkračujte p stisknutí tlačítka Next. Dknčete průvdce New Prtcl Definitin Wizard tlačítkem Finish. Nyní můžete nvě vytvřené spjení prtklem TCP přidat v kně Add Prtcls:

21 21 Nvé spjení je ve strmvé nabídce pd slžku User-Defined. K jeh přidání pužijte tlačítk Add. Okn Prtcls průvdce New Access Rule Wizard by pak měl vypadat takt:

22 22 Pkračujte pmcí tlačítka Next. V dalších dvu knech vyberte zdrjvé a cílvé blasti pr vybraná spjení. Pmcí tlačítka Add vyberte ve strmvé nabídce External, Lcalhst a Internal (v případě, že váš ISA Server služí jak internetvá brána pr statní pčítače ve vaší síti). Obě kna pr zdrjvé a cílvé blasti by pté měla vypadat takt: Pr pkračvání stiskněte tlačítk Next a pté dknčete průvdce pmcí tlačítka Finish. Ulžte změny v nastavení Firewall plicy tlačítkem Apply, které je umístěn nad seznamem pravidel. Micrsft ISA Server by pté měl být krektně nastaven tak, aby umžňval všem ptřebným aplikacím AVG kmunikvat p síti.

23 23 5. Agnitum Outpst Firewall P instalaci tht prduktu budete při spuštění některých prgramů využívajících síťvu kmunikaci dtazváni na pvlení spjení pr příslušné aplikace. T se může týkat i prduktů AVG. Firewall můžete becně nastavit tak, aby trvale pvlil síťvu kmunikaci pr všechny aplikace AVG. Nijak tím nesnížíte úrveň chrany vašeh pčítače - napak umžníte aplikacím AVG plně využívat veškeré funkce určené pr maximalizaci jejich účinnsti. Pvlení aktivit pr aplikaci Firewall reaguje vždy, když se neznámá aplikace snaží kmunikvat p síti. T platí i pr aplikace AVG předtím, než je ve firewallu naknfigurujete manuálně. Vždy je zbrazen následující kn (v tmt příkladě jde aplikaci AVG Cntrl Center): Zvlte a stiskněte tlačítk OK. T stejné prveďte i v případě statních aplikací AVG, je-li t zaptřebí. Nastavení firewallu Aplikacím AVG byste nicméně měli trvale pvlit síťvu kmunikaci becně již předtím, než se t pkusí. Chcete-li tak učinit (dpručen!), tevřete hlavní kn prduktu Agnitum Outpst Firewall:

24 24 Aplikace s pvleným přístupem přidáte p kliknutí pravým tlačítkem myši na plžku Plugins v hlavním navigačním strmu kna. Pté v kntextvém menu zvlte plžku Optins. Otevře se nvé kn, v kterém je nutné přejít na zálžku Applicatins: Pmcí tlačítka Add pstupně dle následujícíh seznamu přidejte všechny aplikace AVG, které jsu na vašem pčítači aktuálně nainstalvány. Zde je seznam aplikací AVG, pr které je třeba pvlit síťvu kmunikaci vždy:

25 25 avginet.exe aplikace, zajišťující aktualizace AVG z internetu (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgemc.exe Scanner pr antivirvu kntrlu elektrnické pšty (implicitně umístěn v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Následující dvě aplikace musí mít pvlen přístup k síti, pkud je stanice sučástí systému Vzdálené správy AVG: avgmsvr.exe kmpnenta Správce událstí AVG (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgcc.exe aplikace AVG Cntrl Center (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Knečně, pkud jsu na stanici instalvány hlavní řídící sučásti Vzdálené správy AVG, musí mít síťvu kmunikaci pvleny také tyt aplikace: avgadmin.exe prgram AVGADMIN, hlavní aplikace Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/AvgAdmin7) avgtcpsv.exe aplikace AVG TCP Server systému Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server) avginetl.exe aplikace AVG InetLite (pkud je instalvána, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server) Ptvrďte výběr aplikací tlačítkem OK. Pté by měly být všechny prvky síťvé kmunikace AVG plně funkční.

26 26 6. Sygate Persnal Firewall Také p instalaci Sygate Persnal Firewall budete při spuštění některých prgramů využívajících síťvu kmunikaci dtazváni na pvlení spjení pr příslušné aplikace. T se může týkat i prduktů AVG. Firewall můžete becně nastavit tak, aby trvale pvlil síťvu kmunikaci pr všechny aplikace AVG. Nijak tím nesnížíte úrveň chrany vašeh pčítače - napak umžníte aplikacím AVG plně využívat veškeré funkce určené pr maximalizaci splehlivsti vašeh antivirvéh systému. Pvlení aktivit pr aplikaci Firewall reaguje vždy, když se neznámá aplikace snaží kmunikvat p síti. T platí i pr aplikace AVG předtím, než je ve firewallu naknfigurujete manuálně. Vždy je zbrazen následující kn (v tmt příkladě jde aplikaci AVG Cntrl Center): Zaškrtněte ple Remember my answer a stiskněte tlačítk Yes. T stejné prveďte i v případě statních aplikací AVG, je-li t zaptřebí. Nastavení firewallu Aplikacím AVG byste nicméně měli trvale pvlit síťvu kmunikaci becně již předtím, než se t pkusí. Chcete-li tak učinit (dpručen!), tevřete hlavní kn prduktu Sygate Persnall Firewall:

27 27 Ve slžce Tls v hlavním menu zvlte plžku Advanced Rules. Objeví se příslušné kn: Pmcí tlačítka Add vytvříte nvé pravidl pr aplikace AVG v kně Advanced Rule Settings. Nejprve v tmt kně přejděte na zálžku Applicatins:

28 28 Zde stiskem tlačítka Brwse pstupně dle následujícíh seznamu přidejte všechny aplikace AVG, které jsu na vašem pčítači aktuálně nainstalvány. Zde je seznam aplikací AVG, pr které je třeba pvlit síťvu kmunikaci vždy: avginet.exe aplikace, zajišťující aktualizace AVG z internetu (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgemc.exe Scanner pr antivirvu kntrlu elektrnické pšty (implicitně umístěn v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Následující dvě aplikace musí mít pvlen přístup k síti, pkud je stanice sučástí systému Vzdálené správy AVG: avgmsvr.exe kmpnenta Správce událstí AVG (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) avgcc.exe aplikace AVG Cntrl Center (implicitně umístěna v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg7) Knečně, pkud jsu na stanici instalvány hlavní řídící sučásti Vzdálené správy AVG, musí mít síťvu kmunikaci pvleny také tyt aplikace: avgadmin.exe prgram AVGADMIN, hlavní aplikace Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/AvgAdmin7) avgtcpsv.exe aplikace AVG TCP Server systému Vzdálené správy AVG (pkud je prdukt nainstalván, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server) avginetl.exe aplikace AVG InetLite (pkud je instalvána, nachází se implicitně v adresáři Prgram Files/Grisft/Avg TCP Server)

29 29 Pté přejděte ve stejném kně na zálžku General: Zde je zaptřebí pvlit veškeru síťvu kmunikaci pr aplikace AVG pmcí vlby Allw this traffic. Ve spdní části kna najdete shrnutí aplikací, kterým jste takt umžnili přistupvat k síťvému připjení. Ptvrďte vytvření pravidla tlačítkem OK. Pté by měly být všechny prvky síťvé kmunikace AVG plně funkční.

30 30 7. Keri Winrute Firewall Stahvání aktualizací AVG i antivirvá kntrla pšty funguje s výchzím nastavením Keri Winrute Firewall bez prblémů. Pkud je nicméně stanice s AVG zapjena d systému Vzdálené správy AVG a je na ní instalván prgram AVGADMIN, ppřípadě je na tét stanici AVGADMIN i s aplikací AVG TCP Server prvzván, je nutné vytvřit nvé pravidl: Pr plnu funkčnst vzdálené správy je nutné pvlit libvlný zdrj i cíl pr tyt prty: 4156, 6051, 6052, 6053.

31 31 8. Technická pdpra V případě prblémů s AVG se pkuste vyhledat řešení v sekci FAQ na webu splečnsti Grisft na adrese Pkud na svůj dtaz nenajdete uspkjivu dpvěď, braťte se prsím na ddělení technické pdpry splečnsti Grisft na vé adrese D textu vé zprávy uveďte své licenční čísl!

32 32

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 Obsluha PC snadn a rychle - Multimediální učebnice MS Windws XP Pachner Panel nástrjů vprav nahře (shra dlů) O stránku zpět Úvdní stránka dkumentu návrat na titulní stranu prgramu Histrie přehled navštívených

Více

Sledování provedených změn v programu SAS

Sledování provedených změn v programu SAS Sledvání prvedených změn v prgramu SAS Při práci se systémem SAS se v něklika funkcích sleduje, jaké změny byly prvedeny a kd je prvedl. Patří mezi ně evidence změn v mdulu Evidence žáků neb práce s průběžnu

Více

Podklady k práci s Intranetem - administrátor

Podklady k práci s Intranetem - administrátor SPACE COM spl. s r.. Datum 29.8.2012 Na Závdí 1668 396 01 Humplec +420565535010;731612614 Pdklady k práci s Intranetem - administrátr 1) Přihlášení d systému - ve webvém prhlížeči na adrese http://intranet.sssluzeb.cz

Více

Tile systém v Marushka Designu

Tile systém v Marushka Designu 0 Tile systém v Marushka Designu OBSAH 1 CÍL PŘÍKLADU...2 2 PRÁCE S PŘÍKLADEM...2 3 UKÁZKA DIALOGOVÉHO OKNA...3 4 STRUČNÝ POPIS PŘÍKLADU V MARUSHKADESIGNU...4-1 - 1 Cíl příkladu V tmt příkladu si ukážeme

Více

Instalační manuál systému Desktop Management System OptimAccess

Instalační manuál systému Desktop Management System OptimAccess SODATSW spl. s r.. Hrní 32, 639 00 BRNO http://www.sdatsw.cz tel./ fax: 543 236 177 e-mail: inf@sdatsw.cz Instalační manuál systému Desktp Management System Instalační manuál Desktp Management System Vážený

Více

Vkládání dat do databázové aplikace

Vkládání dat do databázové aplikace Vkládání dat d databázvé aplikace prjektu Vytváření místníh partnerství benchmarking sciálních služeb Králvéhradeckéh kraje 1 Obsah I. Úvd... 3 II. Jak se přihlásit d aplikace... 3 III. Ppis funkcí Hlavníh

Více

VIS ČAK - Uživatelský manuál - OnLine semináře

VIS ČAK - Uživatelský manuál - OnLine semináře UŽIVATELSKÝ MANUÁL - ONLINE SEMINÁŘE Autr: Aquasft, spl. s r.., Vavrečka Lukáš Prjekt: VIS ČAK Pslední aktualizace: 11.12.2009 Jmén subru: UživatelskýManuál_OnLine_Semináře_0v2.dcx Pčet stran: 12 OBSAH

Více

Možnosti připojení WMS služby do Klienta v Marushka Designu

Možnosti připojení WMS služby do Klienta v Marushka Designu 0 Mžnsti připjení WMS služby d Klienta v Marushka Designu OBSAH 1 CÍL PŘÍKLADU...2 2 PRÁCE S PŘÍKLADEM...2 3 UKÁZKA DIALOGOVÉHO OKNA...3 4 STRUČNÝ POPIS PŘÍKLADU V MARUSHKADESIGNU...4-1 - 1 Cíl příkladu

Více

UT2004 UTV {CZ}KillerB 8.1.2013

UT2004 UTV {CZ}KillerB 8.1.2013 UT2004 UTV {CZ}KillerB 8.1.2013 1. CO TO JE UTV UTV znamená Unreal TV a služí k tmu, aby se k běžícímu zápasu na UT2004 serveru mhl připjit UTV server a k němu primární klient (kameraman). Ostatní, kteří

Více

NEC CLOUD STORAGE. Uživatelská příručka. Verze: R03.1

NEC CLOUD STORAGE. Uživatelská příručka. Verze: R03.1 NEC CLOUD STORAGE Uživatelská příručka Verze: R03.1 2013 1 ÚVOD... 5 1.1 ÚČEL TOHOTO DOKUMENTU... 5 1.2 POJMY, AKRONYMY A ZKRATKY... 5 2 ÚVOD K NEC CLOUD STORAGE... 6 2.1 CO JE PRO POUŽÍVÁNÍ CLOUD STORAGE

Více

MarketsTrader 2 Stručný návod Poslední Update: říjen 2013

MarketsTrader 2 Stručný návod Poslední Update: říjen 2013 City Credit Capital (UK) Limited 12th Flr, Hern Twer 110 Bishpsgate Lndn EC2N 4AY United Kingdm T +44 (0)207 614 4600 F +44 (0)207 614 4660 W www.cccapital.c.uk MarketsTrader 2 Stručný návd Pslední Update:

Více

ONLINESKLAD.CZ. Vysvětlení pojmů: V tomto manuálu i v celém systému figurují 3 základní osoby: Popis administračního rozhraní

ONLINESKLAD.CZ. Vysvětlení pojmů: V tomto manuálu i v celém systému figurují 3 základní osoby: Popis administračního rozhraní ONLINESKLAD.CZ Ppis administračníh rzhraní Vysvětlení pjmů: V tmt manuálu i v celém systému figurují 3 základní sby: 1) PARTNER je t majitel partnerskéh eshpu. Prdává zbží a bjednávky psílá d nlineskladu

Více

Modul pro vyhodnocení ročních výsledků finančních kontrol

Modul pro vyhodnocení ročních výsledků finančních kontrol Ministerstv financí Odbr 47 Centrální harmnizační jedntka Infrmační systém finanční kntrly ve veřejné správě Mdul pr vyhdncení rčních výsledků finančních kntrl Leden 2015 Manuál MF - infrmační systém finanční

Více

Obsah cvic ení procvic ovane dovednosti

Obsah cvic ení procvic ovane dovednosti Výpčetní technika a algritmizace I Obsah cvic ení prcvic vane dvednsti Studijní cíle cvičení Ve cvičeních předmětu VA1: student si svjí základní práci s peračním systémem Windws, cž zahrnuje zejména: základní

Více

VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST

VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST VY_32_INOVACE_2A03 INTERNETOVÁ BEZPEČNOST Cvičení 2: Internetvá bezpečnst Každý tým vytvří pmcí prgramu MS Wrd seznam alespň 10 rizik, která nám hrzí z internetu. Na závěr zpracujte suhrnný seznam za celu

Více

Konsolidovaný nástroj získatele Vytvoření dodatku ke smlouvě NAMÍRU Návod k obsluze

Konsolidovaný nástroj získatele Vytvoření dodatku ke smlouvě NAMÍRU Návod k obsluze Knslidvaný nástrj získatele Vytvření ddatku ke smluvě NAMÍRU Návd k bsluze Obsah 1 ÚVOD... 1 2 MENU VYTVOŘENÍ DODATKU... 1 3 VYTVOŘENÍ DODATKU... 1 3.1 Načtení pjistné smluvy... 1 3.2 Pdmínky pr vytvření

Více

Simulátor krizových procesů na úrovni krizového štábu. Systémová dokumentace

Simulátor krizových procesů na úrovni krizového štábu. Systémová dokumentace UNIVERZITA OBRANY Simulátr krizvých prcesů na úrvni krizvéh štábu Systémvá dkumentace LUDÍK, Tmáš; NAVRÁTIL, Jsef; KISZA, Karel; ADAMEC, Vladimír 24.1.2012 Ppis systému Simulátr krizvých prcesů na úrvni

Více

Generování Homepage ze serveru AReality.sk

Generování Homepage ze serveru AReality.sk Genervání Hmepage ze serveru AReality.sk 9. 9. 2010 - Ing. Jiří Fřt Diadema Sftware s.r.. Verze 3.5 Diadema Sftware s. r.. Stránka 1 Obsah Obsah... 2 1. Obecně k prpjení dat... 3 2. Typy prpjení dat...

Více

Jak se zúčastnit dražby bytů a nebytových prostor z majetku MČ Praha 14

Jak se zúčastnit dražby bytů a nebytových prostor z majetku MČ Praha 14 Jak se zúčastnit dražby bytů a nebytvých prstr z majetku MČ Praha 14 Pstup je jednduchý a velmi intuitivní. Zúčastněte se prhlídek bytů a nebytvých prstr, které chcete kupit, zaregistrujte se na prtál

Více

IPS1 zápočtový test na fei-learnu

IPS1 zápočtový test na fei-learnu IPS1 zápčtvý test na fei-learnu Správce sítě se musí rzvíjet schéma IP adres, které pužívá adresvý prstr 192.168.1.0/24. Síť, která bsahuje sérivé linky, je zařazen mim samstatné řady. Každé síti bude

Více

MODULÁRNÍ SYSTÉM KOMUNIKACE (MSGSERVER)

MODULÁRNÍ SYSTÉM KOMUNIKACE (MSGSERVER) MODULÁRNÍ SYSTÉM KOMUNIKACE (MSGSERVER) Vladimír Pávek, Jihčeská vědecká knihvna v Českých Budějvicích Velmi blíbenu frmu elektrnické kmunikace se krmě e-mailu stal zasílání krátkých textvých zpráv tzv.

Více

Automatizovaný docházkový systém verze 3.xx DOCHÁZKA. Automatizovaný docházkový a přístupový systém. Verze 3.xx. Uživatelská příručka

Automatizovaný docházkový systém verze 3.xx DOCHÁZKA. Automatizovaný docházkový a přístupový systém. Verze 3.xx. Uživatelská příručka DOCHÁZKA Autmatizvaný dcházkvý a přístupvý systém Verze 3.xx Uživatelská příručka RON Sftware spl. s r.. Nám. Budvatelů 1405 735 06 Karviná - Nvé Měst tel.: +420 596 312 827, +420 596 317 877, fax : +420

Více

Jak se zúčastnit dražby

Jak se zúčastnit dražby Jak se zúčastnit dražby Pstup je jednduchý a velmi intuitivní. Zúčastněte se prhlídek nemvitstí, které chcete kupit, zaregistrujte se na prtál www.elektrnickedrazby.cz, přihlaste se d knkrétní(ch) dražby(eb),

Více

Nahrávání hovorů pro IP telefonii a kontaktní centra

Nahrávání hovorů pro IP telefonii a kontaktní centra IP Slutins, pure and simple. Nahrávání hvrů pr IP telefnii a kntaktní centra ZOOM CallREC je rbustní řešení pr nahrávání hvrů v prstředí IP telefnie. Je určen pr splečnsti všech velikstí, d něklika uživatelů

Více

TEORIE ZPRACOVÁNÍ DAT Cvičení 8

TEORIE ZPRACOVÁNÍ DAT Cvičení 8 TEORIE ZPRACOVÁNÍ DAT Cvičení 8 Cvičení je zaměřené na práci v SQL, zejména dtazvání. Zadání je rzdělen d typvých úlh. Jedna úlha bsahuje základní dtaz a něklik alternativních dtazů ke stejné prblematice.

Více

Obsah. Stránka 2 z 12

Obsah. Stránka 2 z 12 Verze 1.0 - pslední změna 2.10.2012 Obsah Úvd... 3 Kmerční certifikát... 3 Kvalifikvaný certifikát... 3 Hlavní vlastnsti elektrnickéh pdpisu... 4 Certifikační autrity... 4 Alternativní úlžiště certifikátů...

Více

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 PwerPint a Access v příkladech Pachner - p výběru tématickéh celku se bjeví kn se zadáním úlhy: ppis jedntlivých dílčích krků p animvaných tázkách jedntlivých dílčích krků uživatel abslvuje test na prvěření

Více

IT Strategie a Standardy Akademie hotelnictví a cestovního ruchu střední škola, s.r.o.

IT Strategie a Standardy Akademie hotelnictví a cestovního ruchu střední škola, s.r.o. IT Strategie a Standardy Akademie htelnictví a cestvníh ruchu střední škla, s.r.. Verze 2: Listpad 2014 Dkument služí k infrmvání zaměstnanců, studentů, týmu IT pdpry a dalších zúčastněných stran jejich

Více

Provozní řád služby zálohování CIT

Provozní řád služby zálohování CIT Prvzní řád služby zálhvání CIT V Ostravě 5. května 2011 1 Ppis služby Služba zálhvání pskytuje mžnst pravidelnéh autmatizvanéh vytváření kpií (zálh) dat na zálhvací média a mžnst bnvy dat z těcht zálh.

Více

HiPath 3000. Assistant TC optipoint pro správu systému. Návod k použití

HiPath 3000. Assistant TC optipoint pro správu systému. Návod k použití HiPath 3000 Assistant TC ptipint pr správu systému Návd k pužití Infrmace k návdu k pužití Tent návd k pužití ppisuje, jak můžete jak správce systému přizpůsbit svůj systém HiPath 3000 svým pžadavkům.

Více

pro správu uživatelských přístupů do registru řidičů pro obecní úřady obcí s rozšířenou působností

pro správu uživatelských přístupů do registru řidičů pro obecní úřady obcí s rozšířenou působností Uživatelská příručka pr správu uživatelských přístupů d registru řidičů pr becní úřady bcí s rzšířenu půsbnstí 1 Licenční ujednání Veškerá práva vyhrazena Ministerstv dpravy nábřeží L. Svbdy 1222/12 110

Více

Referenční příručka hp ipaq Pocket PC řady h1900. Document Part Number: 311757-003

Referenční příručka hp ipaq Pocket PC řady h1900. Document Part Number: 311757-003 Referenční příručka hp ipaq Pcket PC řady h1900 Dcument Part Number: 311757-003 červen 2003 2003 Hewlett-Packard Cmpany 2003 Hewlett-Packard Develpment Cmpany, L.P. HP, Hewlett Packard a lg Hewlett-Packard

Více

Obsah cvičení procvičované dovednosti

Obsah cvičení procvičované dovednosti Výpčetní technika a algritmizace I Obsah cvičení prcvičvané dvednsti Pznámka: Na učebnách je Windws XP, prtže nvější verze Windws nesplupracují s dalšími technlgiemi na MENDELU. Studijní cíle cvičení Ve

Více

Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server SBS Edition

Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server SBS Edition Acrnis Backup & Recvery 10 Advanced Server SBS Editin Uživatelská příručka Cpyright Acrnis, Inc., 2000 2009. Všechna práva vyhrazena. Acrnis a Acrnis Secure Zne jsu registrvané chranné známky splečnsti

Více

VŠEM přístup k SW firmy Microsoft

VŠEM přístup k SW firmy Microsoft VŠEM přístup k SW firmy Micrsft Základní infrmace Micrsft DreamSpark Premium (dříve MSDNAA nebli MSDN Academic Alliance) je licenční prgram, v rámci kteréh mhu studenti VŠEM bezplatně pužívat vybraný sftware

Více

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd

Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikovaných věd Záměr první fáze redesignu webu Fakulty aplikvaných věd Autři: M.Hrák, Ľ.Kváč, M.Václavíkvá (FAV-KIV-INI) Gesce: Ing. P.Brada, Ph.D. (KIV) květen 2005 P pdrbné analýze bsahu, funkčnsti a stavu sučasnéh

Více

Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server Virtual Edition

Acronis Backup & Recovery 10 Advanced Server Virtual Edition Acrnis Backup & Recvery 10 Advanced Server Virtual Editin Uživatelská příručka Cpyright Acrnis, Inc., 2000 2009. Všechna práva vyhrazena. Acrnis a Acrnis Secure Zne jsu registrvané chranné známky splečnsti

Více

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332

ZŠ ÚnO, Bratří Čapků 1332 Interaktivní výuka MS Office 2000 Pachner Panel nástrjů vlev nahře (zleva) O stránku zpět Úvdní stránka dkumentu návrat na titulní stranu prgramu Histrie přehled navštívených stránek Rejstřík Zálžky Pznámky

Více

Provozní řád upravuje pravidla pro využívání informačních technologií Sdružení Tišnet členem.

Provozní řád upravuje pravidla pro využívání informačních technologií Sdružení Tišnet členem. Prvzní řád Prvzní řád upravuje pravidla pr využívání infrmačních technlgií Sdružení Tišnet členem. Prvzní řád Prvzní řád určuje základní práva a pvinnsti každéh uživatele infrmačních technlgií pčítačvé

Více

Případy užití RSSystems

Případy užití RSSystems Případy užití RSSystems Účelem tht dkumentu je definvat rzsah funkcí infrmačníh systému,, Infrmační systém evidence bjednávek (značvaný dále jen RSSystem), určený k pužívání restauračními zařízeními (značvanými

Více

Uživatelská příručka aplikace Partner24 modul Zaměstnavatelský portál Česká spořitelna penzijní společnost, a.s.

Uživatelská příručka aplikace Partner24 modul Zaměstnavatelský portál Česká spořitelna penzijní společnost, a.s. Uživatelská příručka aplikace Partner24 mdul Zaměstnavatelský prtál Česká spřitelna penzijní splečnst, a.s. Verze: 1.20 (30.3.2011) Autr: Jan Zámstný, Lukáš Hns Schválil: Šárka Rlčíkvá Vlastník: ČS penzijní

Více

Uživatelský manuál služby. pro klienty s ERP pístupem

Uživatelský manuál služby. pro klienty s ERP pístupem Uživatelský manuál služby pr klienty s ERP pístupem Vážená paní, vážený pane, služba @FAKTURA 24 je mderní frma fakturace, která Vám umžní vystavvat, desílat a pijímat faktury v elektrnické pdb. Služba

Více

DATABÁZOVÝ SERVER FIREBIRD

DATABÁZOVÝ SERVER FIREBIRD DATABÁZOVÝ SERVER FIREBIRD INSTALACE,KONFIGURACE, VLASTNOSTI PŘÍRUČKA A NÁVODY PRO OBECNÉ ÚČELY YAMACO SOFTWARE 2004-2008 1. ÚVODEM Databázvý server FireBird je jedním z relačních databázvých systémů,

Více

Platnost od 1.10. 2010. Všechny ceny jsou uvedeny v Kč bez DPH v zákonem stanovené výši

Platnost od 1.10. 2010. Všechny ceny jsou uvedeny v Kč bez DPH v zákonem stanovené výši 1 Obsah služby Pdstatu služby je kmpletní pskytvání telefnních a internetvých služeb v jednm integrvaném řešení na zpřístupněném místním metalickém vedení. Pdmínku zřízení služby je existence metalickéh

Více

REZERVACE24 S.R.O. PROVOZOVATEL SYSTÉMU RISORSA PRO VĚRNOSTNÍ PROGRAMY. Případová studie. Implementace věrnostního programu s.

REZERVACE24 S.R.O. PROVOZOVATEL SYSTÉMU RISORSA PRO VĚRNOSTNÍ PROGRAMY. Případová studie. Implementace věrnostního programu s. REZERVACE24 S.R.O. PROVOZOVATEL SYSTÉMU RISORSA PRO VĚRNOSTNÍ PROGRAMY Případvá studie Implementace věrnstníh prgramu s.oliver www.risrsa.cz inf@risrsa.cz 11.11.2014 Úvd Splečnst s.oliver CZ s.r.. a s.oliver

Více

JOYCE R, s.r.o., WELL PTI-8111 Uživatelská p íru

JOYCE R, s.r.o., WELL PTI-8111 Uživatelská p íru JOYCE ČR, s.r.., Fakturační adresa: Matzenauerva 8, 616 00 Brn, ČR, Krespndenční adresa: Venhudva 6, 614 00 Brn, ČR IČO: 25317571, DIČ: CZ25317571, Tel.: +420 539 088 010, Fax: +420 539 088 000, E-mail:

Více

Bezpečnostní programovatelný modul TRISAFE od Phoenix Contact.

Bezpečnostní programovatelný modul TRISAFE od Phoenix Contact. Bezpečnstní prgramvatelný mdul TRISAFE d Phenix Cntact. Prgramvatelných bezpečnstních mdulů je na trhu hdně, každý větší výrbce je už má ve své nabídce. Mdul TRISAFE d splečnsti Phenix Cntact nabízí ale

Více

JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL?

JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL? JE LIBERALIZACE VŠEMOCNÝM LÉKEM NEBO JEN NÁSTROJEM PRO PŘESKUPENÍ SIL? ENKO 2004 Bratislava 19.10.2004 Tmáš Hüner Ředitel sekce zahraniční majetkvé účasti 1 Paralela energetiky a plitiky Je lepší demkracie

Více

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY ZÁKLADNÍ INFORMACE O SPOLEČNÉ ČÁSTI MATURITNÍ ZKOUŠKY Kmplexní zkuška Zkušky ze všech zkušebních předmětů mají frmu didaktickéh testu. Výjimku jsu puze zkušky z jazyků z českéh jazyka a literatury a cizíh

Více

4 Datový typ, proměnné, literály, konstanty, výrazy, operátory, příkazy

4 Datový typ, proměnné, literály, konstanty, výrazy, operátory, příkazy 4 Datvý typ, prměnné, literály, knstanty, výrazy, perátry, příkazy Studijní cíl Tent studijní blk má za cíl pkračvat v základních prvcích jazyka Java. Knkrétně bude uvedena definice datvéh typu, uvedeny

Více

Cycle Transport Improvements

Cycle Transport Improvements Cycle Transprt Imprvements 4. dubna 2011 MANUÁL K CYKLOWEBU Del. N.: D.1.1 Versin: 1 Date: Prepared: Checked: Apprved: R.T. JMS MSH 2 / 16 Cycle Transprt Imprvements Obsah 1 Úvd... 4 2 Ppis webvé aplikace

Více

Verze 6.1, 8/2008. Uživatelský manuál. WebActive s.r.o.,hviezdoslavova 16, 400 03 Ústí nad Labem. www.webactive.cz - info@webactive.

Verze 6.1, 8/2008. Uživatelský manuál. WebActive s.r.o.,hviezdoslavova 16, 400 03 Ústí nad Labem. www.webactive.cz - info@webactive. Verze 6.1, 8/2008 Uživatelský manuál WebActive s.r..,hviezdslavva 16, 400 03 Ústí nad Labem www.webactive.cz - inf@webactive.cz Úvd Cntent Management Server WebJet (dále jen CMS WebJet) je systém pr ucelenu

Více

SMART Document Camera Model SDC-450

SMART Document Camera Model SDC-450 Specifikace SMART Dcument Camera Mdel SDC-450 Parametry Velikst Sklpená Rzlžená Hmtnst Přepravní velikst Přepravní hmtnst Krychle smíšené reality Velikst Hmtnst 10" Š 2 3/4" V 12" H (25,4 cm 7 cm 30,5

Více

NET Genium. Příručka administrátora

NET Genium. Příručka administrátora NET Genium Příručka administrátra Verze: 1.0 Datum: 2.9.2013 Autr: Bc. Michael Kupka, +420 242 441 548, michael.kupka@netgenium.cm Splečnst: NetGenium s.r.., www.netgenium.cm 1/91 Histrie změn Autr Datum

Více

mtransfer Technická dokumentace Varianta Standard

mtransfer Technická dokumentace Varianta Standard mtransfer Technická dkumentace Varianta Standard mbank S.A., se sídlem ul. Senatrska 18, 00-950 Warszawa, Plsk, zapsaná v Celstátním sudním rejstříku (KRS) Rejstříku pdnikatelů vedeném u Obvdníh sudu hl.

Více

Školení obsluhy PC stručný manuál obsluhy pro používání PC. MS Power Point

Školení obsluhy PC stručný manuál obsluhy pro používání PC. MS Power Point Šklení bsluhy PC stručný manuál bsluhy pr pužívání PC MS Pwer Pint 1 Úvd - PwerPint K čemu se prgram PwerPint pužívá? Při prezentaci, kdy přednášející pr psílení účinku svých slv prmítá snímky, které si

Více

Pojišťovna České spořitelny, a. s. Směrnice č. 4/2006 Obecná certifikační politika Pojišťovny České spořitelny a.s. SMĚRNICE

Pojišťovna České spořitelny, a. s. Směrnice č. 4/2006 Obecná certifikační politika Pojišťovny České spořitelny a.s. SMĚRNICE Pjišťvna České spřitelny, a. s. Směrnice č. 4/2006 Pjišťvny České spřitelny a.s. SMĚRNICE Věc: Číselná řada: 4/2006 Ruší se interní předpis č.: Odbrný garant: Ing. Antnín Pacák Datum vydání: 1. 2. 2006

Více

Smlouva o obchodním zastoupení

Smlouva o obchodním zastoupení Smluva bchdním zastupení Zastupený CZ.NIC, z. s. p.. sídl Americká 23, 12000 Praha 2 IČ 67985726 DIČ CZ67985726 zastupený Mgr. Ondřejem Filipem, výknným ředitelem sdružení a Obchdní zástupce Se sídlem

Více

SODATSW Case Study 2009 Řešení ochrany dat ve společnosti TART, s.r.o.

SODATSW Case Study 2009 Řešení ochrany dat ve společnosti TART, s.r.o. SODATSW spl. s r.. Hrní 32, 639 00 BRNO http://www.sdatsw.cz tel./ fax: 543 236 177 e-mail: inf@sdatsw.cz SODATSW Case Study 2009 Řešení chrany dat ve splečnsti TART, s.r.. Klient Organizace : TART s.r..

Více

Podle typu hostitele a způsobů infekce lze viry rozdělovat do dalších skupin:

Podle typu hostitele a způsobů infekce lze viry rozdělovat do dalších skupin: Maturitní kruhy: Pčítačvé viry (druhy, charakteristiky, antivirvá chrana) Pčítačvá infiltrace: neprávněný vstup d pčítačvéh systému, např. MALWARE= malicius sftware, škdlivý sftware (viry, červy, trjské

Více

P r o j e k t Učitel ONLINE

P r o j e k t Učitel ONLINE P r j e k t Učitel ONLINE CZ.1.07/1.1.06/02.0092 Gymnázium Dr. J. Pekaře, Mladá Bleslav, Palackéh 211 Splečná část pr všechny metdické skupiny Gymnázium Dr. J. Pekaře Mladá Bleslav, prjekt Učitel ONLINE

Více

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2015

NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2015 r e g i n á l n í p r a d e n s k á NOVÁ ZELENÁ ÚSPORÁM 2015 ODBORNÝ POSUDEK PRO RODINNÉ DOMY Obecné pdmínky: - z psudku musí být patrný rzsah a způsb prvedení pdprvanéh patření - psudek je pdkladem pr

Více

CSH spol s r.o. NÁVOD K INSTALACI

CSH spol s r.o. NÁVOD K INSTALACI H spl s r.. Wuchterlva 5, 160 00 Praha 6 tel.: 226 218 080-5 Nedbalva 14, 701 00 Ostrava tel.: 597 578 698 e-mail: csh@csh.cz WWW: http://www.csh.cz Vážení uživatelé, 9. ledna 2012 dstáváte nvu verzi všech

Více

CSH spol s r.o. NÁVOD K INSTALACI

CSH spol s r.o. NÁVOD K INSTALACI H spl s r.. Wuchterlva 5, 160 00 Praha 6 tel.: 226 218 080-5 Nedbalva 14, 701 00 Ostrava tel.: 597 578 698 e-mail: csh@csh.cz WWW: http://www.csh.cz Vážení uživatelé, dstáváte nvu verzi všech prgramů pr

Více

Logistika, sklady, fakturace a distribuce v IS. Vzdělávací modul. - 1 - Logistika, sklady, fakturace a distribuce v IS

Logistika, sklady, fakturace a distribuce v IS. Vzdělávací modul. - 1 - Logistika, sklady, fakturace a distribuce v IS - 1 - Lgistika, sklady, fakturace a distribuce v IS Vzdělávací mdul Lgistika, sklady, fakturace a distribuce v IS - 2 - Lgistika, sklady, fakturace a distribuce v IS Obsah 1. Naplnění základních číselníků...

Více

Popis služby GTS internet DSL. Platnost od 10. 6. 2014.

Popis služby GTS internet DSL. Platnost od 10. 6. 2014. 1 Služba... 2 2 Varianty služby... 4 3 Lhůta pr zřízení služby... 4 4 Ceny za zřízení a pskytvání služby... 4 5 Prdej a instalace kncvých zařízení... 5 6 Zřízení a pskytvání služby... 7 7 Dplňkvé služby...

Více

9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravotně postižených osob

9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravotně postižených osob LFS ad hc mdule 2011 n empyment f disabled peple 9 METODICKÉ POKYNY AD HOC MODUL 2011: Zaměstnávání zdravtně pstižených sb Ad hc mdul 2011 bude šetřen na 1. vlně (resp. pdle čtvrtletí zařazení sčítacíh

Více

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz

Etržiště České pošty Centrum veřejných zakázek. www.centrumvz.cz Etržiště České pšty Centrum veřejných zakázek www.centrumvz.cz Česká pšta a egvernment? Infrmační systém datvých schránek Czechpint Certifikační autrita (elektrnický pdpis a časvá razítka) Centrum veřejných

Více

LICENČNÍ PODMÍNKY PRO SOFTWARE SPOLEČNOSTI MICROSOFT MICROSOFT DYNAMICS AX 2012 R2

LICENČNÍ PODMÍNKY PRO SOFTWARE SPOLEČNOSTI MICROSOFT MICROSOFT DYNAMICS AX 2012 R2 LICENČNÍ PODMÍNKY PRO SOFTWARE SPOLEČNOSTI MICROSOFT MICROSOFT DYNAMICS AX 2012 R2 Tyt licenční pdmínky představují smluvu ( smluva ) mezi splečnstí Micrsft Crpratin (neb některu z jejích afilací v závislsti

Více

Postup získání licence programu DesignBuilder v4

Postup získání licence programu DesignBuilder v4 Postup získání licence programu DesignBuilder v4 DesignBuilder je tvořen grafickým prostředím propojeným s několika moduly poskytujícími určitou funkci. Budete potřebovat licenci pro každý z modulů, který

Více

PARTNERSKÝ PROGRAM ISTQB

PARTNERSKÝ PROGRAM ISTQB PARTNERSKÝ PROGRAM ISTQB ISTQB PARTNER PROGRAM VERZE CZ-1.0 (30.05.2013) Czech and Slvak Testing Bard Internatinal Sftware Testing Qualificatin Bard www.castb.rg PARTNERSKÝ PROGRAM ISTQB OSNOVA 1. SHRNUTÍ

Více

bezpečnostní politiku na interní LAN síti, NAC) a řešení komplexní bezpečnostní politiky.

bezpečnostní politiku na interní LAN síti, NAC) a řešení komplexní bezpečnostní politiky. Výzva k předkládání prjektů č. 1 vyhlášená v suladu se Zásadami zastupitelstva kraje Vysčina č. 13/10 Pdprvané blasti (tituly): A. BEZPEČNOST ICT A ZÁLOHOVÁNÍ DAT B. VIRTUALIZACE Tématické členění na pdtituly:

Více

Dotazník pro neziskové organizace

Dotazník pro neziskové organizace Dtazník pr neziskvé rganizace Vážení zástupci neziskvých rganizací z Nvéh Hrádku, dvlujeme Vás tímt pžádat vyplnění dtazníku, který služí pr zjištění názrů a ptřeb neziskvých rganizací v Nvém Hrádku. V

Více

IT Security a Cloud. Zbyněk Juřena Managing Director ALTRON Business Solutions, a.s. září 2014

IT Security a Cloud. Zbyněk Juřena Managing Director ALTRON Business Solutions, a.s. září 2014 IT Security a Clud Zbyněk Juřena Managing Directr ALTRON Business Slutins, a.s. září 2014 AGENDA C je t Clud? Mdely nasazení a pskytvání služeb Nejčastější případy pužití Cludu Bezpečnstní rizika a bezpečnst

Více

Želešice - vodovodní řád pro zónu k podnikání

Želešice - vodovodní řád pro zónu k podnikání VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY A OZNÁMENÍ O ZAHÁJENÍ ZADÁVACÍHO ŘÍZENÍ V suladu s ustanvením 38 zákna č.137/2006 Sb., veřejných zakázkách, v platném znění, Vás tímt vyzýváme k pdání nabídky pr zjedndušené pdlimitní

Více

SMART Document Camera 450. Uživatelská příručka

SMART Document Camera 450. Uživatelská příručka SMART Dcument Camera 450 Uživatelská příručka Registrace prduktu Jestliže si svůj prdukt SMART zaregistrujete, budeme vás upzrňvat na nvé funkce a upgrade sftwaru. Zaregistrujte se nline na adrese smarttech.cm/registratin.

Více

Metodický pokyn k používání Číselníku NIPEZ v praxi

Metodický pokyn k používání Číselníku NIPEZ v praxi Metdický pkyn k pužívání Číselníku NIPEZ v praxi Verze: 1.1 Účinnst d: 1. 12. 2012 Ministerstv pr místní rzvj ČR Starměstské nám. 6 110 15 Praha 1 Metdický pkyn k pužívání Číselníku NIPEZ v praxi Verze:

Více

HELIOS Fenix. Evidence daně z přidané hodnoty. Asseco Solutions, a.s. verze 7.00

HELIOS Fenix. Evidence daně z přidané hodnoty. Asseco Solutions, a.s. verze 7.00 HELIOS Fenix Evidence daně z přidané hdnty verze 7.00 Assec Slutins, a.s. 2012 HELIOS Fenix, subsystém eknmických infrmací Evidence DPH 2/34 Obsah: 1 Účetnictví... 4 1.1 Majitel... 4 1.2 Číselník DPH...

Více

1. Státní fond rozvoje bydlení (dále jen Fond ) je právnickou osobou.

1. Státní fond rozvoje bydlení (dále jen Fond ) je právnickou osobou. STATUT STÁTNÍHO FONDU ROZVOJE BYDLENÍ NOVÉ ZNĚNÍ Článek 1 - Úvdní ustanvení 1. Státní fnd rzvje bydlení (dále jen Fnd ) je právnicku sbu. 2. Fnd byl zřízen záknem č. 211/2000 Sb., Státním fndu rzvje bydlení

Více

CSH spol s r.o. NÁVOD K INSTALACI

CSH spol s r.o. NÁVOD K INSTALACI H spl s r.. Wuchterlva 5, 160 00 Praha 6 tel.: 226 218 080-5 Nedbalva 14, 701 00 Ostrava tel.: 597 578 698 e-mail: csh@csh.cz WWW: http://www.csh.cz Vážení uživatelé, dstáváte nvu verzi všech prgramů na

Více

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH

DOTAZNÍK ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ZKUŠENOSTI ČESKÝCH PŘÍJEMCŮ S METODAMI PRO URČOVÁNÍ A VYKAZOVÁNÍ NEPŘÍMÝCH NÁKLADŮ V PROJEKTECH ÚČEL A CÍLE DOTAZNÍKU Cílem tht dtazníkvéh šetření realizvanéh dbrnu skupinu MŠMT (více k cílům a aktivitám

Více

Sběr níže uvedených dat, je určen k empirickému šetřemí, výzkumu doktorandské práce s názvem Ekonomizace personálního managementu ve stavebnictví.

Sběr níže uvedených dat, je určen k empirickému šetřemí, výzkumu doktorandské práce s názvem Ekonomizace personálního managementu ve stavebnictví. Vážený pane řediteli, Odvláváme se k našemu předešlému rzhvru, kdy jsme splu rzebírali mžnsti vaší splečnsti CEEC Research a partnerské splečnsti KPMG specializujících se na stavební sektr pr slvení jedntlivých

Více

Aktualizace služeb Office 365

Aktualizace služeb Office 365 Aktualizace služeb pr Office 365 pr prfesinály a menší firmy (P1) Říjen 2012 Nvé funkce Office Web Apps v SharePintu Nejnvější aktualizace služby SharePint Online přináší nvé funkce pr webvé aplikace Office

Více

Příručka pro předkládání údajů

Příručka pro předkládání údajů Příručka pr předkládání údajů Část 12 - Jak připravit a předlžit známení klasifikaci a značení pmcí IUCLID Annankatu 18, P.O. Bx 400, FI-00121 Helsinky, Finsk Tel. +358 9 686180 Fax +358 9 68618210 echa.eurpa.eu

Více

F O R M Á L N Í P O Ž AD AV K Y N A B AK AL ÁŘSKÉ PRÁCE

F O R M Á L N Í P O Ž AD AV K Y N A B AK AL ÁŘSKÉ PRÁCE Katedra gegrafie PřF UJEP e-mail: gegraphy@sci.ujep.cz www: http://gegraphy.ujep.cz F O R M Á L N Í P O Ž AD AV K Y N A B AK AL ÁŘSKÉ PRÁCE Katedra gegrafie PřF UJEP e-mail: gegraphy@sci.ujep.cz www: http://gegraphy.ujep.cz

Více

Obchodní podmínky. 2. Objednávka a uzavření smlouvy

Obchodní podmínky. 2. Objednávka a uzavření smlouvy Obchdní pdmínky 1. Prvzvatel Karel Pavelek E-mail: airwheel@freewheel.cz Telefn: 776628664 IČ: 65484185 DIČ: CZ7504024737 Adresa: Dlní Věstnice 172, 692 29 Č.Ú.: 35-6974480257/0100 2. Objednávka a uzavření

Více

Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52. Mgr. Radomír Palát koordinátor ICT, metodik ICT. Plán práce 2015/2016

Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52. Mgr. Radomír Palát koordinátor ICT, metodik ICT. Plán práce 2015/2016 Š K O L N Í R O K 2 0 1 5 / 2 0 1 6 ZÁKLADNÍ ŠKOLA PROSTĚJOV, E. VALENTY 52 Mgr. Radmír Palát krdinátr ICT, metdik ICT Plán práce 2015/2016 Náplň činnsti Náplň práce ICT krdinátra vychází z vyhlášky 317/2005

Více

Požadavky na obsah evaluačních zpráv Výzva č. 51 Oblast podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení

Požadavky na obsah evaluačních zpráv Výzva č. 51 Oblast podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení Pžadavky na bsah evaluačních zpráv Výzva č. 51 Oblast pdpry 1.3 Další vzdělávání pracvníků škl a šklských zařízení 21.8.2014 Operační prgram Vzdělávání pr knkurenceschpnst MŠMT Obsah Úvd... 3 Pžadavky

Více

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP

Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Konfigurace PPPoE připojení v OS Microsoft Windows XP Předmluva Tento návod slouží k nastavení připojení k síti Internet prostřednictvím služby Internet ONE, která využívá připojení pomocí protokolu PPPoE.

Více

STAVEBNÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO PORUBA

STAVEBNÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO PORUBA STAVEBNÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO PORUBA zapsané ve veřejném rejstříku, vedeném Krajským bchdním sudem v Ostravě, ddíl Dr. XXII, vlžka 392. IČ: 00 40 84 41 schválený shrmážděním delegátů SBD Pruba 28. 5. 2015 Ing.

Více

Zpráva o činnosti HV Svazu účetních

Zpráva o činnosti HV Svazu účetních Zpráva činnsti HV Svazu účetních 1. HV SÚ Snaha řešit situaci vůči KCÚ direktivně se ukázala jak špatná a kntraprduktivní. Byl nutné situaci uklidnit a zárveň narvnat některé krky ze strany bývalé paní

Více

CompleteCare. Všeobecné pojistné podmínky

CompleteCare. Všeobecné pojistné podmínky dcizení 1. Shrnutí CmpleteCare Všebecné pjistné pdmínky Náhdné pškzení a Tent dkument bsahuje pdrbnsti třech druzích pjištění, které mhu být pjistnu smluvu dle vlby pjištěnéh sjednány pjištění náhdnéh

Více

Popis služby WS ADSL Flexi / WS VDSL Flexi

Popis služby WS ADSL Flexi / WS VDSL Flexi 1 Služba 2 2 Lhůta pr zřízení služby 4 3 Ceny za zřízení a pskytvání služby WS ADSL Flexi /WS VDSL Flexi 5 4 Prdej a instalace kncvých zařízení 5 5 Zřízení a pskytvání služby 9 6 Reklamace služby a reklamace

Více

Pravidla programu SmartUp

Pravidla programu SmartUp Pravidla prgramu SmartUp Pr kh je prgram SmartUp? Pr všechny ve věku 15 26 let včetně. Rzhdující je datum uknčení přijímání přihlášek dané výzvy. K tmut datu musí být všem členům týmu minimálně 15 a maximálně

Více

Příloha č. 1 VOP pro poskytování služeb systémové správy a uživatelské podpory: Specifikace parametrů služby ČMIS Kancelář Online

Příloha č. 1 VOP pro poskytování služeb systémové správy a uživatelské podpory: Specifikace parametrů služby ČMIS Kancelář Online Přílha č. 1 VOP pr pskytvání služeb systémvé správy a uživatelské pdpry: Specifikace parametrů služby ČMIS Kancelář Online 1 Služby pskytvané v rámci paušálu za každý uživatelský účet... 2 1.1 Aktivní

Více

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK?

Konzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? Knzultační materiál č. 1/2015 Přiměřený zisk PŘIMĚŘENÝ ZISK OHROŽUJE POSKYTOVATELE HRANICE PRO PŘIMĚŘENÝ ZISK? I. Pjem aneb c se jedná (článek IX. Metdiky) Zisk = skutečné výnsy mínus skutečné náklady

Více

ZPRÁVA PRO UŽIVATELE

ZPRÁVA PRO UŽIVATELE První certifikační autrita, a.s. ZPRÁVA PRO UŽIVATELE KVALIFIKOVANÉ CERTIFIKÁTY KVALIFIKOVANÉ SYSTÉMOVÉ CERTIFIKÁTY Stupeň důvěrnsti : veřejný dkument Verze 2.2 Zpráva pr uživatele je veřejným dkumentem,

Více

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA)

STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) STRUČNÝ PRŮVODCE (ČEŠTINA) INSTALACE A NASTAVENÍ Krok 1. Připojení skeneru k počítači Pomocí kabelu USB připojte skener k počítači 1. Zapojte síťový adaptér do konektoru skeneru. 2. Zapojte druhý konec

Více

Téma 4: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení II. Téma 4: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení II

Téma 4: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení II. Téma 4: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení II Téma 4: Správa uživatelského přístupu a zabezpečení II 1 Teoretické znalosti V tomto cvičení si ukážeme, jak pracovat s místními uživatelskými účty a skupinami pomocí nástroje Správa počítače. Vyzkoušíte

Více